Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de

 
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Evraklar başvuru sahiplerinden alındıktan sonra vize merkezi yetkilileri tarafından Konsolosluk yetkililerine iletilir. Sonrasında nihai kararı alacak olan tek yetkili kurumun Almaya Konsolosluğu olduğu unutulmamalıdır.

Bu sebeple Konsolosluğun resmi tatil ya da yoğunluk dönemlerinde vize başvuruları daha geç sonuçlanabilir. Ortalama 10 gün içinde sonuçlanması beklenen Almanya turistik vize başvurusu en geç 21 gün içerisinde açıklanacaktır. Bahsedilen süre zarflarına tatil günlerinin dahil olmadığını bilmeniz gerekmektedir.

Almanya Vizesi Sonuçlanma Süresi 2020
Almanya Vizesi Sonuçlanma Süresi 2020

Başvurulan vize kategorisinin başvuruların sonuçlanma süresinde bir etmen olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Sözgelimi, uzun vadeli izinler yani ulusal vizeler direkt olarak Konsolosluğa yapılır olmasına karşın daha uzun süreli ve daha kapsamlı bir değerlendirme gerektirmektedirler.

Görüldüğü gibi dikkat gerektiren bir konu olan vize başvurusu tüm evrakların doğruluğunu ve başvuranın özenini gerektirmektedir. Böylesi hassas bir konuda istenen tüm prosedürlerin yerine getirildiğinden emin olunmalıdır. Bu amaçla vize center yetkililerinin yönlendirmelerini takip etmek ve destek kapsamında verinle hizmetlerden yararlanmak, ret risklerini minimuma indirmede en etkili çözümdür.

Konsolosluğun sizden ek belge talep etmesi de Almanya vize başvuru sonuçları açıklanma süresini etkileyen bir diğer etmendir. Bu gibi istisna durumlarda sizin belgeyi temin etmeniz, postalamanız ve yetkililerin değerlendirmeye alması ekstra süre anlamına gelecektir. Yine de bunun bir ret nedeni olmadığı ve sonucun yine olumlu sonuçlanma ihtimalinin korunduğu unutulmadan Almanya vize başvurusu için istenen evraklar aynı özenle teslim edilmelidir.

One Response

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir