Almanya Ticari Vize

Almanya Ticari Vize

almanya ticari vize

Almanya ticari vize, Almanya’ya iş sebebiyle seyahat edecek olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Bu tip vizeler 90 gün konaklama hakkı veren Almanya C tipi vizesi sınıfına girer.

Almanya ticari vize için başvuracak olan kişiler, planladıkları seyahatin an az bir ay öncesinden başvuru yapmaları gereklidir. Başvuru esnasında bazı evraklar da istenecektir.

Almanya Ticari Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

Vize Başvuru Formu

Almanya Schengen vizesi alabilmek için gerekli olan evraklardan ilki vize başvuru formudur. Bu formda, seyahat amacınıza yönelik olarak çeşitli bilgiler yer almaktadır.

Vize başvuru formu konusunda en önemli olan hususlardan birisi de tutarlılıktır. Verecek olduğunuz diğer evraklarla bilgilerin tam olarak uyuşması gereklidir. Bu nedenle formu doldururken herhangi bir hata yapmaktan kaçınılmalıdır. Aksi takdirde vize başvurunuz reddedilecektir.

Vize Fotokopisi

Önceden almış olduğunuz Schengen veya ABD vizesi gibi vizelerin bir örneği, Alman ticari vize başvurusunda kullanılan evraklardan bir tanesidir.

Biometrik Fotoğraf

3.5×4.5cm boyutlarında olması gereken biometrik fotoğraflar, vize başvurusu esnasında istenilenler arasında yer almaktadır. Fotoğraflarda arka planın beyaz olması ve son 3 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, içerisinde nüfus bilgilerinizin ve ikametgahınızın yer aldığı bir belgedir. Vize başvurusu esnasında zorunlu olarak istenen belgelerden birisidir. E-devlet üzerinden temin edilebilir.

Nüfus cüzdanı fotokopisi de zorunlu evraklar arasındadır. Nüfus üzerinde mutlaka fotoğraf bulunmalıdır.

Sağlık Sigortası

Seyahat için sağlık sigortası gereklidir. Bu da vize başvurusu için gerekli evraklar arasında yer alır.

Uçuş ve Seyahat Rezervasyonu

Başvuru için gerekli bir diğer belge seyahat rezervasyonudur.

Davet Eden Firma Bilgileri

Davetiye yollayan Alman firması ile ilgili gerekli olan belgeleri içerir. Seyahat amacı, firmanın açık adresi, ödenecek ücretler ve başvuru sahibinin firmadaki görevi açık bir biçimde belirtilmelidir.Hollanda konsolosluğu davetiyesi ile benzerlik göstermektedir.

Maaş Bilgisi

Başvuruyu yapan kişinin, seyahat masraflarını karşılayabileceğine dair belgeler gereklidir. Bu belgeler son 3 ayın maaş bordrosu ve son 3 ayki hesap hareketlerini gösteren banka cüzdanıdır.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize