En Kolay Vize Veren Ülkeler

En Kolay Vize Veren Ülkeler 1 – En Kolay Vize Veren Ulkeler 1

Türk vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vize anlaşmaları ile birlikte 111 ülkeye bordo pasaport kullanarak giriş yapmaktadır. Ancak her zaman yurt dışı seyahati Türkiye’ye vizesiz giriş hakkı veren ülkeler arasında olmayabilir. Böyle durumlarda en kolay vize veren ülkeler nedir ve bu ülkelerden nasıl vize alınır soruları sorulmaktadır. En kolay vize veren ülkeler genellikle turizm odaklı ve Türkiye ile politik ilişkileri iyi olan ülkelerdir.

Türk vatandaşlarına en kolay vize veren ülkeler sıralaması şöyledir:

 • Slovakya
 • Norveç
 • Macaristan
 • İtalya
 • Portekiz
 • Fransa
 • İspanya
 • Yunanistan

Hangi Ülkeden Schengen Almak Daha Kolay?

Türk vatandaşlarının özellikle bordo pasaport sahibi türk vatandaşlarının Schengen vizesi alması zor olabilir. Bu yüzden hangi ülkeden Schengen almak daha kolay şeklinde inceleme yapılmaktadır. Türk vatandaşlarının en kolay Schengen vizesi alabileceği ülke deniz sınırı komşumuz Yunanistan ülkesidir.

En kolay vize veren ülkeler arasında yer alan Yunanistan’dan alınan Schengen vizesi ile ilk seyahat durağı Yunanistan olmalıdır. Ardından vizenin geçerli olduğu süre kapsamında diğer Schengen ülkelerinin ziyaret edilmesi mümkün olmaktadır.

Schengen Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı 2022?

Schengen vizesi başvurusunda başvuranın sicilinin incelenmesinin yanı sıra başvuranın gelir bilgileri de kontrol edilmektedir. Asgari ücret sahibi veya işsiz olan kişilere vize verilmemektedir. Ayrıca Schengen ülkelerinde seyahati boyunca ihtiyacını karşılamakta zorlanacak başvuranlara da vize verilmesi mümkün değildir.

Schengen vizesinin başvuruların finansal gelir dökümanlarının incelenmesine önem verilmesinden kaynaklı olarak başvuranlar Schengen vizesi için hesapta ne kadar para olmalı 2022 yılı için sorusunu sormaktadır. Schengen vizesi için banka hesabında bulunması gereken ücret 10 bin TL ile 15 bin TL civarıdır. Ancak bazı durumlarda daha fazla miktar para veya gelirin olduğunu göstermek gerekebilir. Özellikle dönüş uçak biletinin alınmadığı, konaklama bilgilerinin verilmediği durumlarda Schengen vizesi için banka hesabında daha fazla para olmalıdır. Ayrıca D Tipi vizeler ile C Tipi vizelerde seyahat süresi değiştiği için farklı para miktarlarının banka hesabında bulunması talep edilebilir.

Vize Ne Gibi Durumlarda Reddedilir?

Vize başvurusu evrakları detaylı bir gözlemden geçerek sonuçlandırılır. Bazı durumlarda Konsolosluk ya da Büyükelçilik gibi yabancı ülke dış temsilcilikleri mülakat ya da ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Bu durumlarda yaşanan aksilikler başta olmak üzere birçok sebepten dolayı vize reddi gerçekleşmektedir.

Vize ne gibi durumlarda reddedilir sorusu vize başvuranlarının korkulu rüyası olan bir konuyu içermektedir. Öncelikle vize başvurularının en çok ret almasının sebebi süresi geçmiş ve 3 aydan eski evrak teslimidir. Evraklar vize başvurularının temelini oluşturan önemli şeylerdir. Bu yüzden dış temsilcilik tarafından belirtilen evrakların orjinalinin teslimi yapılmalıdır. Ayrıca birçok ülke orjinal evraklara ek olarak tercümeli evrak da talep etmektedir.

Vizenin reddi durumları şu konuları içermektedir:

 • Sahte evrak teslimi
 • Yanlış evrak teslimi
 • Eksik evrak teslimi
 • Fazla evrak teslimi
 • Vize ücret ödemesinin yapıldığını gösteren dekontun eksikliği
 • Biyometrik fotoğrafın eski oluşu
 • Pasaportun süresinin geçmiş olması
 • Pasaportun güncel bilgileri içermemesi
 • Teslim edilen evraklarda tutarsızlık fark edilmesi
 • Yurt dışı çıkma yasağının bulunması
 • Banka hesaplarında tutarsız ve açıklanamayan para
 • Banka hesaplarındaki paranın seyahati karşılayabilecek miktarda olmaması

Almanya Vizesi Almak Kolay Mı?

Almanya, Schengen vizesi ile ziyaretleri kabul eden bir ülkedir. Bu yüzden Almanya vizesi almak kolay mı demek Schengen vizesi almak kolay mı demek ile aynı değeri taşımaktadır. Almanya vizesi almanın kolay olmadığını belirtmek gerekmektedir. Çünkü genel manada Schengen vizesi işlemleri kolay süreçleri kapsamamaktadır.

Almanya vizesi almanın kolay yolu Almanya Konsolosluğu tarafından talep edilen belgeleri ve evrakları eksiksiz bir biçimde teslim etmekten geçmektedir. Ancak belge hazırlamada iyi olmayan bir kişinin yardım almasında da bir sakınca görülmemektedir.

En Kolay Hangi Avrupa Ülkesi Vize Veriyor?

En kolay vize veren ülkeler ve en kolay hangi Avrupa ülkesi vize veriyor sorularının cevabı Portekiz ülkesini göstermektedir. Akdenizin sıcaklığı vize işlemlerine de işlemiş olan Portekiz ülkesine seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler kolay bir biçimde vize alabilmektedir.

Vize başvurusu izin dilekçesi için tıklayınız; https://www.eraytur.com/vize-basvurusu-izin-dilekcesi/  

Schengen vizesi almak zor mu?

Schengen vizesi almak kurallarını karşıladığınız müddetçe zor değildir.

Avrupa’ya nasıl gidilir?

Avrupa’ya gitmek için Schengen vizesi alabilirsiniz.

Schengen vizesi ücreti kaç euro?

Schengen vizesi harcı 80 euro ve hizmet bedeli 40 eurodur.

Yorum Yap

Call Now ButtonAcil Vize