Antalya Konsolosluğu

Antalya konsolosluluğu iletişim bilgileri

Antalya Konsolosluğu, Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için vize başvurularını alan bir kurumdur. Ayrıca Türkiye’de ikamet eden Alman vatandaşlarının pasaport işlemleri de yine Antalya Konsolosluğu aracılığı ile yapılmaktadır.

Antalya konsolosluğu Antalya, Burdur ve Isparta bölgelerinde hizmet vermektedir.

Almanya Vizesi

Antalya Konsolosluğu, Almanya’yı kısa süreli olarak ziyaret etmek isteyen kişilerin başvuru yapabileceği bir konsolosluktur. Almanya vizesi alabilmek için ilk etapta vize başvuru formunu doğru bir biçimde doldurmak gereklidir. Vize başvuru formu, seyahat amacınızı ve kişisel bilgilerini girmeniz gereken bir formdur. Bu formda vermiş olduğunuz tüm bilgilerin doğru ve tutarlı olması gerekmektedir. İnAksi takdirde başvurunuz iptal olacaktır.

Vize başvuru formunun önemli noktalarından bir tanesi de formun ıslak imza ile imzalanmış olmasıdır. Islak imza kullanılarak imzalanmayan başvuru formları, geçersiz sayılacaktır.

Gerekli Evraklar

Antalya konsolosluğu aracılığı ile vize başvurusu yaparken, sizden istenecek olan çeşitli evraklar bulunacaktır. Bu evraklar aşağıdaki gibidir.

  1. Pasaport

Sizden istenecek olan ilk evrak pasaporttur. Pasaportunuz güncel olmalı ve deforme olmamış olmalıdır. Ayrıca mutlaka boş 2 sayfasının bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

  1. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Arkalı önlü ve resminizin belirgin olduğu nüfus cüzdanı fotokopisi.

  1. Biyometrik Fotoğraf

Arka planı beyaz renkte olan biyometrik fotoğraf. 2 adet olacak olan biyometrik fotoğraflarda kişinin yüzü net olmalıdır.

  1. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

E devlet üzerinden alınacak olan tam vukuatlı nüfus kayıt örneği getirilecek olan son belgedir.

Getirmiş olduğunuz evraklardaki bilgiler mutlaka vize başvuru formunuzda yer alan bilgilerle tutarlı olmalıdır. Aksi takdirde vize başvurunuz reddedilecektir. Yine doldurmuş olduğunuz vize formunuz eksiksiz olmalı ve ıslak imzalı biçimde imzalanmış olmadır.

antalya-konsolosluk
Antalya’da bulunan vize başvuru sahipleri vize işlemlerini Antalya Konsolosluğu vasıtasıyla gerçekleştirebilir.

 

Almanya vize evrakları 2022 sayfamızda güncel bilgileri bulabilirsiniz.

Almanya Yatırım İle Vatandaşlık

Bu şekilde vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin ülkeye en az 250,000 Euro’luk bir yatırım yaparak iş kurmaları gerekmektedir. Bu kurulan iş merkezinde çalışacak olan kişilerin özellikle büyük bir çoğunluğu Alman vatandaşı olmalıdır. Bu yatırım tutarı şirketin açılacağı bölgeye göre değişiklik göstermekle beraber en az 250,000 Euro ile 1 milyon Dolar arasında değişmektedir.

Almanya Çalışma İzni

Almanya’da çalışmak isteyen kişilerin alması gerektiği vizedir. Bu vizeyle beraber kişiler ülkede oturum iznine de sahip olmaktadır. Almanya’da çalışma izni almak isteyen kişilerin başvuru dosyalarında bulunması gereken evraklar tam ve doğru olmalıdır. Çalışma vizesi dört bölüme ayrılmaktadır, bu bölümler; Almana-ya istihdam vizesi, Almanya serbest meslek vizesi, Almanya iş arama vizesi ve Almanya gönüllü çalışma vizesidir.

Almanya'daki Akrabadan Davetiye

Almanya’da bulunan, geçici ya da kalıcı bir şekilde ikamet eden bir akrabasının yanına gitmek isteyen kişinin vize alım sürecini hızlandıran bir evraktır. Ülkede bulunan kişi tarafından hazırlanan bu belge yetkili makamlarca onaylanması gerekmektedir. Belgenin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak, kişinin bölgesinde bulunduğu belediyeden onaylattığı bu belge; Türkiye’de bulunan kişiye yollanarak vize başvuru dosyasına eklenmesi zorunludur. Aksi takdirde bir geçerliliği olmayacaktır.

Almanya Turist Vizesi Veriyor Mu 2022

Covid-19 salgınının tüm dünyada patlak vermesiyle beraber birçok ülke gibi Almanya’da ülkesine giriş çıkışlarına kısıtlama getirmiştir. Ancak günden güne Covid salgınının etkisinin azalmasıyla beraber bu işlemler tedbirli bir şekilde tekrardan açılmıştır. Kişilerin vize işlemlerine ek olarak; aşılarının tüm dozlarının vurulması ve gerekli testleri yapılıp ülkeye girişlerde 14 gün boyunca karantinada kalması şartıyla kişiler turist vizelerini alabilmektedir.

Almanya Konsolosluğu Antalya

Almanya Federal Cumhuriyeti Konsolosluğu Antalya bilgileri aşağıdadır:

Yönetici

Wolfgang Wessel, Konsolos

Telefon

+90-242-314 11 01, 0-242-314 11 02

Faks

Türkiye: +90-242-321 69 14 / Almanya: +49-30-5000-67268

Posta adresi

Almanya Federal Cumhuriyeti Konsolosluğu, PK 12, 07230 Antalya

Sokak

Almanya Federal Cumhuriyeti Konsolosluğu, Çağlayan Mah. Barınaklar Bulv. No: 54, 07235 Antalya

Görev alanındaki iller

Antalya, Burdur ve Isparta

Almanya Büyükelçiliği Ankara İnternet sitesinden bilgi alabilirsiniz.