Almanya Vizesi Pasaport Vize Randevu 1 – ERAYTUR.COM

Almanya Vizesi Pasaport Vize Randevu

almanya vizesi pasaport bilgileri

Almanya Vizesi ve Randevu işlemleri

Türkiye’nin en çok göç verdiği ve Türk vatandaşlarının en sık vize alma ihtiyacı duyduğu ülkelerden birisi, Almanya Federal Cumhuriyeti’dir. Bir Orta Avrupa ülkesi olan Almanya, Avrupa Birliği kurucu üyelerinden biri olmakla birlikte, hali hazırda Avrupa Birliği’nde yer alan ülkelerden biri olma özelliğini taşıyor. Bu sebeple de Schengen Bölgesi içerisinde bulunan ülke için Schengen vizesi alarak, Almanya öğrenci vizesi, Almanya turist vizesi ve daha birçok seyahat sebebi nedeni ile ihtiyaç duyacağınız vize işlemlerinizi de tamamlamış oluyorsunuz.

Almanya’ya vize almak için IDATA adlı Alman ve İtalyan ortak vize sisteminden faydalanabilirsiniz. IDATA, Almanya ve İtalya’nın, Türkiye’de bu ülkelere gitmek isteyen bireyler için yetkili kılmış olduğu özel bir kuruluştur. Türkiye’de birçok vize merkezi, IDATA üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilir ve sizi istemiş olduğunuz Almanya Schengen Vizesi hakkına sahip kılabilir. Bu vize merkezlerinden biri olarak, sizler adına Almanya vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Almanya vizesi almak, ortalama 7-15 günde sonuçlandırılabiliyor. Bu süre zarfında tüm işlemlerinizi, bizler takip ediyoruz.

Almanya Vize Randevusu Açıldı

Almanya’ya seyahat etmek için vize ihtiyacı duyan pasaport türü, umuma mahsus olan Bordo pasaport olarak biliniyor. Bordo pasaport sahibi bireyler için Almanya’ya gidebilmek adına, mutlak suretle vize alınması şart. Herhangi bir vize muafiyeti bulunmayan bu bireyler adına, Almanya vize başvuru işlemlerini organize ediyor, evrak listenizi tamamlamanızı istiyor, tamamladığınız anda randevu işlemlerini ayarlıyor, randevunuzda sizinle hazır bulunuyor ve sonuç işlemlerinizi takip ediyoruz. Sonuçlandırılan vizeniz için pasaportunuzu sizler adına biz alıyor ve sizlere en güvenli şekilde iletiyoruz.

Almanya vize randevusu, hafta içi her gün 08:30 ile 17:30 saatleri arasında gerçekleşiyor. Başvurularınızı daha sağlıklı ve daha hızlı sonuçlandırmak adına, sizler için hizmet veren birimimizde Almanya vize randevusu açıldı. İhtiyaç duyduğunuz tüm işlemler adına yetkili bulunan Almanya vize departmanımız, sizlere daha sağlıklı ve daha etkin bir çözüm sunmak üzere hizmetinizde. IDATA üzerinden ya da Almanya Başkonsoloslukları üzerinden, sizler adına gerçekleştireceğimiz başvurularınızı, hatasız ve %100 kusursuz olarak gerçekleştiriyoruz. Bu işlemden sonra, belirlenen randevu gününde, randevuya gelmeniz dışında herhangi bir sorumluluk taşımıyorsunuz.

almanyavizerandevy

Almanya vize randevuları hakkında sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Almanya Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Almanya vizesi almak isteyenler, ‘’Almanya vizesi uzun süreli alınır mı?’’ sorusunun cevabını öğrenmek isteyebiliyorlar. Her şeyden önce, bunun mümkün olduğunu söylememiz gerekiyor. Zira Almanya, bir Schengen ülkesi olduğu için vizelerin 90 güne kadar en uzun şekilde alınması muhtemel. Vize başvuru merkezimiz aracılığı ile gerçekleştirilen başvuru işlemlerinizde, çok girişli Almanya vizesi alabilir ve bu sayede uzun süreli bir Almanya vizesine sahip olabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanında, her türlü vize işlemleriniz için sizlere destek olmak görevimiz.

Ulusal vize olarak kabul gören uzun süreli Almanya vizesi, kolay alınabilir vize türü değildir. Sadece Almanya için değil, Schengen bölgesi ve dünyanın birçok ülkesinde, gelişmiş ülkeler tarafından genellikle kısa süreli vizeler verilir. Bu durumun sebebi ise ülkelerin risk analiz ve göçmenlik durumları sebebi ile yaşanır. Eğer sık sık Almanya’ya gidiyorsanız, bu durumda aldığınız her vize sonrası, yeni alacağınız Almanya vizesinin daha uzun süreli olacağı da bir başka püf noktasıdır. Üstelik bu sayede, Schengen ülkelerini daha kolay ziyaret edebilirsiniz.

Almanya Vizesi Ücretleri Güncellendi

Almanya’ya gidebilmek üzere birçok türde ve birçok amacı karşılayan vize türleri bulunuyor. Yapacağınız seyahat için en uygun olan vize türünü sizler için belirliyor ve bu sayede vize harcamalarında oluşabilecek herhangi bir zararın da önüne geçebiliyoruz. Sizler için yapacağımız analiz çerçevesinde, gerçekleştirmek istediğiniz seyahat için en uygun ve en doğru vize türü belirlendikten sonra, Almanya vize ücreti tablosundan, yapacağınız seyahat için cebinizden çıkacak olan vize ücretini de öğrenmiş oluyorsunuz. İlgili Almanya vize ücretleri;

Turistik Almanya Vizesi – 130 € (EUR)

Ticari Almanya Vizesi – 130 € (EUR)

Almanya Aile, Akraba, Arkadaş Vizesi – 130 € (EUR)

Transit Almanya Vizesi – 130 € (EUR)

Almanya Şoför Vizesi – 130 € (EUR)

Almanya Öğrenci Vizesi – 130 € (EUR)

Almanya Kültürel Vize – 130 € (EUR)

Almanya Kısa Süreli Eğitim Vizesi – 130 € (EUR)

Almanya Aile Birleşimi Vizesi – 250 € (EUR)

Almanya Çalışma Vizesi – 250 € (EUR)

Almanya Blue Card-Çalışma Vizesi – 250 € (EUR)

Almanya Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Almanya vizesi işlemlerinizi, Almanya Başkonsolosluğu üzerinden ve de IDATA üzerinden gerçekleştirmemiz durumunda, bu işlem için randevu oluşturulması ve ilgili randevu için belirlenen tarihte, Başkonsoloslukta bulunulması gerekiyor. Sizler adına, bizimle iletişim kurduğunuz andan itibaren, tüm vize işlemlerinizi bizim yönetiyor olmamıza rağmen, bu randevu işlemi sizlerin Almanya’ya gidebilmesi için zorunlu olarak mülakata girmeniz gereken tek işlem oluyor.

İlgili tarihlerde, Almanya Başkonsolosluğu’nda yapacağınız mülakat sonrasında, sizlere yöneltilen sorular, evrak incelemesi ve benzeri durumlar neticesinde, mülakatı yöneten yetkililer tarafından vizeye hak kazanıyor ya da kazanamıyorsunuz. Almanya’ya gitmek için herhangi bir engeliniz bulunmaması durumunda, bu mülakattan geçememe şansınız bir hayli zor. Ancak, buna rağmen mülakatta güven verilmesi, eksiksiz olarak evrakların incelenmesi ve teyit edilmesi de bir hayli önemli.

Yapılan mülakat sonrası, Almanya vizesi hakkı elde etmeniz ve vize reddi gibi istenmeyen bir durumla karşılaşmamanız halinde, pasaportunuzda yer alan vize bilgileriniz, konsolosluk tarafından güncellenecektir. Sizler için pasaportunuzu almak ve tarafınıza göndermek ise yine bizim vazifemiz.

Almanya Vizesi Pasaport Vize Randevu S.S.S

Almanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Almanya’ya seyahat etmek Bordo Pasaport sahibiTürkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmeleri için Almanya vize müracaatında bulunmaları gerekmektedir. Almanya’ya seyahat gerçekleştirecek kişilerin pasaportlarında daha öncesine ait çok girişli ve geçerli bir Schengen vizesi bulunması halinde, Almanya’ya girişlerinde gerekli olan Almanya Schengen vizesi için başvuruda bulunma zorunluluğu yoktur. Almanya vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezleri üzerinden yapılmaktadır.

Almanya Konsolosluğu Vize Randevu İşlemleri Nelerdir?

Lütfen Almanya Konsolosluğu tarafından görevlendirilen aracı kurum iDATA’ya başvurunuz. iDATA bilgilerinizi Almanya Konsolosluğu adına kaydetmektedir. Fakat başvurunuz konusundaki karar yurt dışı temsilcilikleri tarafından verilmektedir. Aracı kurumun belirlenmesinde, kişisel bilgilerinizin korunması en öncelikli kıstas olarak gözetilmiştir. Şahsınıza ait özel bilgiler (örneğin parmak izi) aracı kurum tarafından görülmeden kaydedilmektedir ve gerekli olan süreden daha fazla kayıt altında tutulmamaktadır.

Almanya Vize Randevusu Ardından Kaç Günde Çıkar?

Alman vize randevusu olumlu ise vizelerin sonuçlanma süresi ortalama olarak 5 iş günüdür.

Almanya Büyükelçilik sayfasını ziyaret ediniz.

Almanya vize ücretleri hakkında bilgi alınız.