Bodrum Fahri Konsolosluğu

Bodrum Fahri Konsolosluğu

Bodrum Fahri Konsolosluğu

Bodrum Fahri Konsolosluğu, Bodrum’da görev yapan yetkilendirilmiş bir konsolosluktur. Fahri konsolosluklar, konsolosluk kurulması gerekmeyen bölgelerde, iki ülke arasındaki ticari faaliyetleri kolaylaştırmak için kurulan konsolosluklardır. Konsolosluklarda çalışan kişilerin, o ülkenin vatandaşı olma zorunlulukları söz konusu değildir.

Bodrum fahri konsolosluğu diğer konsoloslukların aksine sadece Muğla bölgesinde görev almaktadır.

Almanya Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Almanya konsolosluğu ve büyükelçiliği, Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını alan Almanya devletinin yetkilendirdiği kurumlardır. Almanya konsoloslukları ve büyükelçiliği, aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşlarının da konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Belge tasdiki, pasaport, evlilik, dirim belgesi ve vatandaşlık belgesi gibi konularda, Alman vatandaşları Türkiye’de yer alan konsolosluklara başvurabilirler.

Almanya Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

Almanya konsolosluğu ve Almanya büyükelçiliği, düzenli olarak vize başvurularını almaktadır. Konsolosluk ve büyükelçilik, vize başvurularını aracı kurumlar aracılığıyla toplamaktadır. Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen formunu doldurmaları gerekmektedir. Schengen formu,  bilgisayar ortamında doldurulmalı ve bilgiler eksiksiz biçimde girilmelidir. Schengen Formu hem Almanca hem de Türkçe olarak doldurulmalıdır. Çıktı alındıktan sonra da ıslak imza ile imzalanmalıdır. Schengen formunda vereceğiniz bilgileri tutarlı ve doğru olmalıdır. Aksi takdirde başvurunuzun reddedilme ihtimali vardır.

Bodrum Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Kanuni Sultan Süleyman Caddesi No: 15 – 48400 Bodrum, Bitez / MUĞLA

Telefon:02523639285
E-mail: [email protected]

Almanyadan Türkiyeye İstek Nasil Yapilir

Almanya’dan Türkiye’ye davetiye yapılması için kişilerin birkaç koşulu yerine getirmesi gerekmektedir. Davetiyeyi yazan kişiler kendi bilgilerini, adına yazıldığı kişinin belgelerini ve o kişiyle arasındaki bağı doğrudan mektuba yazmalıdır. Ayrıca bu süreçte davet mektubunun süreside çok önemlidir. Bu süre 1 ayı geçmemelidir, ve mektubun yazım tarihi de içerisine eklenmelidir. Daha sonra yetkili belediyeler tarafından onaylatılarak kişiye yollanmalıdır.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vize başvuru dosyalarında bulunması gereken evraklar vize türlerine göre değişiklik gösteriyor olsa da temel evraklar arasında kişilerin pasaportlarının aslı ve fotokopisi, eğer önceden almışsa Schengen vizelerinin fotokopileri, vize başvuru formu ile taahhütnameleri, seyahat amacını net bir şekilde açıklaması için yazılan dilekçe, kimlik fotokopisi, 2 adet güncel çekilmiş olan biyometrik fotoğraf, kişilerin vukuatlı nüfus örnekleri, seyahatlerine dair belgeler, sağlık sigortası ve kişilerin meslekleri ile ilgili belgeleri bulunmaktadır.

Almanya Vizesi Korona

Pandemi sürecinde seyahat gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar bu durumda diledikleri yere uçuş gerçekleştiremezler. Almanya Konsolosluğu pandemi sürecinde yaptığınızı başvuruları sıra numaranıza göre değerlendirir. Tercihan online olarak da korona kapsama alanı içerisinde sıra beklemeye maruz kalmadan hizmet alabilirsiniz. 

Alman Vatandaşı Olma Şartları

Alman vatandaşı olabilmek için belirli şartlar bulunur. Bunlar en az 8 yıl yasal olarak Almanya’da oturmuş olunması gerekir. Almanya vatandaşlığı için gerekli yetkili kurumlara başvuru yapıldığı sırada oturum izni yani süreli ya da süresiz olarak yerleşim iznine sahip olunması önemli bir detaydır. Yeterli derecede Almanca bilmek, Alman vatandaşı olmanın hukuki şartları içerisinde yer edinir. 

İdata Randevu Ücreti

IData, Almanya ya da İtalya ziyareti gerçekleştirecek olan Türk vatandaşları için resmi olarak yetkilendirilmiş bir kuruluştur. iData üzerinden Almanya’da İtalya’ya seyahat gerçekleştirileceği sırada belirli ücretlendirmeler bulunur. Bu ücretlendirme belirli etmenlere göre farklılık sağlar. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 0-6 yaş grubunda bulunan kişilerden 37,50 Euro vize ücreti talep edilir. 12 yaş ve üzerinde bulunan vatandaşlar için ise 75 Euro nakit olarak ödeme talep edilir. Bu ödeme amaca ya da ülkede bulunma sürecine göre değişkenlik gözetir.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize