Almanya Vize Randevusu 1 – ERAYTUR.COM

Almanya Vize Randevusu

almanya vize randevusu bilgisi

Almanya Vizesi için Randevu Nasıl Alınır?

Almanya’ya gerçekleştireceği seyahat için vize başvurusu yapmak isteyenler, evraklarının düzenlenmesi ve iletilmesi için kendi ikamet illerinde bulunan ya da bölgelerine en yakındaki visa center ile görüşebilirler.

Başvuru adayları hangi gün ve saatler görüşme sağlanabileceği ve evrak teslim edilebileceği konusunda bu vize merkezlerinden iletişim bilgileri aracılığıyla bilgi alabilirler. Yetkilere çalışma saatleri dahilinde erişim sağlayarak danışmanlık hizmeti almak mümkün olacaktır.

Şayet Konsolosluk yetkilileri sizleri başvuru sürecinde yüz yüze görüşmeye çağıracak olursa, bu durumda ekstra bir randevu almanıza gerek yoktur. Yetkililer sizleri görüşme yapacakları saat ve tarih konusunda net bir şekilde bilgilendireceklerdir.

Ancak tıpkı ulusal vize başvurusu için aldığınız randevu gibi kısa süreli vize için çağırıldığınız istisna görüşme randevusunda da randevunun saatine sadık kalmanız, özenli olmanız, belgelerle paralel ve güncel bilgiler vermeniz büyük önem arz eder. Ayrıca Almanya vizesi başvurusu için birlikte çalıştığınız visa center yetkililerini de durumdan haberdar etmeniz, süreçte güncel bir değişiklik olduğunda bu kuruma da bilgi vermeniz önerilir.

almanya-vize-randevu-bilgi

Almanya vize randevusu yetkili vize başvuru merkezlerinden alınabilir. Uzun süreli vizelerde bizzat başvuru yapmak gerekir.

Almanya Vize Randevusu S.S.S

Almanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Seyahat amacına göre Almanya kısa süreli vize türleri; turistik, ticari, aile-arkadaş ziyareti gibi türlere ayrılmakta ve her biri için ortak evrak listesi dışında hazırlanacak farklı evraklar da bulunmaktadır. Mesleki duruma göre düzenlenmesi gereken Almanya vize evrakları ise kişinin özel sektör çalışanı, memur, işveren, öğrenci, ev hanımı, esnaf, çalışmayan ya da serbest meslek sahibi olmasına göre değişmektedir. Kişi kendine durumuna uyan vize türünü belirleyip ilgili vizenin evraklarını hazırladıktan sonra evrakları Almanya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği başvuru merkezlerine teslim etmelidir.

Almanya Konsolosluğu Randevu Nereden Alınır?

Almanya Büyükelçiliği’nin iletişim bilgileri şöyledir: Ankara Büyükelçiliği Posta adresi Paris Caddesi 29 Posta kutusu 06540 Eyalet / Bölge Ayrancı-Çankaya E-Posta – Almanya Büyükelçiliği – Vize Bölümü Telefon (0090 – 312) 4555 330 (Dikkat! Vize Bölümünün hatlarının yoğunluğu uzun bekleme sürelerine sebep olabilir. Bunu önlemek için sorunuzu yukarıdaki iletişim formu üzerinden yazılı olarak e-mail formatında da gönderebilirsiniz) Faks (0090 – 312) 455 53 36 ve 0049-228-17-67141

iDATA Almanya Vize Randevusu İşlemleri Nelerdir?

Almanya vize başvurusu için ise aşı ilgili bir şart olmadığından, seyahat planı yapan herkes Almanya vize başvurusunda bulunabilmektedir. Öncelikli Schengen Vize Randevu talepleriniz, oluşturuldukları kayıt sıra sistemine göre, tarafınıza randevu günü ve saatiniz ile ilgili bilgilendirme maili gönderilmiş olabilir, lütfen maillerinizi kontrol ediniz. İletilen Randevu günü ve saatinizin sizin için uygun olmaması durumunda, randevudan 24 saat öncesinde ileri bir tarih ve saat seçerek yeni randevunuzu oluşturabilir veya randevudan 72 saat öncesinde randevu iptalini https://ita-schengen.idata.com.tr üzerinden yapabilirsiniz. Randevu değişiklikleri ya da iptalleri için Müşteri Hizmetleri destek vermemektedir.

Almanya Vize Ücretleri sayfamızdan bilgi alınız.