Almanya Vize Red Sebepleri 1 – ERAYTUR.COM

Almanya Vize Red Sebepleri

Almanya vize ret sebepleri ve çözümü

Almanya Vize Reddi

Almanya vize red sebepleri hakkında sizi bilgilendiriyoruz. Almanya vize başvurusu reddi ile karşılaşılması durumunda pek çok farkı nedenden şüphelenebilir. Yetkililer reddin nedeni hakkında açıklama yapma zorunluluğunda değildir ve nedeni saklı tutabilirler. Bu durumda dosyanın yeniden gözden geçirilmesi ya da kişinin önceki başvurularında kusurlu bir davranış olup olmadığı düşünülmelidir. 

Almanya vize reddi alanlar için başvurunun dilenilen zaman yenilenmesi mümkündür. Ayrıca evraklardan ileri gelen retlerde kişi dosyasını yeniden düzenleyerek itiraz dilekçesi eşliğinde yeniden değerlendirme talep edebilir. Ancak kişinin retle karşılaşması durumunda vize merkezine ya da Konsolosluğa ödemiş olduğu hiçbir ücretin geri iade edilemeyeceği unutulmamalıdır. Bu sebeple evrakların kişinin güncel bilgilerini yansıttığından, istenen şekilde derlendiğinden emin olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Sizlere Almanya vize başvurusu için adım adım takip edilmesi gereken aşamaları açıklamaya çalıştık. Ancak kendi başvurunuza özel pek çok sorunuz olması da olasıdır. Bu durumda aklınıza takılan tüm sorular ve almak istediğiniz tüm hizmetler için başvuru yapacağınız vize visa center yetkilileriyle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

almanya-vize-red-bilgi

Almanya vize başvuruları hakkında kesin kararı Almanya Konsolosluğu vize departmanı verir. Vize reddine itiraz hakkı saklıdır.

Almanya Vize Red Sebepleri S.S.S

Almanya Vize Ret Sebepleri Nelerdir?

Almanya vize ret kararı verilmesinin en temel sebebi Almanya vize evraklarındaki hatalar ve eksikliklerdir. Almanya vizesi almak isteyen kişilerin suç kayıtları olmamalı, bir gelirleri bulunmalı, bankada yeterli bakiyeleri olmalıdır. Daha önce sınır dışı edilmemiş olanlar Almanya vizesine başvuru yapabilir.

Almanya Vize Ret İtirazı Nasıl Yapılır?

Almanya vize reddi itiraz dilekçesi Almanya Büyükelçiliği Hukuk, Konsolosluk ve Vize Bölümü’ne gönderilir. Bu bölümün telefon numarası 0312 455 5100’dır. Almanya vize reddi itiraz dilekçesi iDATA vize ofislerine gönderilmemelidir.

Almanya Vize Ret Nasıl Anlaşılır?

Almanya Vize reddi, başvuru sahiplerine bir mektup yoluyla bildirilmektedir. Konsolosluklar vize reddi sebepleri hakkında bir liste hazırlar. Vize başvuru sahipleri, reddedilme sebeplerini ve gerekçelerini mektupta bulunan liste ile öğrenmekte ve karara itiraz edebilmektedir.

Almanya Vize Reddi ve Çözümü Nedir?

Almanya Konsolosluğuna yapacağınız başvurularda vize reddi yanıtını almanız durumunda itiraz etme ya da vizeye yeniden başvurma haklarınız vardır. Reddedilmenizin sebeplerini içeren evrakta temyiz tarihi için kesinlikle son günü kaçırmamalısınız. Gerekli düzenlemelerin yapılması aşamasında Vize ofisi merkezlerimizi arayabilirsiniz.

Almanya Büyükelçilik İnternet Sitesini ziyaret ediniz.