ALMANYA VİZE

TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

Nedir: En fazla 90 gün alınabilen kısa süreli (C tipi) Schengen vize türüdür.

Kaç günlük alınabilir: En fazla 3 ay almak mümkündür. Fakat bu ilk başvuruda en fazla 1 ay olarak verilir.

Nereye Başvurulur: Resmi kurum olan vize başvuru merkezlerinden, üstelik bizim sitemizden yapabilirsiniz.

Almanya Aile Birleşimi Şartları

Almanya’da aile birleşimi yapmak isteyen eşlerden birinin mutlaka Almanya içerisinde ikamet ya da yerleşme izninin bulunması gerekir. Bu seçeneklerin dışında kişi Alman vatandaşı ise de birleşim gerçekleştirilebilir. Ayrıca kişilerin maddi açıdan bir ailenin geçimine uygun bir standartlara sahip olması gerekir.

Aile Birleşimi İçin Aylık Gelir 2021

Almanya’da aile birleşiminin sağlanması için aylık gelirin ne kadar olması gerektiği hakkında net bir bilgi yoktur. Aile ferdi sayısı ve Almanya’da yaşayacak kişi sayısına bağlı olarak kişilerin ekonomik olarak yardıma ihtiyaç duymaması gerekecek seviyede gelir yeterli olacaktır.

Almanyaya Turist Vizesi Korona

Almanya’ya turist vizesi korona kapsamı boyunca askıya alınmış olsa da günümüzde Almanya tarafından kabul edilen korona virüs aşısı türlerinden 2 doz vurdurmuş olan kişiler turist vizesi alarak seyahat gerçekleştirebilir.

Almanya Vize Türleri

Almanya vize türleri C tipi (kısa süreli) ve D tipi (ulusal) şeklindedir. C tipi vizeler turist, ticari, gelir getiren faaliyet, kısa süreli eğitim, tedavi, ziyaret ve benzeri nedenler için verilen vizelerdir. D tipi vize ise çalışma, aile birleşimi, eğitim, Erasmus gibi 90 günden uzun olacak seyahatler için verilen vize türleridir.

Almanya Erasmus Vizesi

Almanya Erasmus vizesi ulusal vize türlerinden biridir. Bu vize kişilerin Almanya içerisinde 90 günden daha uzun süre konaklamasını sağlayan oturma izni hakkını da bulunduran vizedir. Bu vize için kişilerin bilinen vize evraklarının yanında öğrenci belgesi, transkript ve benzeri belgelerini de sunması gerekir.