Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de

 
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Vize Reddi

Almanya vize başvurusu reddi ile karşılaşılması durumunda pek çok farkı nedenden şüphelenebilir. Yetkililer reddin nedeni hakkında açıklama yapma zorunluluğunda değildir ve nedeni saklı tutabilirler. Bu durumda dosyanın yeniden gözden geçirilmesi ya da kişinin önceki başvurularında kusurlu bir davranış olup olmadığı düşünülmelidir.

Almanya vize reddi alanlar için başvurunun dilenilen zaman yenilenmesi mümkündür. Ayrıca evraklardan ileri gelen retlerde kişi dosyasını yeniden düzenleyerek itiraz dilekçesi eşliğinde yeniden değerlendirme talep edebilir. Ancak kişinin retle karşılaşması durumunda vize merkezine ya da Konsolosluğa ödemiş olduğu hiçbir ücretin geri iade edilemeyeceği unutulmamalıdır. Bu sebeple evrakların kişinin güncel bilgilerini yansıttığından, istenen şekilde derlendiğinden emin olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Almanya Vize Red Sebepleri
Almanya Vize Red Sebepleri

Sizlere Almanya vize başvurusu için adım adım takip edilmesi gereken aşamaları açıklamaya çalıştık. Ancak kendi başvurunuza özel pek çok sorunuz olması da olasıdır. Bu durumda aklınıza takılan tüm sorular ve almak istediğiniz tüm hizmetler için başvuru yapacağınız vize visa center yetkilileriyle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir