İzmir Başkonsolosluğu 1 – ERAYTUR.COM

İzmir Başkonsolosluğu

izmir başkonsolosluğu iletişim bilgileri

Almanya vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya başkonsolosluklarından vize işlemlerini başlatmaları gerekmektedir. İzmir başkonsolosluğu da bu işlemi yapan bir konsolosluktur. İzmir başkonsolosluğu ayrıca, Türkiye’de ikamet eden Alman vatandaşlarının pasaport v.b. gibi işlemlerini yürütmekle görevlidir.

İzmir Başkonsolosluğu Görev Alanı

 Başkonsolosluklar farklı görev alanlarına ayrılmıştır. İzmir başkonsolosluğu sadece İzmir’de çevre illerde de faaliyet yürütmektedir. İzmir başkonsolosluğunun görev alanları Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve  Uşak illeridir.

Vize Başvuruları

 Kısa süreli Almanya vize başvuruları, başkonsolosluklar aracılığıyla yapılmaktadır. Eğitim, seyahat, iş seyahati v.b. gibi kısa süreli seyahatlerde Alman başkonsolosluklarına başvurulmalıdır. Daha uzun süreli vize isteyen (oturma vizesi gibi) kişiler şahsen Alman Büyükelçiliği üzerinden başvurularını gerçekleştirmelidirler.

Vize başvurusu için ilk etap vize başvuru formunu doğru doldurmaktan geçer. Vize başvuruları esnasında sizden çeşitli evraklar talep edilecektir. Bu evraklardaki bilgilerle, başvuru formunda doldurmuş olduğunuz bilgilerin tamamen uyuşması gereklidir. Aksi takdirde vize başvurunuz reddedilebilir.

Vize başvuru formunda seyahatinizin amacı ve kişisel bilgileriniz gibi bilgiler yer almaktadır. Başvuru formları Almanca olarak hazırlanmalıdır. Vize başvuru formunda en önemli noktalardan bir tanesi de imzalardır. Başvuru formunda kesinlikle ıslak imza bulunması gereklidir.

Vize başvuruları esnasında sizden bazı evraklar talep edilecektir. Bu evraklardan birisi pasaporttur. Pasaportun güncel olması ve iki sayfasının boş olması gerekmektedir. Vize işlemleri esnasında pasaport bölümünüze bilgiler girileceğinden boş sayfa kesinlikle olmalıdır.

Biyometrik fotoğraf da istenilen şeyler arasındadır. Biyometrik fotoğrafınız net şekilde çekilmiş olmalıdır. Yüzünüzü herhangi bir biçimde kapatacak olan aksesuara yer verilmemelidir. Aksi takdirde vize başvurunuz geçersiz olacaktır.

Nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah, tam vukuatlı nüfus örneği gibi belgeler vize başvurusu esnsında temin edilmesi gereken belgelerdir.

izmir-konsolosluk

Ege Bölgesi’nde bulunan vize başvuru sahipleri işlemlerini yetkili vize başvuru merkezleri ve İzmir Başkonsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilir.

İzmir Başkonsolosluğu S.S.S

Almanya İzmir Başkonsolosluğu Adresi Nedir?

Almanya İzmir Başkonsolosluğu Adres: Korutürk Mah., Havuzbaşı Sokak 1, 35330 Balçova-İzmir, Türkiye

Almanya İzmir Başkonsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Almanya İzmir Başkonsolosluğu Telefon: +90 232 488 88 88

Almanya İzmir Başkonsolosluğu Görev Alanındaki İller Hangileridir?

Afyon, Antalya, Aydin, Burdur, Denizli, Isparta, Izmir, Kütahya, Manisa, Mugla, Usak.

 

Almanya Büyükelçiliği Ankara sitesini ziyaret ediniz.

Almanya Vize Evrakları 2023 güncel listeye ulaşınız.