Almanya Vizesi Sonuçlanma Süresi Güncel 1 – ERAYTUR.COM

Almanya Vizesi Sonuçlanma Süresi Güncel

almanya vizesi sonuçlanma süresi nedir

Almanya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Evraklar başvuru sahiplerinden alındıktan sonra vize merkezi yetkilileri tarafından Konsolosluk yetkililerine iletilir. Sonrasında nihai kararı alacak olan tek yetkili kurumun Almaya Konsolosluğu olduğu unutulmamalıdır.

Bu sebeple Konsolosluğun resmi tatil ya da yoğunluk dönemlerinde vize başvuruları daha geç sonuçlanabilir. Ortalama 10 gün içinde sonuçlanması beklenen Almanya turistik vize başvurusu en geç 21 gün içerisinde açıklanacaktır. Bahsedilen süre zarflarına tatil günlerinin dahil olmadığını bilmeniz gerekmektedir.

Başvurulan vize kategorisinin başvuruların sonuçlanma süresinde bir etmen olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Sözgelimi, uzun vadeli izinler yani ulusal vizeler direkt olarak Konsolosluğa yapılır olmasına karşın daha uzun süreli ve daha kapsamlı bir değerlendirme gerektirmektedirler.

Görüldüğü gibi dikkat gerektiren bir konu olan vize başvurusu tüm evrakların doğruluğunu ve başvuranın özenini gerektirmektedir. Böylesi hassas bir konuda istenen tüm prosedürlerin yerine getirildiğinden emin olunmalıdır. Bu amaçla vize center yetkililerinin yönlendirmelerini takip etmek ve destek kapsamında verinle hizmetlerden yararlanmak, ret risklerini minimuma indirmede en etkili çözümdür.

Konsolosluğun sizden ek belge talep etmesi de Almanya vize başvuru sonuçları açıklanma süresini etkileyen bir diğer etmendir. Bu gibi istisna durumlarda sizin belgeyi temin etmeniz, postalamanız ve yetkililerin değerlendirmeye alması ekstra süre anlamına gelecektir. Yine de bunun bir ret nedeni olmadığı ve sonucun yine olumlu sonuçlanma ihtimalinin korunduğu unutulmadan Almanya vize başvurusu için istenen evraklar aynı özenle teslim edilmelidir.

almanya-vize-sonuclanma

Almanya vize başvuruları sonuçlanma süresi başvurulan vize türüne ve Konsolosluk mesai yoğunluğuna göre değişmektedir.

Almanya Vizesi Sonuçlanma Süresi Güncel S.S.S

Almanya Schengen vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya Schengen vize kararının verilmesi için yaklaşık 4-5 iş günü gerekmektedir. Başvuru sahibinin milliyeti, Başkonsolosluğun iş yoğunluğu ve istenen vizenin türüne göre işlem sürelerinde uzama olabilir.

Almanya Vizesi Kolay Çıkar mı?

Almanya Schengen vizesi, Konsolosluğun vize şartlarını yerine getirmiş, Türkiye'de düzenli bir gelire sahip, seyahatinin içeriği net ve anlaşılır olan kişiler için alması kolay bir vizedir.

Almanya Vizesi Kesin Çıkar mı?

Almanya Vizesi vize başvuruları için gerekli evrakların teslimatı yeterli değildir. Her başvuru titizlikle incelenir, gerekli şartları yerine getirenlere vize verilir.

Almanya Büyükelçilik sitesini ziyaret ediniz.

Almanya vize ücretleri hakkında bilgi alınız.