Almanya Vize Red Sebepleri

Almanya Vize Red Sebepleri

Almanya Vize Reddi

Almanya vize başvurusu reddi ile karşılaşılması durumunda pek çok farkı nedenden şüphelenebilir. Yetkililer reddin nedeni hakkında açıklama yapma zorunluluğunda değildir ve nedeni saklı tutabilirler. Bu durumda dosyanın yeniden gözden geçirilmesi ya da kişinin önceki başvurularında kusurlu bir davranış olup olmadığı düşünülmelidir.

Almanya vize reddi alanlar için başvurunun dilenilen zaman yenilenmesi mümkündür. Ayrıca evraklardan ileri gelen retlerde kişi dosyasını yeniden düzenleyerek itiraz dilekçesi eşliğinde yeniden değerlendirme talep edebilir. Ancak kişinin retle karşılaşması durumunda vize merkezine ya da Konsolosluğa ödemiş olduğu hiçbir ücretin geri iade edilemeyeceği unutulmamalıdır. Bu sebeple evrakların kişinin güncel bilgilerini yansıttığından, istenen şekilde derlendiğinden emin olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Sizlere Almanya vize başvurusu için adım adım takip edilmesi gereken aşamaları açıklamaya çalıştık. Ancak kendi başvurunuza özel pek çok sorunuz olması da olasıdır. Bu durumda aklınıza takılan tüm sorular ve almak istediğiniz tüm hizmetler için başvuru yapacağınız vize visa center yetkilileriyle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Almanya İcin Vize Kac Para

Almanya ziyareti gerçekleştirecek olan vatandaşlar ilk olarak Almanya vizesi almalıdır. Almanya vizesi çocuklarda değişkenlik gözettiği gibi Almanya’da bulunma amacına göre de farklılık sağlar. Almanya vizesi için tarafınızdan istenilen yani diğer bir ifade ile hesapta bulunması gereken bakiye yaklaşık 7 ila 10 bin TL değerinde değişir. Bu miktar Almanya konsolosluğunun tarafınızdan istediği ek belgelere göre farklılık gözetir.

Alman Konsolosluğu Bodrum

Bodrum’da ikametgah eden vatandaşlar Bodrum’da bulunan Alman Konsolosluğu’na müracaat gerçekleştirebilir. Yalnızca Bodrum için değil Bodrum dışındaki illerde de Alman Konsolosluğu bulunmadığı takdirde burada bulunan Alman Konsolosluğu yurtdışı vize işlemleri ile ilgili detaylı hizmet alabileceğiniz yerdir.

Aile Birlesimi Vize

Aile birleşimi vize işlemleri genel olarak yurtdışında bulunan vatandaşla evlilik gerçekleştirileceği sırada alınır. Evlilik amacıyla alınabildiği gibi yurt dışındaki akraba ziyareti ya da bunun gibi etmenlerde de aile birleşimi vizesi tercih edilir. Aile birleşimi vizesi ile ilgili evrakları istenilen doğrultuda hazırlanabilmesi için başvuru formunda bu durum belirtilmelidir.

Evlendikten Sonra Konsolosluk Almanya

Türkiye’de evlenip ardından Almanya’da yaşayacak olan vatandaşlar Almanya Konsolosluğu’na konu ile ilgili müracaatı bulunmalı. Evlendikten sonra Almanya’da ikamet edileceği için çiftlerden herhangi birinin kesinlikle Alman vatandaşı olması gerekir. Evrak dosyası içerisinde Alman vatandaşı olduğuna dair bir belge bulunduğu takdirde işlemler daha kısa bir süreçte tamamlanır.

Almanya Çifte Vatandaşlık Şartları

Almanya Konsolosluğu ya da Almanya Göç İdaresi, Alman vatandaşı olmak isteyen kişiler için gerekli şartları sunar. Ancak çifte vatandaşlık için şartlar değişkenlik gözetir. Çifte vatandaşlık aynı kişiye yılda belirli amaçlar doğrultusunda verilir. Bu durum her yıl güncellik gösterdiği gibi çocuklar ya da ülkede bulunma amacına göre de farklılık sağlar.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize