Edirne Fahri Konsolosluğu

Edirne Fahri Konsolosluğu 1 – ERAYTUR.COM

Edirne Fahri Konsolosluğu, Edirne ve çevresinde konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Fahri konsoloslukların görevi, konsolosluk açılmasına gerek duyulmayan bölgelerde, iki ülke arasındaki ticaret faaliyetlerini kolaylaştırmaktır. Bu nedenle Fahri Konsolosluğu, Almanya Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiştir. Fahri Konsolosluklar ek olarak, Türkiye’de yaşayan Alman vatandaşlarının da konsolosluk işlemlerine yardımcı olmakla görevlidirler.

Edirne Fahri Konsolosluğu sadece Edirne’de değil çevre illerde de çalışmalar yürütmektedir.  Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde hizmet vermektedir.

Almanya Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını alan yetkili kurumlardır. Yine bu kurumlar, Türkiye’de ikamet eden Alman vatandaşlarının da konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Pasaport çıkarma, tasdik belgesi, vatandaşlık belgesi ve evlilik işlemleri, Türkiye’de bulunan Alman Konsolosluğu ve Büyükelçiliği aracılığıyla yürütülmektdir.

Almanya Konsolosluğu Vize İşlemleri

Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Schengen vizesi almak zorundadırlar. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının schengen vizesi almak için Almanya konsolosluklarına başvurmaları gerekmektedir. Vize başvurusu için ilk etapta, schengen formunun doldurulması gerekir. Schengen başvuru formu bilgisayar ortamında hem Almanca hem de Türkçe olarak doldurulmalıdır. Daha sonra bu form ıslak imza ile imzalanmalıdır.

Edirne Fahri Konsolosluğu iletişim Bilgileri

Adres: Balıkpazarı Cad. Of Sitesi C Blok D. 2 22020 Kaleiçi -Edirne

Tel: 0 284 213 55 63

E-posta: edirne@hk-diplo.de

Almanyaya Misafir Olarak Gitmek İçin Ne Gerekli

Almanya’ya misafir olarak gitmek isteyen kişilerin ilk olarak Almanya Konsolosluğu’na giderek aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunması gerekir. Bu başvuru sırasında ise normal vize evraklarının yanında Almanya’da ikamet eden kişi tarafından gönderilmiş davet evraklar içerisine eklenmelidir.

Almanya Vize Corona

2020 ve 2021 yılını tüm dünyada etkisi altına alan corona virüsü özellikle vize işlemlerinin askıya alınması ya da yavaşlatılmasına neden oldu. İlk dönemlerde yalnızca acil olarak görülen vize türleri için başvurular değerlendirilse de günümüzde 2 doz aşı olan kişiler de vize alabilir.

Turist Vizesi Almanya Korona

Korona virüsü özellikle turist vizesi için yapılan başvuruları etkilemektedir. Turist vizesi acil ya da önemli olarak görülen vize türlerinden olmadığı için uzun bir süredir başvuruları askıya alınmıştı. Ancak günümüzde kişilerin iki doz aşı olması şartıyla kişiler Almanya turist vizesi alabilir.

Türkiyeden Almanyaya Misafir Getirmek

Türkiye’den Almanya’ya misafir getirmek isteyen kişilerin öncelikle gerekli şartları karşılayan bir dilekçe hazırlaması gerekir. Hazırlanan dilekçe Türkiye’de bulunan kişiye iletilir. Türkiye’de bulunan kişi bu dilekçe ve diğer evrakları ile Almanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi alabilir.

Yorum Yap

Call Now ButtonAcil Vize