Almanya Yatırımcı Vizesi

Almanya Yatırımcı Vizesi 1 – ERAYTUR.COM

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avrupa’da iş kurabilmeleri ve yatırım yapabilmeleri için alınan oturma vizesi, Ankara Antlaşması ile birlikte yasal bir hak olmuştur. Ankara Antlaşmasını Almanya da kabul etmiş ve Almanya yatırımcı vizesi başvuruları başlamıştır.

Almanya’nın sahip olduğu ekonomik güç, yatırımcıların ilgisini çekmeyi sürdürmektedir. Bu nedenle Türkiye vatandaşı olan girişimciler de sıklıkla Almanya’da iş kurmak ve yatırım yapmak için girişimlerini sürdürmektedir.

Önceki yıllarda Almanya yatırımcı vizesi almak son derece zorlu bir süreçti. Zira Alman hükümeti, 250 bin Euro değerinde bir yatırımı ön koşul olarak belirliyordu. Ancak iki ülke arasında yapılan anlaşma ile bu ön koşul 2012 yılında kaldırıldı.

Almanya yatırımcı vizesi sahibi olanlar, tıpkı Schengen vizesinde olduğu gibi Avrupa’nın her yanına özgürce seyahat etme fırsatına sahiptirler.

Almanya Yatırımcı Vizesi Alabilmek İçin Gerekli Evraklar

 1. Pasaport

Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış ve hala güncel olan pasaport gereklidir. Ayrıca yazım işleri için iki sayfasının da boş olması gereklidir.

 1. Başvuru Formu

Kişisel bilgilerinizi ve seyahat amacınızı öğrenmek amacıyla hazırlanan bu form, başvuru esnasında istenen evraklar arasında yer almaktadır. Bu formun ıslak imzalı olması zaruridir.

 1. Vesikalık Fotoğraf

Vize sahibi olmak için iki adet vesikalık fotoğraf gereklidir. Bu fotoğraflar son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. Fotoğraflarda kişinin yüzü net olmalı ve herhangi bir aksesuar kullanmamalıdır.

 1. Eğitim Belgeleri ve Sertifikalar

Sahip olduğunuz diplomalar veya eğitim sertifikaları da başvuru esnasında istenen belgeler arasında yer alır.

 1. Yatırım ve İş Kurma Bilgileri

Hangi alanda ve nasıl iş kuracağınıza dair bilgileri ve ayrıntıları içeren yazı metni, sizden istenecek evraklar arasındadır. Bu metnin mutlak suretle Almanca hazırlanması gereklidir.

 1. Diğer Belgeler

Eğer bir firma kurmayı düşünüyorsanız, firma ile ilgili tüm bilgiler ve evraklar gereklidir.

Almanya A1 Sınavı Kalktımı 2020

Almanya’ya seyahat gerçekleştirecek olan vatandaşlar Almanya aile birleşimi vizesi almak istedikleri takdirde belirli sertifikalar ve sınavlar bulunur. Bunlar içerisinde a1 sınavı aile birleşimi vize evrakları içerisinde yer edilmelidir. A1 sınavı sonrasında alınan sertifika evrak dosyası içerisinde bulunacağı için halen güncel olarak devam etmektedir.

Almanya Vatandaşlığı Nasıl Alınır

Almanya vatandaşlığı alabilmek için Almanya Konsolosluğu’na ya da Almanya göç idaresine Almanya vatandaşı ile ilgili gerekli başvuruda bulunmalıdır. Başvuru sonrasında randevu oluşturulur. Randevu sürecinde Almanya vatandaşlığının gerek duyduğu her türlü evrak ve şartlar, yetkili kurumlar tarafından onaydan geçilmelidir. Böylelikle Almanya vatandaşlığı alınır.

Almanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Almanya vizesi, Almanya da bulunma amacına göre değişkenlik gözetir. Almanya vizesi için tarafınızdan istenen evraklar genel olarak şu şekildedir;

 • Pasaport
 • Pasaport fotokopisi
 • Vize başvuru formu
 • Taahhütname
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Sicil kaydı

Bankadan alınan 3 aylık döküman ve bunun gibi çeşitli evraklardır.

Bu evraklar öğrenci, iş, aile birleşimi ya da çeşitli etmenler doğrultusunda Almanya’da bulunan vatandaşlar için farklılık sağlar. 

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Bekleyenler 2021

Alman vatandaşı ile evlenildiği takdirde ya da Almanya’da bulunan akrabaya ziyaret gerçekleştirilmek istenildiği zaman, aile birleşimi vizesi alınır. Aile birleşimi vize başvurusunda bulunduktan sonra tarafınızdan belirli evraklar istenir. Bu evraklar konsolosluğun ya da Almanya’nın yasal olarak şartından geçtikten sonra 2 hafta içerisinde tarafınıza iletilir. Almanya aile birleşimi vizesi bekleme süresinin uzaması, konsolosluktan istenilen evrakların yasal olarak sistemde problem oluşturmasından kaynaklanır.

Yorum Yap

Call Now ButtonAcil Vize