Trabzon Fahri Konsolosluğu 1 – ERAYTUR.COM

Trabzon Fahri Konsolosluğu

Trabzon konsolosluğu iletişim bilgileri

Konsolosluğun Görevi

Trabzon Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de bulunan fahri konsolosluklardan bir tanesidir. Fahri konsolosluklar, konsolosluk açılma gereksiminin olmadığı yerlerde açılırlar. Fahri konsoloslukta çalışan kişilerin, o ülkenin vatandaşı olması gerekmez. Fahri konsolosluklar, genellikle ticaret faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelerde açılırlar. Bu bölgelerde iki ülke arasındaki ticari faaliyetleri kolaylaştırmak için bulunurlar.

Trabzon Fahri Konsolosluğu, yalnızca Trabzon’da değil çevre illerde de görev yürütmektedir. Trabzon Fahri Konsolosluğu Artvin, Rize,Trabzon, Bayburt, Gümüşhane, Giresun ve Erzincan illerinde görev almaktadır.

Almanya Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Almanya konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Türkiye’yi ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de ikamet eden ülke vatandaşlarına vize işlerinde yardımcı olan temsilciliklerdir. Almanya  konsolosluğu ve büyükelçiliği, aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Pasaport çıkartma, belge tasdiki, vatandaşlık belgesi ve dirim belgesi gibi işlemler yine Almanya konsoloslukları aracılığı ile yürütülmektedir.

Almanya Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

Almanya vizesi, Almanya Konsolosluğunun ve Almanya Büyükelçiliği’nin yetkilendirmiş olduğu kurumlar vasıtasıyla başvuruları toplamaktadır. Bu kurumlar arasında seyahat acentaları da bulunmaktadır. Vize başvuru işlemleri için, vize başvuru formu gereklidir. Vize başvuru formu bilgisayar ortamında doldurulmalıdır. Schengen Formu olarak da bilinen bu başvuru formu, Almanca ve Türkçe şekilde iki dilde yazılmalıdır.

trabzon-fahrikonsolos

Trabzon’da bulunan vize başvuru sahipleri vize işlemleri hakkında Trabzon Fahri Konsolosluğundan bilgi alabilir.

 

Trabzon Fahri Konsolosluğu S.S.S

Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğunun Adresi Nedir?

Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğu Adres: Gazipaşa Caddesi, Saruhan İşhanı, Kat:1 TRABZON

Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğu Telefon Numarası Tel: +90 462 323 08 24 Faks: +90 462) 323 28 27

Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğu Gören Alanındaki İller Hangileridir?

Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğu Görev Alanındaki İller: Trabzon, Artvin, Bayburt, Rize, Erzincan, Gümüşhane ve Giresun. Bağlı olduğu dış temsilcilik: Alman Büyükelçiliği Ankara

Almanya Büyükelçiliği sitesine ulaşınız.

Almanya vizeleri hakkında bilgi alınız.