Bodrum Fahri Konsolosluğu 1 – ERAYTUR.COM

Bodrum Fahri Konsolosluğu

Almanya bodrum konsoloslugu bilgi

Bodrum Fahri Konsolosluğu, Bodrum’da görev yapan yetkilendirilmiş bir konsolosluktur. Fahri konsolosluklar, konsolosluk kurulması gerekmeyen bölgelerde, iki ülke arasındaki ticari faaliyetleri kolaylaştırmak için kurulan konsolosluklardır. Konsolosluklarda çalışan kişilerin, o ülkenin vatandaşı olma zorunlulukları söz konusu değildir.

Bodrum fahri konsolosluğu diğer konsoloslukların aksine sadece Muğla bölgesinde görev almaktadır.

Almanya Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Almanya konsolosluğu ve büyükelçiliği, Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını alan Almanya devletinin yetkilendirdiği kurumlardır. Almanya konsoloslukları ve büyükelçiliği, aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşlarının da konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Belge tasdiki, pasaport, evlilik, dirim belgesi ve vatandaşlık belgesi gibi konularda, Alman vatandaşları Türkiye’de yer alan konsolosluklara başvurabilirler.

Almanya Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

Almanya konsolosluğu ve Almanya büyükelçiliği, düzenli olarak vize başvurularını almaktadır. Konsolosluk ve büyükelçilik, vize başvurularını aracı kurumlar aracılığıyla toplamaktadır. Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen formunu doldurmaları gerekmektedir. Schengen formu,  bilgisayar ortamında doldurulmalı ve bilgiler eksiksiz biçimde girilmelidir. Schengen Formu hem Almanca hem de Türkçe olarak doldurulmalıdır. Çıktı alındıktan sonra da ıslak imza ile imzalanmalıdır. Schengen formunda vereceğiniz bilgileri tutarlı ve doğru olmalıdır. Aksi takdirde başvurunuzun reddedilme ihtimali vardır.

bodrum-fahri-konsolosluk

Bodrum’da bulunan Alman vatandaşı kişiler fahri konsolosluk aracılığı ile işlem yapabilmektedir.

 

Bodrum Fahri Konsolosluğu S.S.S

Almanya Bodrum Fahri Konsolosluğu Adresi Nedir?

Almanya Bodrum Fahri Konsolosluğu Adres: Kanuni Sultan Süleyman Caddesi No: 15 – 48400 Bodrum, Bitez / MUĞLA

Antalya Bodrum Fahri Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Antalya Bodrum Fahri Konsolosluğu Telefon Numarası: 02523639285

Almanya Bodrum Fahri Konsolosluğu E-mail Adresi Nedir?

Almanya Bodrum Fahri Konsolosluğu E-mail adresi: [email protected]

Antalya Bodrum Fahri Konsolosluğu İşlemleri Nelerdir?

Bodrum’da bulunan konsolosluk fahridir. Asıl konsolosluklara yardımcı olunması ve iki ülke arasındaki ticari ilişkileri düzene koymak amacıyla açılmıştır. Bu konsolosluklar ticari merkezlerde daha çok açılmakla beraber, asıl konsoloslukların açılmasının gerekmediği bölgelerde açılmaktadır. Bu konsolosluklar vize başvurularını alma yetkisi vardır ancak bu başvuruları değerlendirme yetkileri yoktur. Bodrum konsolosluğu yalnızca Bodrum’da olmamakla beraber çevre illerde de görev yapabilme şansına sahiplerdir.

Almanya Büyükelçiliği sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Almanya vize evrakları 2023 sayfamızdan güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.