Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de

 
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Previous
Next

Bodrum Fahri Konsolosluğu

 

Bodrum Fahri Konsolosluğu, Bodrum’da görev yapan yetkilendirilmiş bir konsolosluktur. Fahri konsolosluklar, konsolosluk kurulması gerekmeyen bölgelerde, iki ülke arasındaki ticari faaliyetleri kolaylaştırmak için kurulan konsolosluklardır. Konsolosluklarda çalışan kişilerin, o ülkenin vatandaşı olma zorunlulukları söz konusu değildir.

 

Bodrum fahri konsolosluğu diğer konsoloslukların aksine sadece Muğla bölgesinde görev almaktadır.

 

Almanya Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

 

Almanya konsolosluğu ve büyükelçiliği, Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını alan Almanya devletinin yetkilendirdiği kurumlardır. Almanya konsoloslukları ve büyükelçiliği, aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşlarının da konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Belge tasdiki, pasaport, evlilik, dirim belgesi ve vatandaşlık belgesi gibi konularda, Alman vatandaşları Türkiye’de yer alan konsolosluklara başvurabilirler.

Bodrum Fahri Konsolosluğu
Bodrum Fahri Konsolosluğu

Almanya Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

 

Almanya konsolosluğu ve Almanya büyükelçiliği, düzenli olarak vize başvurularını almaktadır. Konsolosluk ve büyükelçilik, vize başvurularını aracı kurumlar aracılığıyla toplamaktadır. Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen formunu doldurmaları gerekmektedir. Schengen formu,  bilgisayar ortamında doldurulmalı ve bilgiler eksiksiz biçimde girilmelidir. Schengen Formu hem Almanca hem de Türkçe olarak doldurulmalıdır. Çıktı alındıktan sonra da ıslak imza ile imzalanmalıdır. Schengen formunda vereceğiniz bilgileri tutarlı ve doğru olmalıdır. Aksi takdirde başvurunuzun reddedilme ihtimali vardır.

 

Bodrum Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

 

Adres: Kanuni Sultan Süleyman Caddesi No: 15 – 48400 Bodrum, Bitez / MUĞLA

Telefon:02523639285
E-mail: bodrum@hk-diplo.de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir