Almanya Vize Gerekli Evraklar Nelerdir:

Seyahat Belgesi: Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vize işlemlerine tabidir. Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vize prosedürlerinden muaftır. Başvuru işlemleri amacıyla kullanılacak olan pasaportun seyahat dönüşünden sonra en az 3 ay geçerliliği bulunmalıdır.

Mesleki Evraklar: Başvuru işlemleri amacıyla çalışan, işveren, öğrenci, emekli, ev hanımı, serbest çalışan vb. gibi mesleki hallere makul evrakların hazırlanması gerekir. Örneğin; öğrenci belgesi, emeklilik belgesi, çalışanlar amacıyla şirket antetli kağıda izin yazısı, işverenler amacıyla vize talep dilekçesi vb.

Gelir Belgeleri: Başvuru sahibi seyahati vaktinde masraflarını finanse edebildiğini gösteren evrakları sunmakla yükümlüdür. Almanya’da ikamet edilecek vakit vaktinde banka hesabında yeterli bakiye bulunduğunu destekleyici evraklarla kanıtlanmalıdır.

Konaklama ve Ulaşım Rezervasyonları: Almanya turistik seyahatler amacıyla müracaat sahiplerinin konaklama ve ulaşım bilgilerini ibraz etmesi gerekir. Konaklama belgelerinde müracaat sahibinin adı ve soyadı yer almalı ve uygulanan rezervasyonlar seyahat tarihleriyle uyumlu olmalıdır.

Ülkeye Geri Dönüşü Kanıtlayan Evraklar: Başvuru sahibi plan edilen seyahat ardından ülkesine geri dönüş gerçekleştireceğini kanıtlayan evrakları müracaatı amacıyla sunmalıdır.

Aile Birleşimi Almanya Gerekli Evraklar

Almanya aile birleşimi için kişilerin pasaport, başvuru formu, dilekçesi, iki adet biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, uluslararası evlenme belgesi ve Türkiye’de ikamet edilen yerin bilgilerini vermesi gerekir. Almanya’da yaşayan eşin ise maaş bordrosu, sağlık sigortası, varsa önceki eşlerine ilişkin belgeleri sunması gerekir.

Aile Birleşimi Vizesi Red Nedenleri

Aile birleşimi vizesinin reddedilmesinin altında en çok karşılaşılan neden evrakların eksik olması ya da var olan evrakların inandırıcı gelmemesidir. Evraklarınız tarih ve içerik olarak birbiri ile uyumlu olmalıdır. İkinci en büyük neden ise eşinizin gelirinin yetersiz olduğu düşünülmesi ve sizin de maddi olarak yetersiz görülmenizdir.

Almanya Aile Birleşimi Evrakları

Almanya aile birleşimi için en az A1 seviyesinde Almanca bildiğinizi kanıtlayan dil yeterlilik belgesi, ikametgah, pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, nüfus kayıt örneği, uluslararası geçerli evlilik belgesi sunmalısınız. Bunların yanında Almanya’da yaşayan eşinizin iş sözleşmesi, maaş bordrosu, aile birleşimin ardından yaşayacağınız ikametgah, varsa eşinizin eski evlilikleri, eşinizin kimliği / oturma izni / pasaportu evraklarda bulunmalıdır.

Almanya Vize Evrakları

Almanya vizesi evrakları pasaport, iki adet 35mm x 45mm boyutlarında biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, banka hesap dökümü, varsa üzerinize kayıtlı tapu ve ruhsatlarınız, başvuru dilekçesi, başvuru formu, otel ve uçak rezervasyonlarınız, mesleğinize ilişkin belgeleriniz, tam vukuatlı nüfus kaydınız, nüfus cüzdanı fotokopiniz ve vize türünüze uygun olarak sunmanız gereken belgelerdir.

Almanya Davetiye Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Almanya davetiye ile vize almak isteyen kişiler, Almanya’da bulunan tanıdığından gelen geçerli davetiyenin yanında pasaport, maddi durumuna ilişkin belgeler, banka hesap dökümü, otel ve uçak rezervasyonları, başvuru dilekçesi, başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, seyahat sağlık sigortası ve tam vukuatlı nüfus kaydı evraklarıdır.