Almanya Vizesi Pasaport Vize Randevu

Almanya Vizesi Pasaport Vize Randevu 1 – ERAYTUR.COM

Almanya Vizesi ve Randevu işlemleri

Türkiye’nin en çok göç verdiği ve Türk vatandaşlarının en sık vize alma ihtiyacı duyduğu ülkelerden birisi, Almanya Federal Cumhuriyeti’dir. Bir Orta Avrupa ülkesi olan Almanya, Avrupa Birliği kurucu üyelerinden biri olmakla birlikte, hali hazırda Avrupa Birliği’nde yer alan ülkelerden biri olma özelliğini taşıyor. Bu sebeple de Schengen Bölgesi içerisinde bulunan ülke için Schengen vizesi alarak, Almanya öğrenci vizesi, Almanya turist vizesi ve daha birçok seyahat sebebi nedeni ile ihtiyaç duyacağınız vize işlemlerinizi de tamamlamış oluyorsunuz.

Almanya’ya vize almak için IDATA adlı Alman ve İtalyan ortak vize sisteminden faydalanabilirsiniz. IDATA, Almanya ve İtalya’nın, Türkiye’de bu ülkelere gitmek isteyen bireyler için yetkili kılmış olduğu özel bir kuruluştur. Türkiye’de birçok vize merkezi, IDATA üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilir ve sizi istemiş olduğunuz Almanya Schengen Vizesi hakkına sahip kılabilir. Bu vize merkezlerinden biri olarak, sizler adına Almanya vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Almanya vizesi almak, ortalama 7-15 günde sonuçlandırılabiliyor. Bu süre zarfında tüm işlemlerinizi, bizler takip ediyoruz.

Almanya Vize Randevusu Açıldı

Almanya’ya seyahat etmek için vize ihtiyacı duyan pasaport türü, umuma mahsus olan Bordo pasaport olarak biliniyor. Bordo pasaport sahibi bireyler için Almanya’ya gidebilmek adına, mutlak suretle vize alınması şart. Herhangi bir vize muafiyeti bulunmayan bu bireyler adına, Almanya vize başvuru işlemlerini organize ediyor, evrak listenizi tamamlamanızı istiyor, tamamladığınız anda randevu işlemlerini ayarlıyor, randevunuzda sizinle hazır bulunuyor ve sonuç işlemlerinizi takip ediyoruz. Sonuçlandırılan vizeniz için pasaportunuzu sizler adına biz alıyor ve sizlere en güvenli şekilde iletiyoruz.

Almanya vize randevusu, hafta içi her gün 08:30 ile 17:30 saatleri arasında gerçekleşiyor. Başvurularınızı daha sağlıklı ve daha hızlı sonuçlandırmak adına, sizler için hizmet veren birimimizde Almanya vize randevusu açıldı. İhtiyaç duyduğunuz tüm işlemler adına yetkili bulunan Almanya vize departmanımız, sizlere daha sağlıklı ve daha etkin bir çözüm sunmak üzere hizmetinizde. IDATA üzerinden ya da Almanya Başkonsoloslukları üzerinden, sizler adına gerçekleştireceğimiz başvurularınızı, hatasız ve %100 kusursuz olarak gerçekleştiriyoruz. Bu işlemden sonra, belirlenen randevu gününde, randevuya gelmeniz dışında herhangi bir sorumluluk taşımıyorsunuz.

Almanya Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Almanya vizesi almak isteyenler, ‘’Almanya vizesi uzun süreli alınır mı?’’ sorusunun cevabını öğrenmek isteyebiliyorlar. Her şeyden önce, bunun mümkün olduğunu söylememiz gerekiyor. Zira Almanya, bir Schengen ülkesi olduğu için vizelerin 90 güne kadar en uzun şekilde alınması muhtemel. Vize başvuru merkezimiz aracılığı ile gerçekleştirilen başvuru işlemlerinizde, çok girişli Almanya vizesi alabilir ve bu sayede uzun süreli bir Almanya vizesine sahip olabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanında, her türlü vize işlemleriniz için sizlere destek olmak görevimiz.

Ulusal vize olarak kabul gören uzun süreli Almanya vizesi, kolay alınabilir vize türü değildir. Sadece Almanya için değil, Schengen bölgesi ve dünyanın birçok ülkesinde, gelişmiş ülkeler tarafından genellikle kısa süreli vizeler verilir. Bu durumun sebebi ise ülkelerin risk analiz ve göçmenlik durumları sebebi ile yaşanır. Eğer sık sık Almanya’ya gidiyorsanız, bu durumda aldığınız her vize sonrası, yeni alacağınız Almanya vizesinin daha uzun süreli olacağı da bir başka püf noktasıdır. Üstelik bu sayede, Schengen ülkelerini daha kolay ziyaret edebilirsiniz.

Almanya Vizesi Ücretleri Güncellendi

Almanya’ya gidebilmek üzere birçok türde ve birçok amacı karşılayan vize türleri bulunuyor. Yapacağınız seyahat için en uygun olan vize türünü sizler için belirliyor ve bu sayede vize harcamalarında oluşabilecek herhangi bir zararın da önüne geçebiliyoruz. Sizler için yapacağımız analiz çerçevesinde, gerçekleştirmek istediğiniz seyahat için en uygun ve en doğru vize türü belirlendikten sonra, Almanya vize ücreti tablosundan, yapacağınız seyahat için cebinizden çıkacak olan vize ücretini de öğrenmiş oluyorsunuz. İlgili Almanya vize ücretleri;

Turistik Almanya Vizesi – 130 € (EUR)

Ticari Almanya Vizesi – 130 € (EUR)

Almanya Aile, Akraba, Arkadaş Vizesi – 130 € (EUR)

Transit Almanya Vizesi – 130 € (EUR)

Almanya Şoför Vizesi – 130 € (EUR)

Almanya Öğrenci Vizesi – 130 € (EUR)

Almanya Kültürel Vize – 130 € (EUR)

Almanya Kısa Süreli Eğitim Vizesi – 130 € (EUR)

Almanya Aile Birleşimi Vizesi – 250 € (EUR)

Almanya Çalışma Vizesi – 250 € (EUR)

Almanya Blue Card-Çalışma Vizesi – 250 € (EUR)

Almanya Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Almanya vizesi işlemlerinizi, Almanya Başkonsolosluğu üzerinden ve de IDATA üzerinden gerçekleştirmemiz durumunda, bu işlem için randevu oluşturulması ve ilgili randevu için belirlenen tarihte, Başkonsoloslukta bulunulması gerekiyor. Sizler adına, bizimle iletişim kurduğunuz andan itibaren, tüm vize işlemlerinizi bizim yönetiyor olmamıza rağmen, bu randevu işlemi sizlerin Almanya’ya gidebilmesi için zorunlu olarak mülakata girmeniz gereken tek işlem oluyor.

İlgili tarihlerde, Almanya Başkonsolosluğu’nda yapacağınız mülakat sonrasında, sizlere yöneltilen sorular, evrak incelemesi ve benzeri durumlar neticesinde, mülakatı yöneten yetkililer tarafından vizeye hak kazanıyor ya da kazanamıyorsunuz. Almanya’ya gitmek için herhangi bir engeliniz bulunmaması durumunda, bu mülakattan geçememe şansınız bir hayli zor. Ancak, buna rağmen mülakatta güven verilmesi, eksiksiz olarak evrakların incelenmesi ve teyit edilmesi de bir hayli önemli.

Yapılan mülakat sonrası, Almanya vizesi hakkı elde etmeniz ve vize reddi gibi istenmeyen bir durumla karşılaşmamanız halinde, pasaportunuzda yer alan vize bilgileriniz, konsolosluk tarafından güncellenecektir. Sizler için pasaportunuzu almak ve tarafınıza göndermek ise yine bizim vazifemiz.

Almanya Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar 2021

Almanya aile birleşimi için gerekli olan evraklar şu şekildedir;

  • Pasaport
  • Vize başvuru formu
  • Bankadan alınan 3 aylık döküman
  • Almanya’da hangi amaçla bulunacağına dair belirtilen belge
  • sabıka kaydı
  • Nüfus kayıt örneği
  • Pasaport fotokopisi
  • Biyometrik fotoğraf

Ve almanya konsolosluğunun yasal olarak istediği çeşitli evraklardır.

Almanya Vize Şartları

Almanya’ya ziyaret gerçekleştirebilmek için Almanya vizesi alınmalıdır. Almanya vize şartları konsolosluk bünyesinde ayrı olarak bulunduğu gibi Almanya’nın genel olarak ülke içerisindeki yasal şartları da karşılamalıdır. Almanya vize şartları içerisinde en önemli detay, kişisel bilgilerle aynı eş değeri taşımalıdır. Aksi takdirde yasal olarak onaydan geçemez.

Almanya’dan Davetiye Kaç Günde Gelir

Almanya’dan herhangi bir amaç doğrultusunda davetiye talep edildiği takdirde ne kadar süreyle geleceği, konsolosun yoğunluğuna göre değişkenlik gözetir. Genel anlamda davetli işlemleri esnasında herhangi bir problem oluşmadığı takdirde 15 iş günü içerisinde gelir. Ancak Almanya’dan gelen davetiye istenilen doğrultuda hazırlanmamışsa bu süreç uzayabilir.

Almanya’ya Davet İle Gitmek

Almanya’ya davetiye ile gitmek, Almanya’da bulunan yakınınızla iletişime geçtiğiniz takdirde mümkündür. Almanya’da bulunan kişinin ülkeye girebilmesi için bir davetiye hazırlanır. Bu davetiye konsolosluk bünyesinde daha doğru bir şekilde hazır hale getirilir. Böylece davetiye ülkeye gelir. Konsolosluktan alınır ve vize işlemleri bu davetiye ile birlikte kısa bir süreçte hazırlanır.

Schengen Vizesi Veriliyor Mu 2021

Schengen bölgesinde bulunan ülkeler için Schengen vizesi alınmalıdır. Almanya Schengen bölgesine uçuş gerçekleştirecek olan vatandaşlar için Schengen vizesi verir. Ancak vizenin verilmesi, şartları ya da bunun gibi etmenler ülkeye göre değişkenlik gözetir. Aynı zamanda ülkede bulunma sürecine göre de Schengen vizesinden muaf tutulma durumu da mümkündür.

Yorum Yap

Call Now ButtonAcil Vize