BAŞVURU FORMU:

Eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulmuş ve müracaat sahibi doğrultusundan imzalanmış Almanya vize müracaat formu.

Almanya Vize Başvurusu Korona

Almanya vize başvuruları korona için alınan önlemler kapsamında belirli bir süre için yalnızca acil vizelerin başvurusu kabul edildi. Ancak yeni alınan kararlara göre iki doz Almanya tarafından kabul edilen aşılardan birini yaptırmış olan kişiler diledikleri tüm seyahat türleri için vize başvurusunda bulunabilir.

Aile Birleşimi Almanya 2020

Almanya’da yaşayan eş ile aile birleşimi yapmak isteyen kişilerin pasaport, Almanya’da yaşayan eşin genel durumuna ve varsa geçmiş evliliklerine ilişkin evrakları, başvuru formu, iki adet vesikalık fotoğraf, uluslararası evlilik cüzdanı, başvuru dilekçesi, hem eşin hem de kendinin maddi durumuna ilişkin evrakları ile Almanya Konsolosluğu’na başvuruda bulunması gerekiyor.

Almanya, Aile Birleşimi Dil Şartı Kalktı

Almanya, aile birleşimi sırasında aranan dil şartını zorunlu olmaktan kaldırmıştır. Özellikle dil öğrenmesinde engel ya da zorluklar olan kişilerin herhangi bir Almanca dili bilgisine ihtiyacı yoktur. Ancak kişinin en azından A1 seviyesinde Almaca bilmesi vize almasını kolaylaştırırken Almanya içerisinde de rahat olmasını sağlar.

Almanya Erasmus Vize

Almanya’da Erasmus programı ile öğrenci değişimine katılacak olan öğrencilerin ulusal vize başvurusunda bulunarak uzun süreli vize alması gerekir. Vize alma işlemi için vize başvuru formu, pasaport, iki adet biyometrik fotoğraf, diploma ya da kişinin öğrenci belgesi / transkripti, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, tam vukuatlı kayıt örneği, eğitim programı sertifikası, eğitim boyunca masrafların nasıl karşılanacağını sunan belgeler ve seyahat sağlık sigortası ile Almanya Konsolosluğu’na başvuruda bulunulması gerekir.

Almanya İstek Şartları

Almanya istek belgesi için kişilerin Almanya’yı ziyaret edecek olan tanıdıklarının kimlik bilgilerinin, seyahat nedenlerinin, doğum tarihinin, konaklama yerlerinin ve hangi tarihlerde konaklama yapılacağını içeren ıslak imza ile imzalanmış bir dilekçe hazırlanması gerekir.