Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

Yasal uyarı şartları

AŞAĞIDA YER ALAN AÇIKLAMALARI LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ. SİTEMİZİ ZİYARET ETTİĞİNİZDE BURADA YER ALAN/BELİRTİLEN UYGULAMALARI KABUL ETMİŞ OLACAKSINIZ

Uyarı: Bu sayfada yer alan tüm başlıklar yasal uyarı ve kullanım şartlarını kapsamaktadır.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı Visa Center Ltd. Şti. (bundan böyle kısaca “Visa Center” olarak anılacaktır), şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişilerin ve VİSA CENTER’in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

VİSA CENTER bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

Bilgilendirme ve Feragat

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette VİSA CENTER tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir.

VİSA CENTER hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman söz konusu bilgileri değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

Bu web sitesine erişim ve sitede yer alan bilgilerin gerek doğrudan gerekse dolaylı kullanımından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun VİSA CENTER, şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişiler ve VİSA CENTER’ in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların sorumlu tutulamaz.

yasal-uyari-bilgi
Almanya vize işlemleri hakkında birtakım hukuki kurallar bulunmaktadır. Vize başvuru sahipleri bu kurallara uygun bir vize başvurusu yapmalıdır.

Önemli Bilgilendirme

Visa Center Ltd.Şti (VİSA CENTER) bulunduğu ülkedeki kanun ve yönetmeliklere göre kayıtlı , operasyonel ticari hizmet veren ve aynı zamanda konsolosluk başvurularına ve yetkililerine aracılık eden sorumlu hizmet kuruluşudur. Ancak VİSA CENTER, Büyükelçilik ve Konsolosluklarının uzantılı bir kuruluşu ve devlet kurumu değildir.

 

Almanya’ya İstek Üzerine Almanya'ya Gitmek

Almanya’ya istek üzerine gitmek diğer bir ifade ile Almanya’dan gelen davet ile birlikte seyahat gerçekleştirme anlamına gelir. Almanya’da bulunan herhangi bir yakınınızdan istek ya da davet geldiği takdirde bu durumu konsolosluğa belirtilmeli. Böylelikle Almanya ziyaretiniz için gerekli olan vize işlemleri, daha kısa bir süreç içerisinde tarafınıza iletilir.

Türkiyeden Almanyaya İstek Yapmak

Almanya’da bulunan herhangi bir vatandaşa Türkiye’den istek yapılmak istendiği takdirde bu konsolosluk bünyesinde gerçekleşir. Türkiye’de bulunan Almanya konsolosluğuna ya da Almanya Büyükelçiliği’ne, Almanya’da bulunan vatandaşın Türkiye’yi gelebilmesi için bir davetiye hazırlatılabilir. Bunun için tarafınızdan belirli evraklar istenir.

Almanya Büyükelçiliğine buradan ulaşabilirsiniz.