Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de

 
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Vizesi için Randevu Nasıl Alınır?

Almanya’ya gerçekleştireceği seyahat için vize başvurusu yapmak isteyenler, evraklarının düzenlenmesi ve iletilmesi için kendi ikamet illerinde bulunan ya da bölgelerine en yakındaki visa center ile görüşebilirler.

Başvuru adayları hangi gün ve saatler görüşme sağlanabileceği ve evrak teslim edilebileceği konusunda bu vize merkezlerinden iletişim bilgileri aracılığıyla bilgi alabilirler. Yetkilere çalışma saatleri dahilinde erişim sağlayarak danışmanlık hizmeti almak mümkün olacaktır.

Almanya Vize Randevusu
Almanya Vize Randevusu

Şayet Konsolosluk yetkilileri sizleri başvuru sürecinde yüz yüze görüşmeye çağıracak olursa, bu durumda ekstra bir randevu almanıza gerek yoktur. Yetkililer sizleri görüşme yapacakları saat ve tarih konusunda net bir şekilde bilgilendireceklerdir.

Ancak tıpkı ulusal vize başvurusu için aldığınız randevu gibi kısa süreli vize için çağırıldığınız istisna görüşme randevusunda da randevunun saatine sadık kalmanız, özenli olmanız, belgelerle paralel ve güncel bilgiler vermeniz büyük önem arz eder. Ayrıca Almanya vizesi başvurusu için birlikte çalıştığınız visa center yetkililerini de durumdan haberdar etmeniz, süreçte güncel bir değişiklik olduğunda bu kuruma da bilgi vermeniz önerilir.

2 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir