Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de

 
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Hakkında

 1871 yılında ulusal birliğini sağlamış olan Almanya, Amerika’dan sonra en çok göç alan ikinci ülke konumundadır. Bunda güçlü ekonominin ve iş olanaklarının fazla olması oldukça etkili olmuştur. Özellikle 70’li yıllarda ülkemizden de oldukça fazla göç alan Almanya, bugün hala milyonlarca Türk vatandaşına ev sahipliği yapmaktadır.

Almanya Avrupa’nın en önemli sanayi kenti olarak karşımıza çıkmaktadır. Resmi dili Almanca olan ülke, farklı milletlere ev sahipliği yapmasıyla da öne çıkar.

Almanya İklimi

 Almanya’nın en önemli özelliği her mevsim bolca yağış almasıdır. Karasal iklime sahip olan Almanya, kışları oldukça soğuk geçirirken, yaz aylarını ise ılık geçirir.

Almanya Hakkında
Almanya Hakkında

Ekonomi ve Kültür

 Almanya hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de ekonomi ve kültürdür. Oldukça büyük bir sanayi ülkesi olan Almanya, ekonomik yönden çok fazla gelişmiştir. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra tamamen yerle bir olan Almanya bugün dünyanın en iyi sanayisine sahip iki üç ülkeden birisi konumundadır.

 

Almanya kültürü de önemlidir. Her yıl onlarca kültür sanat festivaline ev sahipliği yapan Almanya, bu konuda da başı çeken ülkeler arasında yer alır.

Almanya’da Eğitim

 Her yıl yüzbinlerce genç, dünyanın her yerinden Almanya’ya eğitim amacıyla akın etmektedir. Bunda Almanların harika eğitim yapısı ve bilim adamı yetiştirme potansiyeli büyük önem taşır.

Almanya’da çoğu üniversitenin ücretsiz olarak eğitim veriyor olması, Almanya’nın cazibesini oldukça arttıran unsurlar arasında yer alır. Bilim adamı yetiştirme konusunda en önde gelen ülkelerden bir tanesi olan Almanya, eğitim konusunda öncü olmayı da sürdürmektedir.

Almanya Vizesi

 Almanya hakkında merak edilen bir diğer konu vize işlemleridir. Almanya’yı ziyaret edebilmek için, kişinin Schengen vizesi alması gerekmektedir. Schengen vizesi, Almanya’ya giriş için zorunludur. Schengen başvuru formu hem Almanca hem de Türkçe olarak doldurulmalı ve tamamen doğru bilgiler içermelidir. Aksi takdirde başvurunuz iptal olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir