Almanya Vize Başvuru Formu 1 – ERAYTUR.COM

Almanya Vize Başvuru Formu

almanya vize başvuru formu bilgisi

Almanya vize başvuru formu, Almanya vize başvurularında talep edilmektedir. Almanya konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden, konsolosluk tarafından yetkilendirilen kurumlardan ya da Acenteler üzerinden forma ulaşabilirsiniz. Vize başvurularında talep edilen en önemli belgelerden bir tanesidir. Olmaması durumunda vize başvuruları geçersiz sayılmaktadır.

Başvuru formu Almanca ve Türkçe dillerinde hazırlanmaktadır. İki dilde de formun doldurulması talep edilmektedir. Formu doldururken el yazısı kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Form sadece bilgisayar ortamında doldurulmalıdır. Çıktı alındıktan sonra ise konsolosluğu teslim etmeden önce imzalanmalıdır. Net ve eksiksiz bilgilerle form doldurulmalıdır.

Almanya Vize Başvuru Formuna Nasıl Ulaşabilirim?
Almanya vize başvuru formu, Almanya Konsolosluğu Resmi web sitesi üzerinden ya da konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlar tarafından ulaşılabilir.
Almanya Vize Başvuru Formu İçeriği
Almanya vize başvuru formu her Almanya vizesi için başvuruda bulunan kişi tarafından doldurulmak zorundadır. Bu form ile sunulan belgelerin birebir uyuşması ya da desteklemesi gerekmektedir.

 • Formun 1 – 10 arası maddelerinde başvuru sahibi olan kişinin nüfus bilgileri talep edilmektedir. Bu kısımda kimlik bilgileri; eksiksiz, doğru ve diğer tüm belgeleri destekler şekilde doldurulmalıdır. Almanya vizesi başvurusunda yer alan belgeler ile uyuşmazlık söz konusu dahi olmamalıdır.
 • Almanya vizesi için doldurulması gereken bu formda 10. Madde sadece reşit olmayan kişiler tarafından doldurulmalıdır. 18 yaşından büyük olan kişilerin formun bu maddesini doldurmalarına gerek yoktur.
 • Maddede ise kimlik numarası talep edilmektedir.
 • 12 ve 16 arasındaki maddelerde Almanya ziyaretinde bulunacak kişilerden pasaport ile ilgili bilgiler istenmektedir. Pasaport süresi, alınan kurum ve pasaportun türünü belirten bilgiler ibraz edilmek zorundadır.
 • Form maddesinde, Almanya vize başvuru formu dolduracak olan kişilerden iletişim bilgileri talep edilmektedir. (Açık adres, telefon numarası ve e-mail)
 • Madde vatandaşlık bilgilerini kapsamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olanlar bu maddede “HAYIR” şıkkını işaretlemelidir.
 • Formun 20. Maddesi, başvuru sahiplerinin meslek durumları ile alakalıdır. Çalışan ise tüm iş ve işveren bilgileri, öğrenci ise kişi iletişim bilgileri eksiksiz bir şekilde talep edilmektedir.
 • 21 ve 30 maddeleri, seyahatin amacını, hangi Schengen ülkesine gidilmek istendiğini ve seyahatin süresi ile ilgili bilgilerle doldurulmaktadır.
 • 31 ve 32. Maddelerde Almanya ziyareti öncesinde alınan davet ve konaklama bilgileri doğrultusunda doldurulmalıdır. Eğer davetiye var ise davet eden kurum ya da kişiye dair bilgiler de bu maddelerde istenmektedir.
 • 33-35 maddeleri ise Almanya seyahatinin masraflarının nasıl karşılanacağına dair bilgiler ile doldurulmaktadır.
 • Almanya başvuru formu son bölümünde başvuru sahiplerinden imza istenmektedir. Burada atılacak olan imza ile diğer belgelerde yer alan imza uyumlu olmalıdır. Reşit olmayan kişiler için başvuru söz konusu olduğunda imzayı velileri atmalıdır.

Almanya vize başvuruları her yıl Almanya konsolosluğu aracılığı ile yapılmaktadır. Başvuruyu yaparken yapılması gereken en önemli şey Schengen vize başvuru formunu doğru biçimde doldurmaktadır. Almanya vize başvuru formu hem Türkçe hem de Almanca olarak iki ayrı dilde hazırlanmalıdır.  Yine bu başvuru formları mutlak suretle ıslak imza kullanılarak imzalanmalıdır.

Almanya Vize Formu için Hangi Belgeler Gereklidir?

Almanya vize başvuru formu doğru şekilde doldurulmalıdır. Formun ilk kısmındaki kimlik bilgileri eksiksiz olarak doldurulmalı ve herhangi bir hata yapılmamalıdır.
Başvuru formunda önemli alanlardan birisi de iletişim bilgileridir. Kişinin açık adresi, cep telefonu numarası ve e posta adresi, istenilen bilgiler arasında yer alır.
Vize başvurusunu yapacak olan kişi öğrenci ise, okumuş olduğu okula dair bilgileri eksiksiz biçimde girmektedir.
Schengen vizesi sahibi olduktan sonra hangi ülkelerin ne amaçla ziyaret edileceği de eksiksiz olarak bu formda yer almalıdır.

Formda seyahatin maddi açıdan nasıl karşılanabileceğine dair bilgi ve belge gereklidir. Aksi takdirde vize başvurunuz reddedilecektir.
Schengen başvuru formunun en önemli yeri ise imzaların atıldığı bölümdür. İmzalanması gereken bölümler tamamen eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Bu imzalar ıslak imza olmalı ve her noktaya dikkat edilmelidir. Aksi takdirde başvurunuzun iptali söz konusu olabilir.

almanya-vize-basvuru-formu-bilgi

Almanya vize başvurularında Almanya vize başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

 

Almanya Vize Başvuru Formu Bu Bilgiler Neden Gereklidir?

Bu bilgilerin önemi büyüktür. Kişilerden alınacak bilgiler onun Avrupa’daki hayata uyum sağlayıp sağlayamayacağına bakılır.
Ayrıca bilgilerin doğruluğu da kişinin ülke içerisinde rahat yaşamasının teminatını oluşturmaktadır. Bürokratik işlemler esnasında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması adına bu bilgiler tamamen istenmektedir.

Yine bu bilgiler güvenlik sebebiyle de istenmektedir. Kamunun güvenliğini sağlamak için, Avrupa’ya giriş yapacak olan kişilerin bilgileri öğrenilmelidir. Bu sebeple kişilerden her türlü nüfus bilgisi ve ikametgah istenmektedir.

Almanya Vize Başvuru Formu S.S.S

Almanya Ulusal Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Almanya Ulusal vize başvuru formu İnternet üzerinden Almanya dış temsilciliği sitesinden ve yetkili vize başvuru merkezlerinden alınabilir.

Almanya Vize Başvuru Formu Hangi Dilde?

Almanya Vize Başvuru formu Almanca, Türkçe, İngilizce dillerinde hazırlanmıştır. Başvuru formunu dilerseniz pdf olarak indirip Bilgisayar'dan doldurabilirsiniz. Almanya formlarında yetki alanına bağlı olarak ek formlar talep edilebilmektedir.

Almanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Almanya vize başvuru formu yetkili vize başvuru merkezi ve İnternet üzerinden temin edildikten sonra eksiksiz ve hatasız doldurulmalıdır. Yetkili vize danışmanlarından destek alınması gerekir.

Almanya Vize Başvuru Formu Hangi Renk Kalemle Doldurulur?

Almanya Schengen vize formunuzu doldururken siyah ve mavi renkteki tükenmez kalemleri tercih edebilirsiniz.

Almanya Büyükelçiliği sitesini ziyaret ediniz.

Almanya vize başvuru evrakları güncel bilgilere ulaşınız.