Almanya Ticari Vize Evrakları 2021

Almanya Ticari Vize Evrakları 2021 1 – ERAYTUR.COM

Almanya’ya ticari bir iş, görüşme, konferans gibi durumlar için gitmesi gerekenlerin almak zorunda oldukları vize türü Almanya Ticari Vize‘dir. Bu vizeyi sadece belirli şartları taşıyan kişiler alabilmektedir.
Almanya Ticari Vizesi için Konsolosluklara yapılacak olan vize başvuruları çeşitli durumlara göre değişiklik göstermektedir. Vize için başvuru yapacak şahsın şirket sahibi, çalışanı veya esnaf olup olmadığı vize başvurusunun doğru değerlendirilmesi ve evrakların en doğru şekilde hazırlanması için gereklidir.

Almanya Ticari Vize Başvuruları Nasıl Yapılır?

 
Almanya’ya yapılacak ticari vize başvurularında bu ülkedeki şirketlerden davetiye almış olmak önem taşımaktadır.


Almanya’ya ticari bir amaçla gitmek için vize başvuruları yapılırken kişinin gideceği ülkeden davetiye almış olması başvurunun kabulü için önem arz etmektedir. Bunun dışında başvuru yapan kişinin ticari statüsüne göre farklı evraklar gerekmektedir.

Vize başvurusu yapan kişi şirket çalışanı ise;

 • Ticari Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Biyometrik fotoğraf
 • Seyahat amacını destekleyen belgeler
 • Seyahat sağlık sigortası
 • SGK işe giriş belgesi
 • Son ay maaş bordrosu
 • Seyahat ve konaklama bilgileri
 • Çalışılan şirketten alınacak;
  • Vergi levhası, imza sirküleri ve Ticaret Sicil Gazetesi fotokopileri ve faaliyet belgesinin orjinali gerekmektedir.

Ticari vize başvurularında şirket sahipleri ve esnaflar için ise birbirinden  farklı prosedürler uygulanmaktadır.

Almanya ticari vize bir iş ziyareti ya da fuar, seminer gibi organizasyonların ziyareti nedeniyle Almanya’ya giriş yapacak olan kişilerin alması gereken C tipi vize türüdür. Ticari sebepler ile başvurulan bu vizelerin başvurularında diğer vize başvurularında olduğu gibi titiz bir şekilde istenilen belgeler bir araya getirilmelidir. Herhangi bir eksiklik söz konusu olduğunda vize başvurusu direkt olarak reddedilecektir. Konsolosluk tarafından talep edilen belgeler, tamamlanmış olarak Almanya Konsolosluk tarafından yetkilendirilen kurumlara sunulmalıdır.  

Almanya Ticari Vize Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?

Almanya vizesinde olduğu gibi ticari vize için başvurular Almanya Konsolosluğuna yapılmamaktadır. Ticari sebepler ile alınacak olan bu vize başvurularınızı Alman Konsolosluğu tarafından yetkilendirile kurumlara yapmanız gerekmektedir. Büyükşehirler içerisinde

Almanya Ticari Vize Kaç Günlük Alınabilir?

Bir fuar ya da seminer için Almanya’ya vize başvurusu yapıldığı takdirde gidilecek olan organizasyon süresi vize süresini belirleyici olacaktır. Ek olarak Almanya’da kalma süresini uzatmak için konsolosluğa durumu anlatan ve kanıtlayan bir dilekçe yazmanız gerekecektir. Ayrıca bu vize ile ülkede en fazla 90 gün kalabilirsiniz.

Almanya Ticari Vize Başvurusunda Gerekli Olan Evraklar

Evrakların eksiksiz bir şekilde sunulması gerekmektedir. Herhangi bir eksiklik nedeniyle vize başvurusu reddedilecektir. Aynı zamanda başvuru için yatırılan vize ücreti de geri verilmemektedir. Yenilenen her başvuruda tekrar ücret yatırılmaktadır. Bu nedenle belgelerin özenle hazırlanması ve eksik bırakılmaması gerekmektedir.

 • Pasaport

  Hali hazırda bir pasaport var ise en fazla 10 yıllık olmalıdır. Bu süreyi aşan pasaportlar kabul görmemektedir. Ve ziyaret sonrasında da en az 3 ay geçerliliğini koruyan pasaportlar olmalıdır. Gerçekleştirilecek olan ziyaret öncesinde pasaportun en az 2 sayfası boş olmalıdır.
 • Biometrik Fotoğraf

  Başvuruda kullanılmak üzere 2 adet biometrik fotoğraf istenmektedir. Fotoğraf arka planı beyaz ve fotoğraf ölçüleri 3,5×4,5 cm olmalıdır. Son 3 ay içerisinde çekilmiş olan güncel fotoğraf talep edilmektedir. Herhangi bir vize işleminde kullanılmış olan fotoğraflar kabul edilmemektedir.
 • Ticari Davetiye

  Almanya içinde bulunan şirketten alınan davet mektubu ya da fuar için katılım belgesi de başvuru dosyasında uygun formatta bulunmalıdır. Davetiyeyi gönderen şirkete ait bilgiler, adresi, talep edilen ya da gereken seyahat süresi, seyahatin amacını içeren bilgiler de istenilen formatta dosyaya eklenmelidir. Uygun formatta hazırlanmayan bu belgeler nedeniyle vize başvurusu direkt olarak reddedilebilir.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

  Almanya ticari vize
  başvurusunda bulunacak kişinin ikamet ettiği adres, ailesine dair nüfus kayıt örneği talep edilen belgeler arasındadır. Bu belgelerin güncel olması önemlidir. Nüfus kayıt örneğinin de nüfus cüzdanı gibi ön ve arka yüzlerinin net olarak görüldüğü fotokopiler halinde dosyaya eklenmesi gerekmektedir.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

  Ön ve arka olmak üzere net bir şekilde çekilmiş olan nüfus cüzdanı fotokopisi dosya içerisinde olmalıdır.

 • Ziyaretin Masraflarının Karşılanacağına Dair Belgeler

  Hesap döküm belgesi ve son 3 aylık detaylı bilgiler de dosya içerisinde olması gerekmektedir. Son üç aç için maaş bordrosu da talep edilmektedir.Gelir gösteren her belge bu dosya içerisinde ziyareti gerçekleştirecek kişi için finansal yeterliliğini kanıtlayacaktır. Eğer var ise ev, arsa tapu evrakları da olmalıdır.

 • Mesleki Kanıt Belgeleri

  Sürdürülen meslek ve şirket içerisindeki pozisyonlar da belgelendirilmelidir.

 • Diğer Belgeler


Seyahat sağlık sigortası, uçuş rezervasyonları, ziyaret esnasında kalınacak olan konaklama merkezlerine ait rezervasyonlar ve son üç yıl geriye dönüldüğünde sahip olunan eski vizelerin birer fotokopisi de başvuru dosyasında olması gereken belgeler arasında yer almaktadır. Almanya ticari vize işlemleri için tüm belgeleri detaylı bir şekilde dosyada bulundurmanız gerekmektedir.

Almanya Erasmus Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Erasmus vizesi için gerekli belgeler; başvuran kişi tarafından şahsen doldurulup imzalanan iki adet başvuru formu, ikamet sözleşmesi, kişinin pasaportu, 2 adet güncel vesikalık fotoğraf, gidilecek okula kabul belgesi, İngilizce bir şekilde hazırlanan öğrenci belgesi, transkript, düşünceler kısmı doldurulmuş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik aslı ve fotokopisi, eğitim programı sertifikası, ülkede bulunulduğu sırada oluşacak tüm masrafları karşılayabileceğine dair belgeler, sağlık sigortası ve bilet ile kalacak yer bilgisidir.

Almanya Turist Vizesi Corona

Pandemi dolayısıyla Almanya turist vizelerine ara veren ülkeler arasında yerini almış bulunmaktadır. Ancak etkisini yitirmeye başlaması sonucunda getirilen yeni koşullarla beraber kişiler Almanya’ya turist olarak alınabilmektedir. Bu güncellemelerden bir tanesi kişilere getirilen aşı zorunluluğudur. Almanya’ya gitmek isteyen kişiler aşılarının tüm dozlarını yapmakla yükümlüdür. Buna ek olarak kişilerin bir defadan fazla test yaptırarak 14 gün boyunca karantinada kalmaları gerekebilmektedir.

Almanya Ticari Vize Evrakları

Vize evrakları arasında bulunması gereken temel evrak ticari davetiyedir. Bunun dışında vize başvuru formu, pasaport, eğer varsa önceden alınan vizeleri, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kişinin kimlik fotokopisi, vize harcının yatırılması, bilet ve otel rezervasyon bilgileri dosya içerisinde bulunması gereken zorunlu evraklardır.

Almanya Vize Covid 19

Covid-19 salgınıyla beraber birçok ülke kendi halkını korumak amacıyla kararlar vermişlerdir. Birçok ülke sınır kapılarını uzun bir süre kapatarak vize işlemlerini askıya almıştır. Almanya’da bu ülkelerden bir tanesidir. Ancak pandeminin etki alanının daralmasıyla beraber, aşı ve test zorunluluğu getirilerek ayrıca ülkeye girişlerden hemen evvel 14 gün boyunca karantinada kalarak kişiler Almanya’ya girebilmektedir.

Süresiz Oturum Almanya 2021

Kişilerin en az 5 sene boyunca geçici bir oturum izninin bulunması gerekmektedir. Ayrıca süresiz oturum almak isteyen kişinin maddi açıdan hiçbir zorluk çekmiyor olması gerekmektedir. Kişinin A2 seviyesinde Almanca bilgisine sahip olunmalı ve bunu kanıtlayacak olan sertifikalara sahip olmalıdır. Kişilerin ileriki dönemlerinde olacağı emeklilik sigorta priminin en az 60 aylığını ödemesi gerekmektedir. Çalışma izni bu konuda bir gerekliliktir.

Yorum Yap

Call Now ButtonAcil Vize