Almanya Vize Ücretleri Güncel 1 – ERAYTUR.COM

Almanya vize ücretleri güncel bilgisi

2023 Yılı İçin Belirlenmiş Almanya Vize Ücretleri

✅ Almanya Turistik Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Almanya Ticari Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Almanya Aile Ziyaret Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Almanya Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri

140 Euro

 

 

Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Hizmet Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli
Turistik Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ticari Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi  80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Transit Vize 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Şoför Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Öğrenci Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kültürel Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kısa Süreli Eğitim Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ulusal Vizeler        
Aile Birleşimi Vizesi-            350 Euro
Çalışma Vizesi       350 Euro
Blue Kart Çalışma Vizesi       350 Euro

Almanya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Almanya oldukça popüler olan Schengen kurucu üyelerinden biri olan buna göre Türk vatandaşlarına vize uygulayan bir yerdir. Oldukça sık başvuruların yaşandığı bir ülke oluşu sebebiyle de belirli işlemler sonucunda ve ince detay diyebileceğimiz dikkat etmemiz gereken noktalar sonucunda vize alınabilmektedir.

Almanya’ya vize alırken dikkat edilmesi gereken maddeler şunlardır:

 • Pasaport alımı

 • Parmak izi uygulama sistemi

 • Vize’nin kategorisi

 • Ekonomik durumunuzun ispatı

 • Schengen vizesi formu ve başvuru dilekçesi

 • Vize başvurusunda bulunacağınız başvuru merkezi

Almanya vizesi alınırken pasaportun önemi, pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde çıkartılmış bulunması gerekir. Bunun dışında 6 ay süreyle geçerliliği bulunması ve seyahatinizde hiçbir engel bulundurmaması şartı aranır. Alacağınız vize pasaportu içerisinde damgalanmış bir vaziyette en az 2 sayfanın bulunduğuna dikkat etmeniz gerekir.

Tüm evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlandığını düşünüyorsanız ve hazır olduğunuzda başvuru merkezi olarak sizlerin seyahat edeceği Almanya’ya dair herhangi bir evrak, vize başvuru ve alım süreci ve evrak testi noktasında ilgilenen kurum Almanya Konsolosluğudur. 

Almanya Ankara Büyükelçiliği’ne buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de; İstanbul’da bulunan Almanya Konsolosluğunu ziyaret ederek başvuru aşamalarınızı buradan takip edebilirsiniz. Tüm bu aşamaları sizin yerinize eksiksiz bir şekilde ve profesyonelce gerçekleştiren vize center ile de takip edebilirsiniz.

almanya vize ucret bilgisi

Almanya vize ücretleri zaman içerisinde güncellenmektedir.

Almanya Vizesi Alırken Karşılaşılabilecek Sorunlar

Finansal gelirim Almanya vizesi almamı etkiler mi?

Karşılaşılabilecek sorunlardan ilki maddi durumunuzdur. Bunun için bir yerde çalışıyor olmanız ve finansal bir gelirinizin bulunduğunu beyan etmeniz vize alım süreçlerini daha kolay hale getirmektedir. Eğer mümkünse 3 ay öncesinde açılmış bir hesabınız olmalı ve bu hesabınız içerisinde de tüm seyahat gelirinizi karşılayacak bir miktar bulunmalıdır.

Almanya vize reddi neden yaşanır?

Almanya vize alım aşamalarında red yaşayabilirsiniz. Red durumunuzun yaşanmasının sebebi başvuru evraklarınız da doğru bilgiler vermiyor oluşunuz olabilir. Bunun dışında Almanya’ya gidişiniz sonucunda tekrar geleceğinize dair yeterli güveni veremediyseniz yine ret cevabı ile karşılaşabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde yani eğer Türkiye’den Almanya’ya vize alacaksanız sizi Türkiye’ye bağlayacak olan unsurları belgelerin içerisinde belirtmeniz gerekir.

Pasaportun geçerlilik süreleri ne kadardır?

Almanya çıkışlarda vize türüne göre pasaport değişmektedir. 6 aylık vize için pasaport süresi 3 ay daha sonrasında bu pasaportun süresini uzatabilirsiniz.

Geçerlilik süresi dolan bir pasaportu uzatabilir miyiz?

Evet, pasaportunuzun geçerlilik süresini uzatabilirsiniz. Fakat bunun için tekrar ülkeye dönüp başvuru yaptığınız konsolosluk aracılığıyla yeni bir pasaport başvurusunda bulunmanız gerekebilir.

Almanya Vizesini Kısa Sürede Nasıl Alabilirim?

Almanya vizesi alım sürecinde eğer bir şirket aracılığı ile gideceksiniz, önemli bir seyahat, konferans ya da söyleşiniz varsa daha kısa sürede 2 gün 48 saat gibi sürelerde hızlı vize dediğimiz bize türünü alabilmektesiniz. Bunun da şartları bulunur. Bir firma aracılığı ile gidiyor olmanız gerekir ya da yurt dışında bir aileniz bulunuyordur.

Almanya Vizesi Otel Rezervasyonu

Almanya vizesi alınırken istenen başvuru evrakları arasında konaklama bilgilerinizde bulunmaktadır. Almanya’ya çıkış yaptığımızda nerede kalacağınız ve seyahat bilgilerinizi bulundurmanız gerekir. Uçuş bilgilerinizin yanı sıra Almanya’ya ulaştığınızda kalacağınız otelin bilgileri de rezervasyon makbuzunuzun da evraklarda bulunması şarttır.

Bunun için internet üzerinden bir araştırma yapabilirsiniz. İnternet üzerinden Almanya’daki otelleri tespit ederek firmalar ile konuşup otel rezervasyonunuzu yaptırıp ve evraklar içerisine otel kaydınızı işleyebilirsiniz.

Tüm bu aşamalarda sizler gibi başkalarında acemi olduğunu da unutmamalısınız. Bunun yanı sıra ilk defa böyle işlemler yapacak kişiler için özellikle; acentalar ve firmalar tüm işlem aşamalarını kişi adına gerçekleştirilebilmektedir. Otel rezervasyonu aşamasında vize center sizlere uygun tarihte ve belirli bir oteli ayarlayabilirler. Evrak aşamalarını da takip eden süreçte vize başvurularının kabul olup olmadığı gibi süreçleri de takip ederek süreci sizin adınıza daha kolay hâle getirmektedir.

Almanya Vizesi Alırken Ödenmesi Gereken Ücretler

Almanya vizesi alırken belirli ödemeler yapmaktasınız. Bu ödemeler evrakların tespit edilip kurumlarında ulaşıldığı noktalarda farklılaşmaktadır. Alacağınız vize türüne göre de farklı ücretlendirmeler ile karşılaşabilirsiniz. Vize türüne göre konsolosluklarda ve diğer ziyaret edilen makamlar da ödenecek olan ücretler 2023 yılı itibariyle şu şekildedir:

 • Turistik vize için 110 euro

 • Eğitim vizesi için 110 euro

 • Ziyaret vizesi için 110 euro

 • Ticari vize için 110 euro

 • Kültürel vize için 110 euro

 • 0-12 yaş arası 30 euro

Bunun dışında kısa süreli olarak Almanya’ya çıkışlarda 6 yaş altı çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir. Kısa süreli alınan vize ile uzun süreli alınan vize ücretleri değişkenlik göstermektedir.

Tüm bu evrak toplama ve ücretleri ödeme aşamalarında ve Almanya Konsolosluğuna evraklarını teslim edilip bekleme aşamasına geçildiğinde tüm aşamaları sizin adınıza yönetip, ücretlendirmeler ile ilgilenen ve sizden bu aşamaları gerçekleştirirken cüzi miktarlarda vize danışmanlık ücreti alan vize center ile iletişime geçerek tüm aşamaları uzman ve deneyimli bir ekip eşliğinde gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Vizesi Pasaport Geçerliliği

Almanya’ya gidecek olanların seyahat süreleri, pasaport geçerliliği ile doğru orantılıdır. Kişiye ait olan pasaportun en az 10 yıllık kullanılıyor olması ve 3 aylık geçerliliğinin bulunması gerekir. Göçmen bir şekilde orada bulunmayacak ve seyahat amacı ile 6 aylık gidecek olan kişilerin 3 aylık pasaport geçerlilik süresi bulunmalıdır.

E-pasaport sisteminden yararlananlar için bordo renkli, e-pasaport 24 yaş ve altı kişilerde geçerlilik süresi 6 yıl 24 yaş ve üstü kişilerde ise geçerlilik süresi 10 yıl olarak belirlenmiştir.

Almanya Vize Ücretleri Güncel S.S.S

Almanya Vize ücreti nasıl ödenir?

Almanya Schengen vizesi ücreti yetkili vize başvuru merkezlerinde  nakit olarak, bankamatik kartı veya kredi kartıyla ödenebilir. Ancak, bazı konsolosluklar kredi kartıyla ödeme yapmanıza izin vermeyebilir. Başvururken ilgili elçilikte/konsoloslukta ödenebilen vize ücreti ve hizmet ücreti Schengen vizesine dahildir.

 

 Almanya Vize Ücreti Ne Kadar 2023?

 Almanya için vize başvurularına 2023 yılı şubat ayı itibari ile 20 Euro zam yaparak vize ücretini 80 Euro’ya çıkartmıştır. 6-12 yaş arasındaki çocuklar için konsolosluk harcı ücreti 40 Euro’dur. Ayrıca 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli ödenir.

Schengen Vizesi Ne Kadar 2023?

Kısa süreli Schengen C tipi vizeler için 80 Euro konsolosluk harcı ve 30 Euro hizmet bedeli ödenir. 6-12 yaşındaki kişiler için konsolosluk harcı 40 Euro’dur.

Vize ücreti TL ödenir mi?

Almanya Vize ücreti EUR olarak belirlenir fakat sadece TRY olarak ödenir. Bu para birimleri arasındaki döviz kuru, konsolosluk makamı tarafından kararlaştırılır ve periyodik olarak değişebilir, bu nedenle ödemeniz gereken miktar için güncel fiyatları takip ediniz.

Almanya Büyükelçiliği İnternet Sitesini ziyaret ediniz.

Almanya vize başvuru bilgi alınız.