Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de

 
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Yatırımcı Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avrupa’da iş kurabilmeleri ve yatırım yapabilmeleri için alınan oturma vizesi, Ankara Antlaşması ile birlikte yasal bir hak olmuştur. Ankara Antlaşmasını Almanya da kabul etmiş ve Almanya yatırımcı vizesi başvuruları başlamıştır.

Almanya’nın sahip olduğu ekonomik güç, yatırımcıların ilgisini çekmeyi sürdürmektedir. Bu nedenle Türkiye vatandaşı olan girişimciler de sıklıkla Almanya’da iş kurmak ve yatırım yapmak için girişimlerini sürdürmektedir.

Önceki yıllarda Almanya yatırımcı vizesi almak son derece zorlu bir süreçti. Zira Alman hükümeti, 250 bin Euro değerinde bir yatırımı ön koşul olarak belirliyordu. Ancak iki ülke arasında yapılan anlaşma ile bu ön koşul 2012 yılında kaldırıldı.

Almanya yatırımcı vizesi sahibi olanlar, tıpkı Schengen vizesinde olduğu gibi Avrupa’nın her yanına özgürce seyahat etme fırsatına sahiptirler.

almanya yatırımcı vizesi nasıl alınır

Almanya Yatırımcı Vizesi Alabilmek İçin Gerekli Evraklar

  1. Pasaport

Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış ve hala güncel olan pasaport gereklidir. Ayrıca yazım işleri için iki sayfasının da boş olması gereklidir.

  1. Başvuru Formu

Kişisel bilgilerinizi ve seyahat amacınızı öğrenmek amacıyla hazırlanan bu form, başvuru esnasında istenen evraklar arasında yer almaktadır. Bu formun ıslak imzalı olması zaruridir.

  1. Vesikalık Fotoğraf

Vize sahibi olmak için iki adet vesikalık fotoğraf gereklidir. Bu fotoğraflar son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. Fotoğraflarda kişinin yüzü net olmalı ve herhangi bir aksesuar kullanmamalıdır.

  1. Eğitim Belgeleri ve Sertifikalar

Sahip olduğunuz diplomalar veya eğitim sertifikaları da başvuru esnasında istenen belgeler arasında yer alır.

  1. Yatırım ve İş Kurma Bilgileri

Hangi alanda ve nasıl iş kuracağınıza dair bilgileri ve ayrıntıları içeren yazı metni, sizden istenecek evraklar arasındadır. Bu metnin mutlak suretle Almanca hazırlanması gereklidir.

  1. Diğer Belgeler

Eğer bir firma kurmayı düşünüyorsanız, firma ile ilgili tüm bilgiler ve evraklar gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir