Bursa Fahri Konsolosluğu

Bursa Fahri Konsolosluğu 1 – ERAYTUR.COM

Bursa Fahri Konsolosluğu Bursa ve çevresinde görev almaktadır. Fahri konsolosluklar, konsolosluk kurulması gerekmeyen yerlerde, ticari faaliyetleri yürütmek amacıyla görev almaktadırlar. Fahri konsolosluklar iki ülke arasındaki ticari faaliyetleri kolaylaştırır.

Bursa Fahri konsolosluğu, sadece Bursa’da değil çevre illerde de çeşitli hizmetler vermektedir. Bursa Fahri Konsolosluğu Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale ve Eskişehir’de vatandaşlara hizmet vermektedir

Almanya Vizesi Başvurusu

Almanya’da kısa süreli bulunmak isteyen kişiler, vize başvurularını Almanya konsolosluğu aracılığı ile yapabilmektedirler. Erasmus, transit ve aile ziyareti gibi seyahatlerde konsolosluklar aracılığı ile bu işlemler yapılabilmektedir. Uzun süreli oturma izni için ise Alman Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır.

Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

  1. Vize Başvuru Formu

İlk evrak vize başvuru formudur. Bu form seyahat amacını ve kişisel bilgileri içeren ana evraktır. Bu formdaki bilgileri doğru ve eksiksiz biçimde doldurmak hayati bir önem taşır. Aksi takdirde başvurunuzun reddedilmesi söz konusudur. Bu nedenle vize başvuru formunun eksiksiz biçimde doldurulması şarttır. Ayrıca vize başvuru formu mutlaka ıslak imza ile imzalanmalıdır.

  1. Pasaport

Güncel olan ve deforme olmamış pasaport istenilen evraklardan bir diğeridir. Pasaport’un içerisinde gerekli bilgilerin yer alabilmesi için, iki adet boş sayfa olması gerekmektedir.

  1. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi istenilen evraklardan bir diğeridir. Fotoğrafınız net bir şekilde çıkmış olmalıdır.

  1. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

E devlet üzerinden temin edilecek olan tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, istenilen diğer evraklardan bir tanesidir.

  1. Biyometrik Fotoğraf

2 adet arka planı beyaz olan biyometrik fotoğraf istenilen diğer evraklardan bir tanesidir. Bu fotoğraflarda yüzü kapatacak herhangi bir aksesuarın bulunmaması gerekmektedir.

Aile Birleşimi Almanya 2021

2021 yılı içerisinde yapılan Almanya aile birleşimi için kişilerden dil yeterlilik şartı aranır. Ayrıca en az bir eşin Almanya vatandaşlığı dışında bir vatandaşlığa sahip olması gerekir. Aile birleşimi başvurunda bulunacak kişiler gerekli evrakları ile Almanya Konsolosluğu’na başvuruda bulunması gerekir.

Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Aile birleşimi için gerekli evraklar şu şekildedir; pasaport, evlilik cüzdanı, Almanya’da yaşayan eşin ikamet, gelir, sigorta, kimlik ve benzeri bilgileri, başvuru yapan kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi, dil yeterlilik belgesi, tam vukuatlı nüfus kaydı, iki adet vesikalık fotoğrafı, kişilerin genel olarak maddi durum belgeleri ve varsa eski evliliklerine ilişkin belgeler sunulmalıdır.

Almanya Vize Şartları 2021

Almanya vizesi almak isteyen kişiler 2021 yılı için öncelikle 2 doz korona virüs aşısı vurulmuş olması gerekir. Ayrıca bu aşı Almanya tarafından kabul edilmiş olan aşılardan biri olmalıdır. Ekstra olarak kişilerin maddi durumlarının seyahatleri boyunca kendileri için yeterli olması gerekir.

Almanya Vize Çeşitleri

Almanya için verilen vize türleri turistik, aile ve arkadaş ziyareti, kültürel ziyaretler, ticari, transit, kısa süreli eğitim, iş gezisi gibi nedenlerle verilen c tipi vizeler; aile birleşimi, çalışma ve uzun süreli eğitim gibi d tipi vizeler şeklindedir.

Almanya Aile Birleşimi 2021

Almanya aile birleşimi yapmak isteyen kişiler 2021 yılı için gerekli evrakların bir araya getirilmesi ile vize başvurusunda bulunabilir. Ayrıca 2021 yılı içerisinde bulunan pandemi dönemi nedeni ile vizenin değerlendirme süreci 2 aydan 3 aya uzamıştır.

Yorum Yap

Call Now ButtonAcil Vize