Almanya Vizesi Başvuru ve Randevu 1 – ERAYTUR.COM

Almanya Vizesi Başvuru ve Randevu

Almanya vizesi başvuru bilgisi

Almanya Vizesi 2023

Almanya, Türkler tarafından yaşamak için oldukça tercih edilen bir ülkedir. Çok fazla göç alan bu ülkeye gidebilmek için vize alınması gerekiyor. Almanya’ya hangi sebeple gidiyor olursanız olun iyi bir şekilde araştırma yaparak, gerekli olan her şeyi öğrenerek başvuru yapmaya hazırlanın. Aksi taktirde eğer bir şeyde hata veya eksik yaparsanız başvurunuz ret alacaktır. Almanya vizesini almak için belirli adımları izlemeniz gerekir. Bu adımları izlediğiniz takdirde kolaylıkla vize eşlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer ki hususi (yeşil), Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) pasaportlarından birine sahipseniz pasaportunuzun süresi dolmamış olduğu taktirde 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde vize olmadan giriş yapmanız mümkündür. Schengen vizenizin olması dahilinde Schengen ülkesi olan Almanya’ya vize almadan da gidebilirsiniz. Bu hususlara bakarak vize türünüzü seçebilir, belirlenen vize türlerinden birini yaptırabilirsiniz.

Almanya’ya gitmek için Schengen vizesi aldığınız zaman Schengen ülkeleri olan Fransa, Belçika, Hollanda, Yunanistan, Norveç, İzlanda, İtalya, Macaristan gibi ülkelere de giriş yapabilirsiniz. Yapılan vizeler ile Avrupa’nın birçok ülkesine gidebilirsiniz. Vizeler size bu ülkelere giriş yapmanızı sağlayacaktır. Vizenizin nasıl olması gerektiğini belirleyerek size uygun vize işlemini yapabilirsiniz. Eğitim, iş gibi konularda seyahat edebilmek için vizenizin olması şarttır. Bu nedenle vizeleriniz için evraklarınızın tam olması gerekir.

Almanya Vizesi Türleri 2023

Almanya için vize almak istediğiniz zaman farklı kategorilerde çeşitlendirilmiş vizeler vardır. Sizin Almanya seyahatinizin amacı ne ise ona göre bir vize almanız gerekmektedir. Eğitim, iş seyahati, sağlık gibi durumlara farklı vize işlemleri uygulanmaktadır. Bu farklı vize işlemleri için ise farklı evraklar istenmektedir.

Bu vize türleri şunlardır:

Almanya Kısa süreli (C Vizesi): Almanya’da bulunacağınız süre 90 günü aşmıyor ise bu vizeyi alabilirsiniz. Schengen vizesi, turistik ve ziyaret vizesi de bu vizenin içerisine girmektedir.

90 Gün ile Sınırlı Schengen Vizesi

 • Almanya Turistik Vize: Almanya’ya tatil, gezi için gidecekseniz bu vizeyi almanız yeterlidir.
 • Almanya Ziyaret Vizesi: Eğer ki orada yaşayan ailenizi, arkadaşınızı ziyaret amacı ile gitmek istiyorsanız bu vizeyi alabilirsiniz.
 • Almanya Sportif faaliyetler, kültürel etkinlikler için Schengen vizesi alabilirsiniz
 • Almanya Ticari Vize: Almanya’ya gidiş nedeniniz iş gezisi fuar gezisi gibi bir sebepse bu vizeyi almanız gerekmektedir.
 • Almanya Sağlık ve Tedavi Vizesi
 • Almanya Transit Vizesi

Almanya Uzun Süreli Ulusal Vize (D Vizesi): Bu vizeyi aldığınız taktirde Almanya’da 90 günden fazla aralıksız kalabilirsiniz. İkamet için de bu vizeyi almanız yeterlidir.

90 Günden Uzun Ulusal Vize Alması Gerekenler

 • Almanya Erasmus Vizesi: Erasmus ile veya personel değişim programı ile gidecekseniz bu vizeyi almanız gerekmektedir.
 • Almanya’da öğrenciyseniz
 • Dil kursu için gidecek kişiler
 • Almanya’da staj yapacaklar
 • Araştırmacılar ve bilim insanları
 • Almanya’ya çalışmak için gidecek olan kişiler
 • Ailesinin yanına taşınacak olanlar
 • Almanya’da evlenecek olan kişilerin Ulusal Vize alması gerekmektedir.
almanya-vizesi-bilgi

Almanya kısa süreli ve uzun süreli vize türlerine vize başvuru merkezleri üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır? 2023

Almanya’ya gitmek için vize almak isteyen kişi öncelikle Almanya Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş herhangi bir vize merkezine evrakları ile başvuru için randevu yapmak zorundadır. Uzun süreli vize alabilmek için vize merkezlerinden değil direkt olarak Almanya Konsolosluğu’ndan ya da Büyükelçiliklerden vize için randevu almalıdır. Randevu günü ve saati geldiğinde vize alacak kişinin gerekli evraklarla bizzat orada yer alması gerekmektedir.

Almanya Vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • Türkçe ve Almanca olarak yazılmış başvuru formu
 • Vize talebi için dilekçe
 • 2 adet son 3 ay içerisinde çekilmiş olması gereken biometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanının ön ve arka fotokopisi
 • En az 3 ay geçerliliği süren pasaport
 • Ruhsat, tapu, aktif banka hesaplarının son 3 aylık hesap dökümü, maaş bordrosu
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Muvakatname

Gibi temel belgelere ihtiyacınız vardır. Alacağınız vize türüne göre hazırlamanız gereken evraklar değişiklik gösterebilmektedir. Başvurunuz onaylandığı sürece yaklaşık 15 günde vizenizi alabilirsiniz.

Almanya Vizesi Ücretleri Ne Kadardır? 2023

Almanya Vizesi almak için gerekli tüm belgeler hazırlandıktan sonra başvurunuzun işleme alınması için gerekli bir miktar para ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz tutar Euro kuru ile yapılacağından dolayı Euro’nun artışı ve düşüşüyle alakalı olarak ödeme yapacağınız tutar değişebilmektedir. P anki kura göre vize ücretleri alınmaktadır.

12 yaş ve üzeri bir kişi vize harç bedeli, zorunlu kargo ücreti, başvuru merkezi ücreti,   vize hizmet bedeli olmak üzere bütün bunlar için ödeyeceği toplam tutar 155 Euro’dur. Bu parayı verdiğiniz takdirde hemen vizeyi alamıyorsunuz. Sadece vize için başvuruda bulunuyorsunuz. Başvurunuz sonucunda vizeniz onaylanmayabilir. Bu yüzden gereken tüm belgeleri eksiksiz olarak doldurmalı ve teslim etmelisiniz.

Almanya Vizesine başvuruda bulunduktan sonra eğer ki ret alırsanız ödediğiniz hiçbir hizmetin parasını geri alamazsınız.

Almanya Vize Ücreti 0 – 6 Yaş 6 – 12 Yaş 12+ Yaş
T.C. Vatandaşı 0 € ( Nakit, € ) 0 € ( Nakit, € ) 80 € ( Nakit, € )
T.C. Vatandaşı Harici 0 € ( Nakit, € ) 40 € ( Nakit, € ) 80 € ( Nakit, € )
* Diğer 0 € ( Nakit, € ) 35 € ( Nakit, € ) 35 € ( Nakit, € )

Almanya Vizesi Hangi Şartlar İle Alınır? 2023

Türkiye’de yaşayan veya Türkiye’de oturum izni olan herkes ülkemizden Almanya vizesi için başvuruda bulunabilir. Başvuruda bulunabilmek için de gerekli birkaç özelliğin sizde olması gerekmektedir. Misal olarak Türkiye’de düzenli bir hayatınız olması gerekmektedir. İş ve aile hayatınız düzenli ise başvuru yapabilirsiniz. Bu özellikleri taşıdığınız takdirde vize işlemleri için başvuruda bulunabilirsiniz.

Sorunsuz bir şekilde vize almak istiyorsanız çalıştığınız yerde en az 1 yıl geçirmiş olmanız gerekmektedir. Konsolosluk için en az 3 aylık çalışma belgeleri bazı durumlarda yeterlidir ancak garanti olmasını istiyorsanız en az 1 yıllık sabit işinizin olması gerekmektedir.

Gelirinizin belgelerle ispatlanabilmesi gerekmektedir. Çalıştığınız yerden aldığınız düzenli maaş veya bir mülke sahipseniz oradan gelen kira gibi maddi gelir kaynaklarınızı geçerli evraklarla vize alacağınız yere kanıtlamanız gerekiyor.

Almanya vizesi şartları arasında banka hesabınızda bir miktar paranızın bulunması gerekiyor. İnternet üzerinden uçak biletlerini araştırarak bir ortalamasını alın. Aynı şekilde size uygun bir otel odası için de araştırma ile fiyatları ortalayın. Daha sonrasında Almanya’da geçireceğiniz her gün için, davetiye ile gidiyorsanız 40 Euro, davetiyeniz yoksa 100 Euro olarak gündelik masraflarınızı da ekleyerek bir gider tablosu çıkartın. Banka hesabınızda en az bu ortalama ile aldığınız giderler kadar miktarda bir para bulundurmanız gerekmektedir.

Vize Başvuru Sonucunun Ret Alma Sebepleri 2023

Almanya Vizesi için başvuru yapıp sonuçlarını beklemeye başladığınızda ret almış olmanız sizi üzmesin. Bir yerlerde hata yapmış olabilirsiniz. Genel olarak başvurusu ret almış kişiler evraklarda eksiklik veya bir yanlışlık yapmaktadırlar. Seyahat amacınızı doğru bir şekilde belirtemediyseniz de başvurunuz ret almış olabilir. Banka hesaplarınızda yeterli miktarda para bulunmaması da bir nedendir. Vize geçerlilik sürenizin sonunda Türkiye’ye döneceğinizi net bir şekilde kanıtlayamadığınız zaman başvurunuz onaylanamaz.

Almanya’da kalacağınız otel için rezervasyon yaptırmadığınız veya hatalı yaptırdığınız taktirde yine ret almanız olasıdır. Eğer daha önce Almanya’ya gitmiş ve herhangi bir suç işlemiş iseniz veya bir önceki seyahatinizde vize sürenizi aşmış iseniz vize alamazsınız.

Vize başvurusu yaptığınızda, eğer vize başvurunuz onaylanmadıysa ödediğiniz parayı geri alamazsınız. Bu nedenle vize başvurusu yağarken her şeyi eksiksiz ve usulüne göre adım adım yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Eksiksiz ve doğru yapılan vize başvurusunun onaylanma ihtimali daha yüksektir.

Almanya Vizesi

Bilindiği üzere Türkiye’den belirli ülkelere ziyarette bulunurken vize işlemlerinin de gerçekleştirilmesi gereklidir. Almanya da bu ülkelerden bir tanesi. Türkiye vatandaşları Almanya’ya ziyaretleri için ilk olarak Almanya vize işlemlerini gerçekleştirmek zorundadır. Aksi halde ülkeye girişleri söz konusu olmaz.

Vize işlemleri insanların sürekli olarak gerçekleştirdikleri bir işlem olmadığından insanların gözünde büyüyebilir. Ancak bu süreçte yalnız olmadığınızı bilmeniz gerekli. Konsolosluklar tarafından belirlenen aracı firmalar sizlerin vize işlemlerini başarılı bir şekilde tamamlamanız için sizlere yardım edecektir.

Alman vizesi almak için yapmanız gereken ilk işlem kendiniz için uygun bir aracı firma bulmak olacaktır. Hemen ardından gerekli tüm işlemler hakkında bilgi sahibi olabilir ve Alman vizesi için başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Schengen bölgesinde bulunan ülkelerden bir tanesidir. Bu sebeple de Almanya’ya ziyaretlerde Schengen vizesi alınması gerekli olacaktır. Alman Schengen vizesi alırken dikkat edilmesi gereken çok sayıda farklı etmen yer alır. Firmamız bu konuda sizlere yardımcı olacak ve sürecin tamamını başarılı bir şekilde atlatmanızı sağlayacaktır.

Schengen Nedir?

Dünya üzerinde Avrupa Serbest Ticari Birliği ve Avrupa Birliği üyelerini kapsayan bölge Schengen Bölgesi olarak isimlendirilmektedir. Bu bölgenin içerisinde yer alan 26 farklı ülke bulunur. Bu ülkeler Avusturya, Almanya, Belçika, Danimarka, Çekya, Finlandiya, Estonya, Yunanistan, Fransa, İtalya, İzlanda, Macaristan, Litvanya, Letonya, Malta, Lüksemburg, Norveç, Portekiz, Polonya, Hollanda, Slovenya, Slovakya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn olarak sıralanmaktadır.

Bu ülkelerin vatandaşları Schengen bölgesindeki diğer bir ülkeye giderken vize işlemlerine ihtiyaç duymamaktadır. Yalnızca kimlikleri ve pasaportları ile birlikte diğer bir ülkeye geçiş yapabilirler. Türkiye bu bölgede yer almadığından vize işlemlerini gerçekleştirmesi gereken ülkelerden bir tanesidir. Schengen Almanya Vizesi alınarak diğer ülkelere olduğu gibi Almanya’ya da ziyarette bulunulabilir.

Almanya Schengen Vizesi Nedir?

Almanya Schengen vizesi 180 günü kapsayan bir süre içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla Schengen bölgesinde yer alan ülkelerin sınırları içerisinde yapılan planlanmış ziyaretleri için alınması gereken bir vize türüdür. Almanya gibi Schengen bölgesine ait olan bir ülkeyi ziyaret edeceğiniz zaman Schengen vizesi almanız gereklidir.

Almanya Schengen Vizesi İle Hangi Ülkeler Gezilebilir?

Almanya Schengen vize işlemlerini tamamlayarak vizenizi aldığınız diğer Schengen bölgesinde yer alan ülkelerin tamamına seyahat hakkını kazanırsınız. Almanya’ya gittikten sonra oradaki ulaşım imkânlarını kullanarak diğer ülkelere geçme şansınız bulunmaktadır. Vizenizin süresi boyunca gezeceğiniz ülkeler tamamen sizin kararınıza bırakılır.

Almanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya’ya yapacağınız ziyaretlerin öncesinde vize işlemlerinin kusursuz bir şekilde yürütülmesi gereklidir. Daha öncesinde bu işlemleri gerçekleştirmiş olsanız dahi vizeyi alırken aracı bir firma ile iletişime geçmeden işlemleri tamamlamanız mümkün olmaz. Bu sebeple de Almanya Schengen vize başvurusu yapmak için bizler ile iletişime geçmeniz gerekli olacaktır.

Firmamızda hizmet veren temsilcilerimizden bir tanesi ile iletişime geçtiğiniz anda Almanya Schengen vizesi için ilk adımı atmış olursunuz. Bu andan vizenin alındığı ana kadar geçen sürecin tamamın firmamız sizlerin yanında olacak ve danışmanlık hizmeti verecektir. Vize alma sürecinde bazı işlemleri sizin yapmanız gerekir. Bazı işlemler ise firmamız tarafından gerçekleştirilir.

Almanya vize işlemlerinin ilk aşaması gerekli belgelerin toplanmasıdır. Belgelerde bir eksiklik olması ya da belgelerin yanlış bir şekilde hazırlanması vize alma sürecini olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Bu sebeple de belgelerin hazırlanması aşamasında her zaman dikkatli olunması ve firmamızın verdiği direktiflerin doğru bir şekilde uygulanması gerekir.

Firmamız ile Almanya vizesi alma işlemi için irtibata geçtiğinizde temsilcilerimiz sizlerin e-mail adreslerini talep eder. Adresinize direkt olarak bir mail gelecektir. Mailin içerisinde hazırlamanız gereken evrakların tamamı yazar. Evrakların yan kısımlarında açıklamalar da bulunacaktır. Bu açıklamalar Almanya vizesi için belgelerin nasıl hazırlanacağı konusunda sizlere bilgi sunar. Bu belgeleri ne kadar kısa bir süre içerisinde hazırlarsanız süreç o kadar hızlı ilerleyecektir.

Belgelerinizi tamamladıktan sonra tamamını bizlere kargo ile göndermeniz gerekir. Kargo ile gönderme işlemlerinde gerekli bilgilerin tamamı firmamız tarafından sizlere iletilecektir. Belgelerin tamamı bizlere ulaştığında Almanya vize başvuru dosyanız tarafımızca hazırlanmaya başlar. Daha öncesinde Almanya Schengen vizesi almadıysanız parmak izinizin alınması gerekli olacaktır. Gerekli randevular ile bu işlem de gerçekleştirilerek konsolosluğa başvurular yapılır.

Almanya Schengen Vizesi İçin Pasaport Geçerlilik Süresi Ne Kadar Olmalı?

Vize işlemlerine başlanmadan önce pasaport işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olması gerekmektedir. Eğer pasaportunuzda bir problem bulunuyorsa vize işlemlerini tamamlama şansınız olmaz. Almanya vize alma şartları içerisinde çok önemli bir yere sahip olan pasaportların geçerlilik süreleri bu aşamada çok önemli olacaktır.

Almanya vize almak için pasaportların son 10 yıl içerisinde alınmış olmasını şart koşar. Pasaportun içerisinde eksik ya da yırtık sayfalar varsa bu durumda vize almanız mümkün olmayacaktır. Seyahat edeceğiniz tarihten itibaren maksimum 90 gün farklı ülkelerde kalabileceğiniz için pasaportunuzun geçerlilik süresinin seyahat tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerlilik süresinin bulunması gereklidir.

Almanya Schengen Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılır?

Almanya vize başvurusu idata ile birlikte gerçekleştiğinde olabilecek en kısa sürede tamamlanmaktadır. Bu süreçte endişe duymamanız ve zorluk yaşamamanız için vize işlemlerine belirli bir süre önce başlamanız gereklidir. Normal şartlarda seyahat tarihinizden 15 gün önce vize başvurusu yapmanız şarttır.

Almanya vize başvurusu için gerekenler 3 ay öncesinden tamamlanarak başvuru işlemleri gerçekleştirilebilir. Bunda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Eğer seyahat tarihleriniz önceden belirlenmişse rahatlıkla başvuruları çok öncesinden yapabilirsiniz. Böylece herhangi bir sorun ortaya çıkmayacak ve başvurular acele edilmeden gerçekleştirilecektir. Aksi halde belgeleri hazırlama ve başvuru süresinde çıkabilecek aksilikler sizleri zorlayabilir.

Almanya Schengen Vizesinin Geçerlilik Süresi Nedir?

Schengen vizesi Almanya ziyaretleri öncesinde alınırken bu vizenin belirli bir geçerlilik süresi bulunmaktadır. Vizenin geçerlilik süresi olarak 180 gün belirlenmiştir. Vize işlemlerinizi tamamladığınız günden itibaren 180 günlük süreç içerisinde Schengen ülkelerini rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Ancak bu ülkelerde kaldığınız toplam gün sayısı 90 günü aşmamalıdır.

6 aylık Almanya vizesi alındığında bu vizelerin belirli bir giriş sayısı bulunur. Bu sayılar vize etiketinde yazmaktadır. Eğer tek girişli bir vize aldıysanız 90 günü tek bir girişte geçirmeniz gerekecektir. Ancak çift girişli ya da daha fazla girişli bir vize alırsanız 180 gün içerisinde ülkeden çıkış yapıp tekrar girme şansınız olacaktır.

Almanya Schengen Vizesi Hangi Kategorilere Ayrılır?

Schengen vizesi kendi içerisinde farklı kategorilere ayrılmaktadır. Vize işlemleri gerçekleşmeden önce bu kategoriler arasından seçim yapılması şarttır. Schengen vize kategorileri;

 • Schengen Turistik Vize,
 • Schengen Ticari ve Fuar Vizesi,
 • Schengen Aile-Arkadaş Ziyaret Vizesi, olmak üzere ayrılmaktadır.

Vize işlemlerinin öncesinde Almanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi, Almanya turistik vize ya da Almanya ticari vize kategorileri arasından seçim yapılması ve gerekli belgelerin yapılan bu seçimlere göre hazırlanması gerekli olacaktır. Basit bir şekilde tanımlamak gerekirse Almanya’yı ziyaret etme sebebiniz alacağınız vize üzerinde de etkili olmaktadır.

Almanya Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vize alım işlemlerinde en önemli aşamalardan bir tanesi evrakların hazırlanmasıdır. Almanya vize evrakları konusunda son derece hassas davrandığı için evraklarda herhangi bir sorun olması durumunda vizelerin onaylanması zora girer. Bu sebeple de evrakların hazırlanması sürecinde firmamızın tüm direktiflerini dikkate almak ve bu doğrultuda belgeleri hazırlamak gerekli olacaktır.

Almanya vize türleri gerekli olan belgeler üzerinde de etkilidir. Alınacak olan vizenin amacına göre konsolosluk tarafından gelen belge talepleri de değişir. Bunun yanı sıra başvurunuzu yaptıktan sonra konsolosluk size özel olarak bir belge talebinde bulunma hakkına da sahiptir. Başvuru tarihi belirlenirken bu tarz aksiliklerin de göze alınması ve buna göre adım atılması gerekli olacaktır.

Tüm kategorilerde Almanya vizesi için gerekenler liste halinde sunulabilir. Bu listenin dışında seçilen türe özel olarak belgeler istenecektir. Tüm Almanya vize başvurusu işlemlerinde istenen belgeler;

 • Schengen vize başvuru formu,
 • Kişiye ait pasaport,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Banka hesap dökümleri,
 • Almanya Schengen vize başvuru dilekçesi, şeklinde sıralanmaktadır.

Alman Konsolosluğu vize başvurusu yaparken belgelerin güncel olup olmadığını her zaman kontrol eder. Bu sebeple de kullanılacak olan belgelerin aylar öncesinde çıkartılmış olan belgeler olmaması gereklidir. Vize işlemleri için belgelerin tekrar çıkarılması önerilir. Bunun yanı sıra evrakların yıpranmış olması ve okunaksız bir yapıda olması da vize işlemlerinin aksaması anlamına gelecektir.

18 yaş altı vize işlemleri Almanya için farklı bir öneme sahiptir. Bu sebeple de 18 yaşın altında bulunan kişilerden ekstra belgeler de talep edilir. Gençlerimizin vizelerini alabilmesi için ebeveynlerinden alınmış noter onaylı muvafakatname ibrazı zorunlu tutulmaktadır. 18 yaşın altındakiler seyahatlerini ebeveynleri ile gerçekleştiriyor olsalar dahi bu işlemi gerçekleştirmeleri istenecektir.

Almanya konsolosluğu vize işlemleri için tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ibrazını da talep edebilir. Ancak bu talep kişiler aile sponsorluğunda seyahat etmiyorsa gerçekleşmez. Turistik olarak yapılan ziyaretlerde işveren olarak gözüken kişilerden sigorta evrakları da istenmez. Diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi Almanya için yapılan vize işlemlerinde de belirli şirket evrakları talep edilmektedir.

Almanya Schengen Vizesi Parmak İzi İşlemleri

25 Eylül 2014 tarihinde alınan bir karar ile birlikte Almanya vize başvuru şartları arasına parmak izi uygulaması da eklenmiştir. Bu uygulamadan vize süresi içerisinde kısaca VIS olarak bahsedilmektedir. Schengen ülkelerinin belirledikleri kurallara göre Almanya vizesi için başvuru yapmayı düşünen kişilerin randevularını aldıktan sonra randevu gün ve saatlerinde adreslere gelerek parmak izlerini vermeleri gerekli olmaktadır.

Almanya vize şartları arasında yer alan bu parmak izleri 5 yıl boyunca geçerli olacaktır. Eğer 5 yıl içerisinde tekrar Schengen vizesi için başvuru yaparsanız parmak izinizi vermenize gerek olmaz. Ancak bazı durumlarda Almanya Konsolosluğu parmak izinin yeniden alınmasını gerekli görebilir. Son parmak izi işleminizi üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen tekrar parmak izinizi vermek zorunda kalabilirsiniz.

Almanya vizesi için randevu alınırken parmak izi işleminin gerekli olup olmadığı da belirlenmektedir. Bazı durumlarda sistemde yaşanan teknik aksaklıklar da parmak izinin talep edilmesine sebep olur. Bu sürecin tamamın temsilcilerimiz sizlerin yanınızda olacak ve sizleri yönlendirecektir.

Almanya Schengen Vizesi Başvuru Formu Nasıl Hazırlanır?

Almanya için vize başvurusu yapılırken bir form doldurulması gereklidir. Bu form başvuru formu olarak tanımlanır. Almanya Konsolosluğu vize başvurusu sırasında doldurulan bu formun içerisinde kişisel bilgileriniz yer alacaktır. Formun üzerinde yazan bilgilerinizin diğer tüm belgelerdeki bilgiler ile uyumlu olması şarttır. Herhangi bir uyumsuzluk durumunda başvurular olumsuz etkilenir.

Firmamızın Almanya vize başvuru merkezi olarak hizmet veren birimi formun doldurulması aşamasında sizlere gerekli tüm bilgileri verecektir. Formda en önemli kısım pasaport numaranız ve kimlik numaranızı girdiğiniz bölümdür. Bu bilgilerin yanlış olması gibi bir durumda tüm süreç yok sayılabilir.

Hazırlanacak olan başvuru formu Almanya’ya gidecek olan her birey için ayrı olarak hazırlanacaktır. Ailecek ziyarette bulunacak kişiler her bir birey için bu formu hazırlarlar. Almanya vize başvurusu idata aracılığıyla yapılırsa bu formlar en ayrıntılı şekilde kontrol edilir. Eğer formaların hazırlanmasında bir yanlış fark edilirse hemen müdahale edilecek ve bu yanlışlar kısa süre içerisinde düzeltilecektir.

Almanya bize başvurusu konsolosluk tarafından ayrıntılı bir şekilde kontrol edilir. Bu sebeple başvuru formuna koyulacak olan fotoğrafın özellikleri son derece önem arz eder. Formun sağ üst köşesinde kullanılacak olan form için biyometrik fotoğrafın tercih edilmesi gerekir. Fotoğrafın ölçüleri 35 x 45 mm. olmalıdır. Arka fonun her zaman beyaz seçilmesi ve yüzün genel hatlarını engelleyecek etmenlerin bulunmaması gereklidir.

Almanya Schengen Vizesi Sponsor Dilekçesi Nedir? Nasıl Hazırlanmalıdır?

Almanya için Schengen vizesi alırken insanların banka hesaplarında belirli bir miktarda para bulunması talep edilir. Bu para gidilecek ülkede herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında çözüm amacıyla kullanılacaktır. Ancak bazı kişiler tüm seyahat ücretlerini başkalarının karşıladığı şekilde bir ziyarette bulunurlar. Masrafları karşılayan kişi ya da kurumlar sponsor olarak nitelendirilmektedir.

Sponsorlar, seyahat edecek olan kişinin masraflarını karşılayacağını beyaz ederler. Ancak bu sözle yapılmaz ve belgeler ile desteklenmelidir. Almanya bize işlemleri içerisinde sponsor evraklarının da bulunması gerekirken sponsor dilekçesi bunların arasında en önemlilerinden bir tanesidir.

Sponsor dilekçeleri, sponsor olarak sürecin içerisinde yer alan kişi ya da kurumlar tarafından hazırlanmaktadır. Almanya Konsolosluğu vize işlemlerinde bu dilekçenin belirlenen kurallar çerçevesinde yazılmasını talep eder. Bu talebi karşılamak için firmamızdan alacağınız yardımlar çok önemlidir. Bugüne kadar hazırlanan binlerce sponsor dilekçesi gibi sizler için de bir dilekçe hazırlanarak vize başvurusu belgelerinin içerisine eklenir.

Almanya Schengen Vizesi Dilekçesi Nasıl Olmalı?

Almanya için vize şartları arasında başvuru dilekçesi önemli bir yer tutar. Gerekli belgeler arasında başvuru dilekçeleri de bulunur. Bu dilekçeler seyahate çıkacak olan kişiler tarafından hazırlanmaktadır. Ancak resmi bir yazı olduğundan belirli kurallar çerçevesinde olması çok önemlidir. Firmamız dilekçelerin başarılı bir şekilde hazırlanması konusunda sizlere en iyi şekilde yardım edebilir.

Alman Schengen vizesi alırken hazırlanacak olan dilekçe içerisinde yapılan seyahatin amacı, Almanya’ya hangi tarihlerde giriş ve çıkış işlemlerinin yapılacağı ve bu süreçteki masrafların kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. Bu bilgiler dilekçe içerisinde olmazsa olmaz bilgilerdir. Ancak bu bilgilere ek olarak farklı bilgilere de dilekçe içerisinde yer verilebilir.

Almanya aile ziyareti vizesi alınıyorsa ziyaret edeceğinizi kişilerin isimleri, ikamet ettikleri adresler ya da telefon numaralarına yer verilebilir. Almanya turist vizesi alacaksanız bunun belirtilmesi önemlidir. Özellikle belirli bir tur firması ile seyahat ediliyorsa bu bilgi önem arz eder. Almanya fuar vizesi alan kişiler katılacakları fuar hakkında bilgileri bu aşamada dilekçe içerisinde belirtebilmektedir.

Konsolosluk tarafından Almanya’ya gitmek için gerekenler arasında olması gerektiği açıkça belirtilen bu dilekçelerin Türkçe yazılması kabul edilmektedir. Konsolosluk Türkçe yazılan dilekçeleri de kabul eder ve işleme aynı süre içerisinde koyar. Ancak Almanya iş vizesi alınacaksa bu vizelerde yer alacak dilekçelerin İngilizce ya da Almanya olması daha faydalı olacaktır.

Almanya Schengen Vizesi Davetiyesi Almak İçin Ne Yapılmalı?

Almanya akraba ziyareti vizesi almayı düşünüyorsanız ve Almanya’ya ziyaretiniz yakınlarınızı görmek amacıylaysa bu durumda yakınınızın göndereceği davetiyeyi başvuru evraklarının içerisine koymanız gereklidir. Almanya daveti ile vize almak isteyen kişilere büyük kolaylıklar sağlayabilir. Hali hazırda Almanya’da yaşayan ve herhangi bir problemi bulunmayan kişilerin davetiyesi ziyaret edecek kişiler için kefil olmak anlamı taşır.

Almanya davetiye ile gitmek iş vizesi alırken de bir seçenektir. Eğer Almanya’da bulunan bir firmadan davet alınmışsa davetiyelerin hazırlanması ve başvuru evraklarının içerisinde yer alması gerekir. İş amaçlı yapılan ziyaretlerde hazırlanacak olan davetiyeler biraz daha profesyonel bir dille yazılır.

Almanya Schengen Vizesi İçin Seyahat Sağlık Sigorta Zorunluluğu Var mı?

İnsanların Almanya ulusal vize için sağlık sigortası yaptırması zorunludur. Sağlık sigortasını yaptırmamış olan kişilerin vize başvurularının olumlu sonuçlanması ihtimal dahilinde olmaz. Gerçekleştirilen sağlık sigortaları ile birlikte 30.000 Euro seviyesinde bir teminat verilmektedir. Eğer Almanya’da herhangi bir sağlık problemi yaşarsanız bu miktara kadar ulaşan sağlık harcamalarınız sigorta tarafından karşılanacaktır.

Almanya ulusal vize sağlık sigortasının dışında genel sigorta talebinde de bulunabilir. Genel sigorta, sağlık dışında yaşanabilecek olan olumsuzluklara karşı hazırlanan sigortalardır. Bavulunuzun kaybolması ya da çalınması, seyahat acentesi kaynaklı sorunlar bu kategoriye dahil edilir ve sigorta kapsamında çözüme kavuşturulur.

Almanya C Tipi Schengen Vizesi Nedir?

C tipi vize Almanya ziyaretinde bulunacak olan kişilerin sürekli olarak karşılaştıkları tabirlerden bir tanesidir. Almanya C tipi vize kısa süreli olan vizelere verilen isimdir. C tipi vizeler tek girişli, çift girişli ya da çok girişli olarak hazırlanabilir. Bu tip vizelerde yapıldığı günden sonraki 180 gün içerisinde insanların 90 gün boyunca Schengen bölgesinde yer alan ülkelerde kalmasına izin verilmektedir.

Almanya turist vizesi ve ticari vize Almanya Konsolosluğu tarafından bu kategorinin içerisine dahil edilmiştir. Benzer bir biçimde Almanya akraba ziyareti için alınan vizeleri de bu kategorinin içerisine dahil eder. Vizelerini bu sebeplerden dolayı alacak olan kişiler C tipi vize alacağını bilmeli ve adımlarını buna göre atmalıdır.

Almanya D Tipi Schengen Vizesi Nedir?

D tipi vize Almanya içerisinde çok daha uzun bir süre kalma izni veren bir vize türüdür. D tipi vizeleri Almanya Konsolosluğu ulusal vize olarak tanımlamaktadır. Almanya ulusal vize başvurusu yapıldığında insanlar Almanya’da çalışma ve oturma iznine de sahip olurlar.

Almanya ulusal vize alan kişilerin diğer Schengen vizesi gereken ülkelere gitmesine de izin vermektedir. Ancak bu ülkelere giderken C tipi vizelerde olduğu gibi 180 günlük genel süre ve 90 günlük ziyaret süresi söz konusu olmaktadır. Ancak Almanya’da kalınacak olan süre konusunda bir engel yer almaz.

Almanya Tek Girişli Schengen Vizesi Ne Anlama Gelir?

Almanya akraba ziyareti vizesi almışsanız bu vizeler tek girişli olacak şekilde düzenlenir. İsteğe bağlı olarak giriş hakkı arttırabiliyor olsa da genelde insanlar tek girişli vize almayı tercih ederler. Tek girişli vizeler ile birlikte Schengen bölgesine ilk giriş işlemi yapıldıktan sonra çıkış yapılmadan istenen süre kalınması gereklidir.

Schengen bölgesinden ayrılan kişiler tek girişli bir vize almışlarsa geri dönemezler. Eğer bir defa Schengen bölgesinden ayrılma durumu söz konusu olmuşsa insanların tekrardan Almanya için vize gerekli mi sorusunun yanıtı maalesef evet olacaktır. Tekrar vize başvuru sürecine girilmesi ve başvuruların yapılarak Schengen bölgesine giriş yapılması gerekli olacaktır.

Almanya Çok Girişli Schengen Vizesi Alınabilir mi?

Schengen Almanya vizesi alınırken çok girişli vize seçenekleri de bulunmaktadır. Bu vize seçeneği ile birlikte Schengen bölgesine girişler istenen sayıda olabilir. Vizenin sizlere tanınan 180 günlük süresi içerisinde sürekli olarak giriş ve çıkış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler için tekrardan bize almanıza gerek olmaz.

Çok girişli Schengen vizesi almak isterseniz bunun için ekstra belgeler hazırlamalı ve ekstra işlemler yapmalısınız. Tek girişli vizelere nazaran çok girişli vizeler daha zor alınan vizeler olarak tanımlanabilir. Bu sebeple de çok girişli vize alabilmek için firmamız ile iletişime geçmeniz daha doğru bir karar olur. Almanya bize idata ayrıcalığı ile alındığında süreç çok daha kısa sürecektir.

Almanya Schengen Vizesi İle Farklı Bir Ülkeden Giriş İşlemi Yapılır mı?

Vize işlemlerini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra Almanya Schengen vizesi aldıysanız bu vize ile Almanya’dan kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Ancak bazı durumlar sürecin planladığınız şekilde ilerlemesine engel olabilir. Yaşanan olumsuzluklar farklı bir ülkeden giriş yapmanızı gerektirebilir. Aldığınız idata Alman vizesi sizlere bu avantajı sunacaktır.

Fransa Schengen ile Almanya ya da Almanya Schengen ile Fransa’dan giriş işlemleri yapılabilmektedir. Bu durum Schengen üyesi olan tüm ülkeler için geçerli olur. Alacağınız vize hangi Schengen ülkesine ait olursa olsun bir diğerinden giriş yapabilirsiniz. Ancak doğru olan seçim vize alınan ülkeden giriş işleminin yapılmasıdır.

Almanya Schengen Vizesi İle Ülkede Kalış Süresi Ne Kadardır?

Schengen vizesi alırken ülkede kalış süresi farklı etmenlere bağlıdır. İlk olarak vizenin süresi önem arz eder. 5 yıllık Almanya vizesi aldıysanız süreniz 5 yılı kapsayacaktır. Ancak 3 aylık alımlarda bu üç ayın dışında ülkede zaman geçiremezsiniz. 180 günlük vizelerde Almanya içerisinde geçirebileceğiniz maksimum süre 90 gün olacaktır.

İdata Almanya vizesi alırken sizlere giriş seçenekleri sunacaktır. Tek girişli ya da çok girişli bir vize alabilirsiniz. Ülkelere giriş sayısı da kalabileceğiniz süreyi etkiler. Normal şartlarda 90 gün kalabileceğiniz Almanya’dan çıkmak zorunda olursanız kalan günleriniz yanar. Tabi ki bu tek girişli vizelerde geçerlidir. Çok girişli vize alırsanız böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmazsınız.

Almanya Schengen Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

İnsanlar henüz sürece başlamadan önce Almanya vize başvurusu ne zaman sonuçların sorusunun yanıtını öğrenmek ister. Aslına bakıldığında bu durum oldukça doğrudur. Başvuruların sonuçlanma süresi işlemlere ne zaman başlanılması gerektiği hakkında da bilgi verecektir.

İdata Almanya Konsolosluğu ile yürüttüğü çalışmalar sayesinde 7 gün ile 15 gün arasında vizeleri size teslim edecektir. Ancak yoğunluğun çok fazla olması ya da konsolosluklar tarafından ek taleplerin gelmesi bu sürenin 21 güne kadar uzamasına sebep olabilir. Böyle bir durum söz konusu olduğundan seyahatlerden 1 ay öncesinde bu çalışmalara başlamak doğru bir karar olacaktır.

Vize süreci tamamen bizlerin yönettiği bir süreç olmadığı için net bir süre vermek son derece zor olur. İdata Alman Konsolosluğu ile sürekli beraber çalışan profesyonel bir firma olmasına rağmen bu süreleri veremez. Sizlere vizenin alınacağı süreyi net bir şekilde söyleyen firmalar ancak süreyi tahmin ediyor olabilirler.

Schengen Vizesi Uzatma İşlemi Yapılabilir mi?

İdata Almanya vize başvurusu işlemini sizin adınıza yaptıktan kısa bir süre sonra vizeniz hazır olacaktır. Bu vizeniz ile gideceğiniz Almanya’da 90 gün boyunca kalma imkanınız olur. Birçok kişi bu sürenin uzatılması için görüşmeler gerçekleştirse de sürenin uzaması oldukça zordur.

Bilindiği üzere idata Almanya vizesi alım işlemini sizin yerinize yaptığında toplamda 180 gün boyunca vizeniz geçerli olacaktır. Vizenizin geçerli olduğu bu süre zarfının yalnızca 90 günü Schengen bölgesinde geçebilir. Sürenin uzatılabilmesi için acil durumların yaşanması ve bunların sebep gösterilmesi gereklidir. Çeşitli tıbbi işlemler ya da benzeri durumlar vize süresinin uzatılmasını sağlayabilir.

İdata vize Almanya içerisinde 180 gün geçerli olduğundan başvuruların yapılmasına izin verilir. Başvurularda ülkeden çıkmamak için sunulan sebeplerin geçerli olması gerekirken başvurular her zaman Almanya İç İşleri Bakanlığı’na yapılır. Eğer ciddi bir problem varsa yapılan başvurular sonucunda vizeni geçerlilik tarihi uzatılır. Böylece daha uzun bir süre orada kalmaya ve acil durumu orada atlatmaya başlayabilirsiniz.

Almanya Schengen Vizesi Neden Reddedilir?

Almanya’ya gitmek amacıyla almak istediğiniz vizeler tamamen Almanya Konsolosluğu’nun kontrolündedir. Yapılacak olan başvurular yalnızca konsolosluklar tarafından incelenir ve sonrasında kararlar verilir. Alman konsolosluğu randevu alma ve belgelerin sunulması işlemleri firmamız gibi profesyonel yardımcılar ile yapılır. Ancak firmamız bir karar merceği değildir.

Başvuru işlemleri ne kadar iyi bir şekilde yapılırsa yapılsın işlemlerin sonucunda karar olumsuz olabilir. Almanya Konsolosluğu kişi bazında herhangi bir sebepten dolayı olumsuz karar verme yetkisine sahiptir. Firmamız bu kararın çıkmaması için tüm sürecin doğru bir şekilde ilerlemesi için çaba sarf eder. Genellikle reddedilen başvurular yanlış adımların atılmasından kaynaklanmaktadır.

Alman konsolosluğu vize randevu alma işleminin ardından tüm belgeler sunulacaktır. Eğer belgelerin içerisinde bir eksiklik varsa başvurular reddedilir. Bazı durumlarda ise dosyanın içerisinde yer alan belgeler tam olmasına rağmen belgelerin geçerlilik süreli dolmuş, belgeler yıpranmış ya da okunaklı bir şekilde hazırlanmamıştır. Böyle durumlar söz konusu olduğunda da vize başvuruları olumsuz bir şekilde sonuçlanabilmektedir.

Almanya gezi vizesi ya da farklı bir vize alınacağı zaman başvurularda sebebin net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir. Başvuru formaları bu sebeplerin belirtileceği alanlardır. Eğer kişiler başvuru formunda seyahat sebeplerini net bir şekilde dile getirmezler ya da yanlış bilgi verirlerse bu durumda başvurular reddedilebilir.

Almanya Schengen Vizesi Reddedilmemesi İçin Ne Yapılmalı?

Almanya gezmek için vize almayı düşünen kişiler vizelerin reddedilmemesi ve kolayca kabul görmesi için araştırmalar yaparlar. Maalesef hiçbir kurum ya da kuruluş vizelerin reddedilmeyeceğinin garantisini veremez. Firmamız da vizelerin tamamının alınacağına dair bir garanti sunmamaktadır. Çünkü karar tamamen Almanya Konsolosluğu tarafından verilmektedir.

Almanya gidiş şartları konsolosluk tarafından belirlenmiştir. Bu şartları karşılayan kişilerin başvuruları büyük bir ihtimalle onaylanmaktadır. Firmamız başvuruların normal bir şekilde yapılması durumunda onaylanacak olan kişiler için en iyi hizmeti sunar. Firmamızdan alınacak olan danışmanlık hizmeti ile birlikte başvuru sürecinde yapılan hatalar sebebiyle vize başvurusunun reddedilmesi durumu söz konusu olmayacaktır. Kişisel etmenlerden dolayı vizeler reddedilirse ücret iadesi ya da benzeri bir talep kabul görmez.

Almanya Turistik Vizesi Nedir?

Almanya’ya gidecek olan kişilerin vize alırken seyahat sebebini belirtmesi ve bu sebebe uygun bir vize alması gerekli olur. Birçok kişi Almanya’ya turistik gezi amaçlı seyahat etmektedir. Bu kişilerin Almanya turistik vize başvurusu yapması gerekli olur. Schengen vizesi kapsamında olan bu vize türü bir alt kategori olarak gösterilebilmektedir.

Turist vizesi Almanya için en popüler seçenekler arasında yer alır. Kısaca C tipi Schengen vizesi olarak da isimlendirilmektedir. Kısa vize kategorisinde yer alan bu vizede kişiler maksimum 90 gün boyunca Schengen bölgesinde kalırlar. Bu bölgedeki diğer ülkelere de geziler düzenlenebilmektedir.

Almanya Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanyaya gezmeye gitmek isteyen kişiler ilk olarak firmamız ile iletişime geçmelidir. Firmamız tarafından süreç profesyonel bir şekilde yürütülecek ve vizelerin başarılı bir şekilde alınması sağlanacaktır. Firmamız gerekli tüm belgeleri sizlere mail yoluyla ulaştırır. Bunun hemen sonrasında belgelerinizi bizlere kargo ile iletebilirsiniz.

Sizin kişisel bilgilerinizin yer aldığı belgeleri kendinizin hazırlaması gerekecektir. Ancak başvuru formu ya da başvuru dilekçesi gibi etmenler bizim danışmanlığımız altında hazırlanır.  Almanyaya turist gitme şartları hakkında firmamız detaylı bilgilere sahip olduğundan süreç içerisinde sizleri rahatlıkla yönlendirebilir. Firmamızın danışmanlığı altında yapılan başvurular 2 hafta içerisinde sonuçlanır ve ekstra bir sorun yer almıyorsa vize işlemleri olumlu sonuçlanır.

Almanya Turistik Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Neler?

Almanya vizesi almak için gerekli olan evrakları daha önce sizlere belirtmiştir. Almanyaya turist olarak gitmek için bu belgelere ek olarak uçuş bilgilerinin ve o bölgede kalınacak olan otellerin bilgisinin verilmesi de gerekir. Bu bilgiler, belgeler ile kanıtlanmalı ve dosyalara eklenmelidir.

Almanya Ticari ve Fuar Vizesi Nedir?

İş vizesi Almanya ziyaretlerinde birçok kişi tarafından tercih edilen vize türlerinden bir tanesidir. İnsanlar gerçekleştirecekleri bir iş faaliyeti amacıyla bu vizeyi alırlar. Turist vizesi gibi bu vize türü de C tipi Schengen vizesi olarak alınmaktadır. Ancak iş faaliyetinin gerçekleştirileceği Almanya merkezli firma da sürece dahil olur.

Genellikle Almanya’da yer alan bir firma tarafından düzenlen toplantılar ya da fuarlar için insanlar bu vizeyi almayı kararlaştırırlar. Almanya iş davetiyesi ile birlikte bu vizeyi almak çok daha kolay olabilmektedir. Almanya’da görüşülecek olan firma gidecek olan kişi adına bir davetiye hazırlarsa bu davetiyenin konsolosluk gözündeki değeri oldukça yüksek olacaktır.

Almanya Ticari ve Fuar Vizesi Nasıl Alınır?

Vize işlemleri Almanya için oldukça net bir şekilde açıklanmıştır. Vize almak için gerekli olan şartlar iş vizesi alındığında biraz daha artmaktadır. Çalışanların hem kendi işyerleri hem de Almanya’da görüşecekleri firma hakkında bilgiler vermesi şart olur. Bu durum başvuru sürecini zorlaştırsa da onay sürecini daha kolay bir hale getirecektir.

Vize başvurusu Almanya için yapılırken onlarca farklı belge talebi olur. Bu belgelerin hem doğru hem de eksiksiz olması gereklidir. Bu sürecin başarılı bir şekilde yürütülebilmesi için firmamıza başvuruların yapılması ve bizlerin de başvuru sürecine dahil edilmesi gerekir. İş vizesi alırken gerekli olan tüm ekstra evraklar firmamız sayesinde başarılı bir şekle hazırlanabilir.

Almanya ticari ve Fuar Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Vize başvurusu Almanya Konsolosluğu üzerinden yapılırken bu başvurularda çok sayıda evrak kullanılır. Standart evraklara ek olarak iş vizesinde katılım gösterilecek olan fuar ya da toplantılar hakkında bililere yer verilmesi gerekmektedir. Kesinlikle Almanya’da ki firmadan alınacak olan davetiyelerin dosya içerisinde olması gereklidir.

Başvurusu yapılacak olan vize Almanya içerisindeki firmaların yanı sıra çalışanların kendi firması hakkında da bilgileri içermelidir. Çalışılan firmanın tüm iletişim bilgileri ve firma aracılığıyla neden Almanya’ya gidildiği açıkça dile getirilir. Tüm seyahat masrafları firma tarafından karşılanıyorsa sponsor belgelerine de ihtiyaç olacaktır.

Almanya Aile-Arkadaş Ziyaret Vizesi Nedir?

Aile ziyareti vizesi kısa süreli Schengen vizesi kategorilerinin sonuncusudur. Almanya’da yaşayan bir aile üyeniz, akrabanız ya da arkadaşınız bulunuyorsa onu ziyaret etmek için bu vizeyi almanız gerekli olacaktır. Alacağınız vize C tipi Schengen vizesi olarak isimlendirilir ve seyahat sebebinin açıkça belirtilmesi önemlidir.

Almanya aile ziyareti vizesi öğrenciler için de aynıdır ancak bazı ekstra belgeler istenmektedir. Bu süreçte kişilerin doğru bir şekilde başvurularını gerçekleştirebilmesi için firmamız ile iletişime geçmesi şarttır. Başvuruyu yapacak olan kişiler öğrenci de olsa emekli de olsa firmamız ile iletişime geçilmeden yapılan başvuruların olumlu sonuçlanması çok düşük bir ihtimal olarak gösterilir.

Almanya Aile-Arkadaş Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya gidiş şartları arasında en önemlisi vizedir. Vizeler olmadan Almanya ziyareti ne sebeple olursa olsun gerçekleşmez. Bu doğrultuda aileyi ya da arkadaşı ziyaret etmek için vize almayı düşünüyorsanız zaman kaybetmeden firmamız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Firmamızın sizlere yapacağı yönlendirmeler kısa sürede başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

Arkadaş ya da aile ziyareti için alınacak olan vize işlemlerinde bazı önemli detaylar bulunur. Bu önemli detaylar doğru bir şekilde açıldığı takdirde vizelerin olumlu sonuçlanmaması çok zordur. Almanya gitme şartları arasında sayılabilecek olan bu önemli etmenlerin tamamı firmamız tarafından bilinirken başvuru aşamasında sizlere sunulur. Böylece başvurular olabilecek en başarılı şekilde gerçekleşecektir.

Almanya Aile-Arkadaş Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Standart belgelerin yanı sıra Almanya’da ziyaret edilecek olan kişi tarafından oluşturulan davetiyeler çok önemlidir. Almanya vize davetiye ile birlikte çok kolay bir şekilde alınabilir. Hazırlanacak olan davetiyenin hangi özelliklere sahip olmasının gerekliliği firmamız tarafından sizlere sunulacaktır. Çok sayıda örnek şablonda olduğu gibi bir davetiye hazırlayarak bu davetiyelerin başvuru formu içerisinde olmasını sağlayabilirsiniz.

Almanya Transit Vize Nedir?

Almanya’nın dışında bir ülkeyi ziyaret edecekseniz fakat Almanya’da aktarma yapıyorsanız bunun için vize almanız gerekli olacaktır. Transit vize Almanya aktarmalı, Schengen dışındaki bir ülkeye giderken alınır. Eğer aktarmanızda havalimanının transit bölgesinden ayrılmayacaksanız ve burada kalacağınız süre 24 saatten uzun değilse yapılmamalıdır. Ancak bu şartlar sağlanmıyorsa vize alınması şart koşulur.

Almanya havaalanı transit vizesi aldığınızda transit alanını terk ederek pasaport kontrol kısmına gelebilirsiniz. Bu kısımda vizeniz ile geçiş yapıp uçuşunuza kadar bir otelde ya da farklı bir alan konaklama imkanınız olacaktır. Eğer araçla devam ederek farklı bir ülkeye geçecekseniz bunun için de başvurunuzu gerçekleştirmeniz gereklidir.

Almanya Transit Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya transit vize başvurusu için bizle ulaştığınızda hemen gerekli evraklar sizlere sunulacaktır. Özellikle aldığınız uçak biletleri ya da konaklama için yaptığınız rezervasyonlar başvuru sırasında önem arz eder. Tüm bu etmenlerin başvuru dosyalarının içerisine katılması gerekli olmaktadır.

Almanya transit vizesi için acentemiz aracılığıyla yapılan başvurularda sonuçlar genellikle olumlu olmaktadır. Direkt olarak Almanya merkezli bir vize almadığınız için şartlar biraz daha esnek olur ve olumlu sonuçlanma ihtimali daha yüksektir. Gideceğiniz ülke için Almanya transit vizesine başvuracaksanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Erasmus Vizesi Nedir?

Üniversitelerin birbirleri ile işbirliği yapmaları ve eğitim kalitelerini yükseltmeleri amacıyla başlatılan Avrupa Birliği programı erasmus olarak isimlendirilmektedir. Bu program sayesinde üniversiteler beraber çalışarak bir proje ortaya çıkarırlar. Bu proje kapsamına öğrenci ver personel değişimi söz konusu olacaktır. Avrupa Birliği üyesi olan ülkeler arasında gerçekleşen bu değişim ile birlikte öğrenciler Almanya’ya eğitim almak amacıyla gidebilirler. Gidilmesi için gerekli olan vize de Almanya erasmus staj vizesi olarak isimlendirilir.

Almanya erasmus vize işlemlerinde öğrencilerden belirli taleplerde bulunmaktadır. Öğrencilerin masraflarını karşılayacak olan kurumlar hakkında bilgilerin doğru bir şekilde konsolosluğa aktarılması şart koşulur. Bunun yanı sıra erasmus hibesi olarak bilinen bir miktar para öğrencilere tahsis edilecektir. Bu para ile Almanya’da daha sağlıklı bir süreç geçirilmesi amaçlanır.

Almanya Erasmus Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya erasmus vizesi almak için ilk olarak üniversiteler tarafından belirlenen şartların sağlanması gereklidir. Üniversitede eğitim alınan bölüm bu şartları açık bir şekilde dile getirir ve bunu karşılayan öğrenciler Almanya’ya gitmeye hak kazanırlar.

Almanya eğitim vizesi gibi bu vize için de birçok belgenin doğru bir şekilde hazırlanması ve sunulması gerekli olacaktır. Bu belgeleri doğru bir şekilde hazırlanması ve sunulması oldukça zor olduğundan firmamıza başvuruların yapılması gerekir.

Bizlere ulaşan öğrencilerin yapması gereken tüm işlemler açık bir şekilde dile getirilecektir. Gerçekleşecek olan işlemler ile birlikte vizeler 2 haftalık süre içerisinde alınabilir.

Almanya Şoför Vizesi Nedir?

Almanya’ya yapılacak olan ziyaretlerde alınabilecek olan vizelerden sonuncusu Almanya şoför vizesi olarak gösterilebilir. Genellikle insanlar standart gezi vizelerinin nasıl alınacağı konusunda bilgi sahibi olurlar. Ancak bu vize hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olan kişilerin sayısı son derece azdır. Bu sebeple de firmamız gibi profesyonel acenteler aracılığıyla vizenin alınması gereklidir.

Almanya’ya karayolu aracılığıyla yolcu ya da mal taşıyacak olan kişilerin alması gereken vize türü budur. Almanya seyahat vizesi ile birçok farklı bulunduğundan her adımın doğru atılması gereklidir. Mal ya da kişilerin taşınacakları adres konusunda ayrıntılı bilgilerin yer aldığı formların bulunması önemli olur. Tüm bu ayrıntılar için firmamız ile iletişime geçilmesi gerekecektir.

Almanya Şoför Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya iş vizesi ile şoför vizesi arasında belirli farklar yer almaktadır. Bu farkları bilen ve buna göre başvuruların yapılmasını sağlayan acenteler ile iletişime geçilmeden başarılı bir başvuru sürecinin olması düşünülememektedir. Firmamıza yapacağınız başvurular ile süreç başlatılır ve kısa sürede olumlu sonuçlar alınabilir.

Firmamıza yapılan başvurular sonrasında sürücülere hazırlaması gereken evraklar hakkında bir dosya verilir. Bu evrakların tamamı eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. İdata Almanya randevu işlemini gerçekleştirmeden önce evraklar hazır olmazsa süreç uzamaya devam eder. Bu sürecin içerisinde sürücülerin bağlı oldukları firma ve ürünleri teslim edecekleri firmaya ait bilgilerin yer aldığı belgeler de olacağından sürece çok öncesinden başlanması önemlidir.

Almanya Şoför Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Almanya vize şartları 2019 senesindeki ile aynı olmayabilir. Her sene evraklarda küçük değişiklikler yaşanır ve bunlar acentemiz tarafından takip edilir. 2023 senesinde ortaya çıkan korona virüs sonrasına belgelerde büyük değişiklikler yaşanmıştır. Bu sebeple de daha öncesinin bu dönem ile karşılaştırılması çok mümkün olmaz.

Bazı Almanya vize şartları 2018 senesi ile aynıdır. Özellikle insanların kendi kişisel bilgilerinin yer aldığı belgeler geçerliliğini korur. Ancak bunun yanında teslim edilmesi gerekli olan çok sayıda belge yer almaktadır. İlk olarak şoförlerin davetiye alması şarttır. Davetiye olmadan şoför vizesinin kullanılması ihtimal dahilinde olmaz.

Almanya Schengen Vizesi Fiyatları Ne Kadar?

Vize fiyatları Almanya için oldukça uygun seviyelerdedir. Tüm fiyatlar Euro bazında talep edilir. 2023 senesinde konsolosluk tarafından talep edilen harç bedeli 110 Euro olarak belirlenmiştir. Firmamız da çok küçük bir danışmanlık ücreti talep eder ve toplam fiyat bu şekilde belirlenir.

Almanya vize fiyatları belirlenirken alınan ek hizmetler de devreye girer. Vize işlemleri için son ana kadar konsolosluğun bulunduğu şehre gelmeden işlemleriniz tamamlama şansınız olacaktır. Bunun için ek hizmetler almanız gerekir. Bu ek hizmetler ile birlikte ücretler biraz daha yükseliyor olsa da sizleri rahatsız edecek seviyelere ulaşmaz. Almanya ziyaretinizde harcayacağınız bedele göre çok düşük seviyede kalan ücretler sayesinde vize işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Almanya Vizesi Başvuru ve Randevu S.S.S

Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya kısa süreli vizeleri için başvurular yetkili vize başvuru merkezlerine, Almanya uzun süreli vizeleri için başvurular Almanya konsolosluklarına yapılır.

Almanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Almanya dış temsilciliklerinin yetkilendirdiği vize başvuru merkezi iData'dan telefonla randevu almak mümkündür. Kısa süreli vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezine yapılır. Uzun süreli vizeler için Almanya Konsolosluklarından şahsen randevu alınmalıdır.

iDATA Almanya vize randevusu nedir?

Almanya’nın Türkiye ‘deki Dış Temsilciliklerinden yapılan bilgilendirme doğrultusunda, Aşılanan kişiler için 25 Haziran 2023 tarihinden itibaren Türkiye ‘den Almanya’ya turistik dahil tüm vize türlerinde seyahat edebileceklerdir. Vize başvurusu için ise aşıyla ilgili bir şart olmadığından, seyahat planı yapan herkes vize başvurusunda bulunabilmektedir. Vize başvuru sahipleri iDATA vize başvuru merkezinden randevu alabilir.

Almanya Büyükelçiliği İnternet Sitesi

Almanya vize ücret bilgisi

İçindekiler gizle