Almanya Aile Ziyareti Vizesi Güncel 1 – ERAYTUR.COM

Almanya Aile Ziyareti Vizesi Güncel

Almanya aile ziyareti vizesi bilgileri

Almanya’ya aile veya akrabalarını ziyaret etmek amacıyla seyahat etmek isteyen vatandaşların en yakın Almanya Konsolosluklarına başvuruda bulunması gereken vize türü Aile Ziyareti Vizesi‘dir. Bu durumdaki kişilerin başvurularının kabulü için en az 6 ay süre ile geçerli pasaportları olmalıdır ve kesinlikle Alman Konsolosluklarının belirlediği belgelerin güncel olmasına dikkat edilmelidir.

 
Aile ziyaretleri için Almanya’da bulunan akrabanın davetiye yazması vizelerin kabulü için önemli şartlardan birisidir.

Almanya Aile Ziyareti Vizesine Başvuru Nasıl Yapılır?

Almanya Aile Ziyareti Vizesi başvurularında en dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de belgelerin tam ve eksiksiz olmasıdır.
Aile Ziyareti Vizesi için gereken evraklar şunlardır:

 • Yakın zamanda çekilmiş biyometrik fotoğraflar
 • En az altı ay süreyle geçerli pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Schengen vize başvuru formu
 • Almanya İstek Mektubu veya Vize Davetiyesi
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Gelir durumunu gösterir bordro veya ekstre
 • Uçuş rezervasyonları ve ulaşım rotası gibi bilgilerin yer aldığı belgeler
 • Vizeli seyahat boyunca konaklama yapılacak yerin ve konumun bildirilmesi
 • Seyahat amacını anlatan bilgiler
 • Gelir belgeleri

Almanya aile ziyaretini eğer Almanya’da ikamet eden kişi karşılayacak ise o kişinin de kendi gelir durumu ve istek mektubu ile ilgili Alman makamlara bizzat başvuru yapması gerekmektedir.

Almanya aile ziyareti vizesi, Almanya içerisinde akraba, aile ya da arkadaşını ziyaret etmek isteyenlerin ülkeye giriş yapmak için almaları gereken C tipi vizedir.Ticari vizenin aksine bu vizenin başvurusu Almanya Konsolosluğuna yapılmaktadır. Direkt olarak konsolosluk resmi web sitesi üzerinden başvuru formunu doldurduktan sonra konsolosluk tarafından talep edilen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Belgeleri tamamladıktan sonra ise vize başvuru süreniz başlamış olacaktır. Her vize tipi için talep edilen belgeler değişmektedir. Amaca uygun vize tipini belirledikten sonra talep edilen evrakları doğru bir şekilde tamamlamak önemlidir. Yanlış bir vize tipine dair belgeler ile başvurunuz reddedilecektir.

Almanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Gün Alınabilir?

Almanya aile ziyareti vizesi bir Schengen vizesi olması nedeniyle Schengen üye ülkelerde belirlenen süre için vize verilmektedir. Belirlenen sürede en fazla 90 gün olmaktadır. Almanya içerisinde 90 günü aşan ziyaretlere izin verilmemektedir. Doğru vize kullanımı sonucunda bu ziyaret süresi zamanla artabilir. Bu vize ile Almanya’ya giriş yapan kişiler bir işte çalışamaz ve iş kuramaz.

almanya-aile-ziyareti-vizesi

Almanya Aile Ziyareti Vizesi Almanya’daki yakınlarını ziyaret etmek isteyen kişilerin alması gereken bir vize türüdür.

 

Almanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Ne Zaman Başvurulur?

Seyahat tarihini belirledikten sonra 3 ay öncesinden başvuru işlemlerini başlatmanız gerekmektedir. Bu süre en fazla 4 haftaya kadar inmektedir. Ziyaret öncesinde başvurunuzu yapmanız zamanında vizenizin onaylanmasını sağlayacaktır. Aksi durumda vize, ziyaretinize yetişmeyecektir.

Almanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Nereye Başvurulmaktadır?

Almanya aile ziyareti vizesi başvurularınızı Almanya Konsolosluğuna yapmanız gerekmektedir. Vize başvuru formuna da konsolosluk resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Almanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Almanya aile ziyareti vizesi için talep edilen evrakların eksik ve hatalı olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Herhangi bir eksiklik vize başvurusunun reddedilmesine neden olacaktır. Vize için belirlenen ücret de reddedildiğinde geri ödenmemektedir. Yeni vize başvurusunda yatırılacak olan vize harcı da tekrar yatırılmaktadır. Bu nedenle evraklar için titiz bir çalışma yürütülmelidir.

 • Pasaport

  Almanya seyahati öncesinde en az 2 boş sayfası olan ve 10 yıl içerisinde çıkarılmış pasaport sahibi olunmalıdır. Pasaportlar ziyaret süresinde de en az 3 ay geçerliliğini korumalıdır.
 • Biometrik Fotoğraf

  Toplamda 2 adet ve 3,5×4,5 ölçülerinde, arka fonu beyaz olan biometrik fotoğraf hazırlanmalıdır. En fazla 3 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. Başka bir vize başvurusunda kullanılan fotoğraflar kabul edilmemektedir.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

  Aile ve ikametgah adreslerinin olduğu tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de talep edilen önemli belgelerdendir.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

  Ön ve arka nüfus cüzdanı fotokopisi de dosyada bulunmalıdır.
 • Vize Başvuru Formu

  Almanya aile ziyareti vizesi
  formuna Almanya Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

 • Vize Davetiyesi

  Kişi ya da kurum tarafından oluşturulan ve Almanya onaylı vize davetiyesi de dosyada yer almalıdır.
 • Finansal Durumu Gösteren Belgeler

  Son 3 ayı gösteren maaş bordrosu, banka hesap dökümü ıslak imzalı bir belge ile sunulmalıdır. Kişinin hesabında en az 4000 TL bulunması da vize şartları arasında yer almaktadır.

 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Uçak Bileti ve Konaklama Rezervasyon Belgeleri

  Seyahatiniz öncesinde vize onay durumu kesinleşmeden bilet alım işlemleri yapılmamalıdır. Gidiş – Dönüş uçak bileti ve konaklama yapılacak otelin rezervasyon belgeleri vize başvuru dosyasına eklenmelidir.

 • Mesleki Durumu Gösteren Belgeler

  Almanya aile ziyareti vizesi başvurusunda bir mesleğiniz var ise ve çalışıyorsanız; mesleğinize dair kayıt belgeleri, iş dökümü, şirketten alınacak Sicil Kayıt Sureti, Bağkur ya da SGK Hizmet dökümü belgeleri hazırlanmalıdır. Emekli olan kişiler aylık maaşı gösteren belgeler ve öğrencilerde eğitim aldıkları kurumdan alınmış öğrenci belgesi başvuru dosyasında olmalıdır.

 • Son Üç Yıl İçerisinde Sahip Olunan Vizelere Ait Fotokopi Örneği

Almanya vize evrakları hakkında bilgi alınız.

Almanya Büyükelçiliği sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Almanya Aile Ziyareti Vizesi Güncel S.S.S

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nedir?

Almanya’ya tanıdıklarını ziyaret etmek için gitmek isteyen kişiler bu vize türüne başvurmalıdır. Bu kişilerin başvuru esnasında oluşturması gereken evraklar eksiksiz olmalıdır. Başvuruların seyahat tarihinden en geç 1 ay en erken 3 ay evvel başlatılması gerekmektedir. Vize almayı başaran kişilerin, vizelerinin onay almasından itibaren 3 ay sonunda Türkiye’ye geri dönmeleri zorunludur.

Almanya Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya’ya aile ziyareti için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türü C’dir. Bu vize türleri kısa seyahatleri kapsamaktadır. Bu vizeye başvuru yapmak isteyen kişilerin seyahat tarihine bağlı olarak en geç 1 ay kala başvurularını tamamlamaları gerekmektedir çünkü bu vizenin sonuçlanması 15 günü bulabilmektedir. Pandemi gibi ekstra sebeplerle bu süreç uzayabilmektedir.

Almanya Aile Ziyareti Vize Ücreti 2023 Nedir?

Almanya kısa süreli vize Konsolosluk harcı 80 Euro’dur, bu bedele 40 Euro vize başvuru hizmet bedeli eklenmelidir.

Almanya Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya Aile Ziyareti Vizesi almak için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak ve vize ücretini ödemek gerekir.

Almanya Büyükelçilik sayfasından bilgi alınız.

Almanya vize başvuru sayfamızı ziyaret ediniz.