Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de

 
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Previous
Next

Trabzon Fahri Konsolosluğu

Konsolosluğun Görevi

Trabzon Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de bulunan fahri konsolosluklardan bir tanesidir. Fahri konsolosluklar, konsolosluk açılma gereksiminin olmadığı yerlerde açılırlar. Fahri konsoloslukta çalışan kişilerin, o ülkenin vatandaşı olması gerekmez. Fahri konsolosluklar, genellikle ticaret faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelerde açılırlar. Bu bölgelerde iki ülke arasındaki ticari faaliyetleri kolaylaştırmak için bulunurlar.

Trabzon Fahri Konsolosluğu, yalnızca Trabzon’da değil çevre illerde de görev yürütmektedir. Trabzon Fahri Konsolosluğu Artvin, Rize,Trabzon, Bayburt, Gümüşhane, Giresun ve Erzincan illerinde görev almaktadır.

Almanya Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Almanya konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Türkiye’yi ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de ikamet eden ülke vatandaşlarına vize işlerinde yardımcı olan temsilciliklerdir. Almanya  konsolosluğu ve büyükelçiliği, aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Pasaport çıkartma, belge tasdiki, vatandaşlık belgesi ve dirim belgesi gibi işlemler yine Almanya konsoloslukları aracılığı ile yürütülmektedir.

Trabzon Fahri Konsolosluğu
Trabzon Fahri Konsolosluğu

Almanya Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

Almanya vizesi, Almanya Konsolosluğunun ve Almanya Büyükelçiliği’nin yetkilendirmiş olduğu kurumlar vasıtasıyla başvuruları toplamaktadır. Bu kurumlar arasında seyahat acentaları da bulunmaktadır. Vize başvuru işlemleri için, vize başvuru formu gereklidir. Vize başvuru formu bilgisayar ortamında doldurulmalıdır. Schengen Formu olarak da bilinen bu başvuru formu, Almanca ve Türkçe şekilde iki dilde yazılmalıdır.

Trabzon Fahri Konsolosluğu İletişim

Adres: Gazipaşa Caddesi, Saruhan İşhanı, Kat:1 TRABZON

Tel:  +90 462 323 08 24

Faks: +90 462) 323 28 27

E-posta: trabzon@hk-diplo.de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir