Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de

 
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Previous
Next

Edirne Fahri Konsolosluğu

 Edirne Fahri Konsolosluğu, Edirne ve çevresinde konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Fahri konsoloslukların görevi, konsolosluk açılmasına gerek duyulmayan bölgelerde, iki ülke arasındaki ticaret faaliyetlerini kolaylaştırmaktır. Bu nedenle Fahri Konsolosluğu, Almanya Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiştir. Fahri Konsolosluklar ek olarak, Türkiye’de yaşayan Alman vatandaşlarının da konsolosluk işlemlerine yardımcı olmakla görevlidirler.

 

Edirne Fahri Konsolosluğu sadece Edirne’de değil çevre illerde de çalışmalar yürütmektedir.  Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde hizmet vermektedir.

 

Almanya Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

 

Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını alan yetkili kurumlardır. Yine bu kurumlar, Türkiye’de ikamet eden Alman vatandaşlarının da konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Pasaport çıkarma, tasdik belgesi, vatandaşlık belgesi ve evlilik işlemleri, Türkiye’de bulunan Alman Konsolosluğu ve Büyükelçiliği aracılığıyla yürütülmektdir.

Almanya Konsolosluğu Vize İşlemleri

Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Schengen vizesi almak zorundadırlar. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının schengen vizesi almak için Almanya konsolosluklarına başvurmaları gerekmektedir. Vize başvurusu için ilk etapta, schengen formunun doldurulması gerekir. Schengen başvuru formu bilgisayar ortamında hem Almanca hem de Türkçe olarak doldurulmalıdır. Daha sonra bu form ıslak imza ile imzalanmalıdır.

Edirne Fahri Konsolosluğu

Edirne Fahri Konsolosluğu iletişim Bilgileri

Adres: Balıkpazarı Cad. Of Sitesi C Blok D. 2 22020 Kaleiçi -Edirne

Tel: 0 284 213 55 63

E-posta: edirne@hk-diplo.de

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir