Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de

 
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Previous
Next

Antalya Konsolosluğu

 

Antalya Konsolosluğu, Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için vize başvurularını alan bir kurumdur. Ayrıca Türkiye’de ikamet eden Alman vatandaşlarının pasaport işlemleri de yine Antalya Konsolosluğu aracılığı ile yapılmaktadır.

 

Antalya konsolosluğu Antalya, Burdur ve Isparta bölgelerinde hizmet vermektedir.

 

Almanya Vizesi

 

Antalya Konsolosluğu, Almanya’yı kısa süreli olarak ziyaret etmek isteyen kişilerin başvuru yapabileceği bir konsolosluktur. Almanya vizesi alabilmek için ilk etapta vize başvuru formunu doğru bir biçimde doldurmak gereklidir. Vize başvuru formu, seyahat amacınızı ve kişisel bilgilerini girmeniz gereken bir formdur. Bu formda vermiş olduğunuz tüm bilgilerin doğru ve tutarlı olması gerekmektedir. İnAksi takdirde başvurunuz iptal olacaktır.

 

Vize başvuru formunun önemli noktalarından bir tanesi de formun ıslak imza ile imzalanmış olmasıdır. Islak imza kullanılarak imzalanmayan başvuru formları, geçersiz sayılacaktır.

Antalya Konsolosluğu
Antalya Konsolosluğu

Gerekli Evraklar

 

Antalya konsolosluğu aracılığı ile vize başvurusu yaparken, sizden istenecek olan çeşitli evraklar bulunacaktır. Bu evraklar aşağıdaki gibidir.

 

  1. Pasaport

 

Sizden istenecek olan ilk evrak pasaporttur. Pasaportunuz güncel olmalı ve deforme olmamış olmalıdır. Ayrıca mutlaka boş 2 sayfasının bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

 

  1. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

 

Arkalı önlü ve resminizin belirgin olduğu nüfus cüzdanı fotokopisi.

 

  1. Biyometrik Fotoğraf

 

Arka planı beyaz renkte olan biyometrik fotoğraf. 2 adet olacak olan biyometrik fotoğraflarda kişinin yüzü net olmalıdır.

 

  1. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

 

E devlet üzerinden alınacak olan tam vukuatlı nüfus kayıt örneği getirilecek olan son belgedir.

 

Getirmiş olduğunuz evraklardaki bilgiler mutlaka vize başvuru formunuzda yer alan bilgilerle tutarlı olmalıdır. Aksi takdirde vize başvurunuz reddedilecektir. Yine doldurmuş olduğunuz vize formunuz eksiksiz olmalı ve ıslak imzalı biçimde imzalanmış olmadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir