Trabzon Fahri Konsolosluğu

Trabzon konsolosluğu iletişim bilgileri

Konsolosluğun Görevi

Trabzon Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de bulunan fahri konsolosluklardan bir tanesidir. Fahri konsolosluklar, konsolosluk açılma gereksiminin olmadığı yerlerde açılırlar. Fahri konsoloslukta çalışan kişilerin, o ülkenin vatandaşı olması gerekmez. Fahri konsolosluklar, genellikle ticaret faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelerde açılırlar. Bu bölgelerde iki ülke arasındaki ticari faaliyetleri kolaylaştırmak için bulunurlar.

Trabzon Fahri Konsolosluğu, yalnızca Trabzon’da değil çevre illerde de görev yürütmektedir. Trabzon Fahri Konsolosluğu Artvin, Rize,Trabzon, Bayburt, Gümüşhane, Giresun ve Erzincan illerinde görev almaktadır.

Almanya Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Almanya konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Türkiye’yi ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de ikamet eden ülke vatandaşlarına vize işlerinde yardımcı olan temsilciliklerdir. Almanya  konsolosluğu ve büyükelçiliği, aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Pasaport çıkartma, belge tasdiki, vatandaşlık belgesi ve dirim belgesi gibi işlemler yine Almanya konsoloslukları aracılığı ile yürütülmektedir.

Almanya Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

Almanya vizesi, Almanya Konsolosluğunun ve Almanya Büyükelçiliği’nin yetkilendirmiş olduğu kurumlar vasıtasıyla başvuruları toplamaktadır. Bu kurumlar arasında seyahat acentaları da bulunmaktadır. Vize başvuru işlemleri için, vize başvuru formu gereklidir. Vize başvuru formu bilgisayar ortamında doldurulmalıdır. Schengen Formu olarak da bilinen bu başvuru formu, Almanca ve Türkçe şekilde iki dilde yazılmalıdır.

trabzon-fahrikonsolos
Trabzon’da bulunan vize başvuru sahipleri vize işlemleri hakkında Trabzon Fahri Konsolosluğundan bilgi alabilir.

 

Trabzon Fahri Konsolosluğu İletişim

Adres: Gazipaşa Caddesi, Saruhan İşhanı, Kat:1 TRABZON

Tel:  +90 462 323 08 24

Faks: +90 462) 323 28 27

E-posta: [email protected]

 

Almanya Vize Fiyatları

Almanya vize fiyatları günümüzde toplamda 120 Euro’dur. Bu ücretin 80 Euro’su harç bedeli iken 40 Euro’su hizmet bedeli şeklindedir. Vize ücreti tek seferde ödenir, herhangi bir taksit yapılması mümkün değildir. Ödenen ücret ise hiçbir şekilde iade edilmez.

Almanya İstek Vizesi

Almanya’ya ziyaret için gidecek olacak kişiler Almanya’da yaşayan tanıdıkları tarafından gönderilen istek formu ile aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunabilir. İstek vizesi için pasaport, biyometrik fotoğraf, maddi durum belgeleri, nüfus belgeleri, seyahat belgelerinin yanında gönderilmiş olan istek de evraklara eklenmelidir.

Fahri Konsolos Kimdir?

Fahri Konsoloslar yabancı bir ülkede bulunan temsilci kişilerdir. Bazı ülkeler kimi yerlerde dış temsilcilikler açmaz, bu durumda o ülkeleri Fahri Konsoloslar temsil eder.

Fahri Konsolos Vize Verir mi?

Dış temsilciliklerinin bulunmadığı ülkelerde bazı ülkeler vize işlemlerini Fahri Konsoloslar üzerinden tamamlamaktadır. Fahri Konsoloslar o ülkenin yabancı ülkedeki temsilcisidirler.

Almanya Büyükelçiliği sitesine ulaşınız.

Almanya vizeleri hakkında bilgi alınız.