Almanya Ticari Vize

almanya ticari vize bilgisi

Almanya ticari vize, Almanya’ya iş sebebiyle seyahat edecek olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Bu tip vizeler 90 gün konaklama hakkı veren Almanya C tipi vizesi sınıfına girer.

Almanya ticari vize için başvuracak olan kişiler, planladıkları seyahatin an az bir ay öncesinden başvuru yapmaları gereklidir. Başvuru esnasında bazı evraklar da istenecektir.

Almanya Ticari Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

Vize Başvuru Formu

Almanya Schengen vizesi alabilmek için gerekli olan evraklardan ilki vize başvuru formudur. Bu formda, seyahat amacınıza yönelik olarak çeşitli bilgiler yer almaktadır.

Vize başvuru formu konusunda en önemli olan hususlardan birisi de tutarlılıktır. Verecek olduğunuz diğer evraklarla bilgilerin tam olarak uyuşması gereklidir. Bu nedenle formu doldururken herhangi bir hata yapmaktan kaçınılmalıdır. Aksi takdirde vize başvurunuz reddedilecektir.

Vize Fotokopisi

Önceden almış olduğunuz Schengen veya ABD vizesi gibi vizelerin bir örneği, Alman ticari vize başvurusunda kullanılan evraklardan bir tanesidir.

Biometrik Fotoğraf

3.5×4.5cm boyutlarında olması gereken biometrik fotoğraflar, vize başvurusu esnasında istenilenler arasında yer almaktadır. Fotoğraflarda arka planın beyaz olması ve son 3 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, içerisinde nüfus bilgilerinizin ve ikametgahınızın yer aldığı bir belgedir. Vize başvurusu esnasında zorunlu olarak istenen belgelerden birisidir. E-devlet üzerinden temin edilebilir.

Nüfus cüzdanı fotokopisi de zorunlu evraklar arasındadır. Nüfus üzerinde mutlaka fotoğraf bulunmalıdır.

Sağlık Sigortası

Seyahat için sağlık sigortası gereklidir. Bu da vize başvurusu için gerekli evraklar arasında yer alır.

Uçuş ve Seyahat Rezervasyonu

Başvuru için gerekli bir diğer belge seyahat rezervasyonudur.

Davet Eden Firma Bilgileri

Davetiye yollayan Alman firması ile ilgili gerekli olan belgeleri içerir. Seyahat amacı, firmanın açık adresi, ödenecek ücretler ve başvuru sahibinin firmadaki görevi açık bir biçimde belirtilmelidir.Hollanda konsolosluğu davetiyesi ile benzerlik göstermektedir.

Maaş Bilgisi

Başvuruyu yapan kişinin, seyahat masraflarını karşılayabileceğine dair belgeler gereklidir. Bu belgeler son 3 ayın maaş bordrosu ve son 3 ayki hesap hareketlerini gösteren banka cüzdanıdır.

almanya-ticari-vize-nedir

Almanya Ticari Vize iş seyahatlerinde bulunan ve Almanya’da yatırım planlayan kişilere verilen vize türüdür.

Almanya Ticari Vize S.S.S

Almanya Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya kısa süreli vizeleri başvuruları yetkili vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Uzun süreli Almanya vizesine başvuru yapacak kişiler gerekli vize evraklarını tamamladıktan sonra bizzat Almanya dış temsilciliklerine randevu alarak başvurularını tamamlarlar.

Almanya Ticari Vize Ücreti Ne Kadardır?

Almanya kısa süreli vize Konsolosluk harç bedeli 80 Euro, vize başvuru merkezleri hizmet bedelleri 40 Euro olarak belirlenmiştir. Schengen vizesi olarak bilinen Almanya kısa süreli vize başvurusunda bulunanlar vize başvuru merkezlerinden ücreti karşılığında ek hizmet satın alabilirler.

Almanya Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli Almanya Ticari vize sonuçlanma süresi ortalama olarak 5 iş günüdür. Bu süre hatalı ve eksik vize başvurularında uzayabilir.

Almanya Ticari Schengen Vizesi Nedir?

Almanya Ticari Schengen Vizesi İş amacıyla Schengen bölgesinde 180 günlük süre içerisinde 90 güne kadar kalmanızı sağlayan bir tür kısa dönem (C Tipi) vizedir.

Almanya vize türleri hakkında sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.