Trabzon Fahri Konsolosluğu

Trabzon Fahri Konsolosluğu 1 – ERAYTUR.COM

Konsolosluğun Görevi

Trabzon Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de bulunan fahri konsolosluklardan bir tanesidir. Fahri konsolosluklar, konsolosluk açılma gereksiminin olmadığı yerlerde açılırlar. Fahri konsoloslukta çalışan kişilerin, o ülkenin vatandaşı olması gerekmez. Fahri konsolosluklar, genellikle ticaret faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelerde açılırlar. Bu bölgelerde iki ülke arasındaki ticari faaliyetleri kolaylaştırmak için bulunurlar.

Trabzon Fahri Konsolosluğu, yalnızca Trabzon’da değil çevre illerde de görev yürütmektedir. Trabzon Fahri Konsolosluğu Artvin, Rize,Trabzon, Bayburt, Gümüşhane, Giresun ve Erzincan illerinde görev almaktadır.

Almanya Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Almanya konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Türkiye’yi ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de ikamet eden ülke vatandaşlarına vize işlerinde yardımcı olan temsilciliklerdir. Almanya  konsolosluğu ve büyükelçiliği, aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Pasaport çıkartma, belge tasdiki, vatandaşlık belgesi ve dirim belgesi gibi işlemler yine Almanya konsoloslukları aracılığı ile yürütülmektedir.

Almanya Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

Almanya vizesi, Almanya Konsolosluğunun ve Almanya Büyükelçiliği’nin yetkilendirmiş olduğu kurumlar vasıtasıyla başvuruları toplamaktadır. Bu kurumlar arasında seyahat acentaları da bulunmaktadır. Vize başvuru işlemleri için, vize başvuru formu gereklidir. Vize başvuru formu bilgisayar ortamında doldurulmalıdır. Schengen Formu olarak da bilinen bu başvuru formu, Almanca ve Türkçe şekilde iki dilde yazılmalıdır.

Trabzon Fahri Konsolosluğu İletişim

Adres: Gazipaşa Caddesi, Saruhan İşhanı, Kat:1 TRABZON

Tel:  +90 462 323 08 24

Faks: +90 462) 323 28 27

E-posta: trabzon@hk-diplo.de

Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Aile birleşimi için başvuru formu, pasaport, iki adet biyometrik fotoğraf, uluslararası evlenme kayıt örneği, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikamet belgesi, tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği, Almanya’da yaşayan eşin ikamet belgesi, kimlik bilgileri, mesleğine ve gelirine ilişkin belgeler sunulmalıdır.

İzmir Alman Konsolosluğu

İzmir Alman Konsolosluğu; Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Denizli, İzmir, Aydın, Kütahya, Manisa, Uşak ve Muğla illerine hizmet veriyor. Sadece randevulu işlemler Pazartesi – Perşembe 08:00 – 16:30, Cuma günleri ise 08:00 – 13:30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Almanya Vize Fiyatları

Almanya vize fiyatları günümüzde toplamda 120 Euro’dur. Bu ücretin 80 Euro’su harç bedeli iken 40 Euro’su hizmet bedeli şeklindedir. Vize ücreti tek seferde ödenir, herhangi bir taksit yapılması mümkün değildir. Ödenen ücret ise hiçbir şekilde iade edilmez.

Alman Konsolosluğu Gaziantep

Gaziantep Almanya Konsolosluğu 08:00 – 16:30 saatleri arasında hizmet veriyor. Konsolosluğa ulaşmak isteyen kişiler 0342 606 06 39 numaralı telefondan konsolosluğa ulaşabilir. Konsolosluğun hizmet verdiği iller ise Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adıyaman ve Kilis’tir.

Almanya İstek Vizesi

Almanya’ya ziyaret için gidecek olacak kişiler Almanya’da yaşayan tanıdıkları tarafından gönderilen istek formu ile aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunabilir. İstek vizesi için pasaport, biyometrik fotoğraf, maddi durum belgeleri, nüfus belgeleri, seyahat belgelerinin yanında gönderilmiş olan istek de evraklara eklenmelidir.

Yorum Yap

Call Now ButtonAcil Vize