Almanya Vize Evrakları 1 – ERAYTUR.COM

Almanya Vize Evrakları

Almanya vizesi evrakları nelerdir?

Almanya Vizesi Evrakları 2023

Almanya’ya turist olarak gitmek isteyen vatandaşların Schengen vize kategorisi içerisinde olan Almanya Turist Vizesi‘ne başvurmaları gerekmektedir. Başvuruda konaklama bilgileri, seyahat süresi ve mesleki durum gibi kriterler önem arz etmektedir.


Bulunduğunuz bölgedeki Alman konsolosluğu vasıtasıyla yapacağınız başvuru sonrasında başvurunuzun uygun bulunması durumunda 90 güne kadar Almanya Turistik Vizesi almaya hak kazanabilmektesiniz. Ayrıca başvurunun kabulü durumunda Schengen vizesi de alınmış olacağından 25’ten fazla Avrupa ülkesini de ziyaret edebilirsiniz.

 
Almanya’ya turist veya kısa süreli gitmek için turist vizesi alınması gerekiyor.


Almanya Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Alman Konsolosluklarına turist vizesi için başvuru yapacak olanların aşağıdaki belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir:

  • Vize Başvuru Dilekçesi
  • Seyahat Belgesi
  • Mesleki Belgeler
  • Gelir Belgeleri
  • Konaklama & Rezervasyon Evrakları
  • Geri Dönüş Yapılacağına Dair Evraklar
  • Muvafakat-name(başvuru yapacak kişi 18 yaşından küçük ise)

Yukarıdaki belge ve evrakların eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanarak başvuru yapılması başvurunun onaylanma olasılığını artırmaktadır. Ayrıca vize alma konusunda yardımcı olan firmalarla çalışmak da prosedürlerin daha doğru yapılmasını sağlayarak kabul oranını yükseltmektedir.

almanya-vize-evrak-bilgi

Almanya vize evrakları uzman danışmanlar gözetiminde hazırlanmalı ve eksiksiz, hatasız bir şekilde vize başvuru dosyası oluşturulmalıdır.

 

Almanya Vize Evrakları S.S.S

Almanya Vize Evrakları Nelerdir?

Vize başvuru evrakları vizenin türüne göre değişim göstermekle beraber, her başvuru formunda olması gereken temel evraklar bulunmaktadır. Bunlar; kişilerin pasaportları, başvuru formları, güncel çekilmiş olan biyometrik fotoğraf, sağlık sigortaları, mesleki evraklar ve seyahat ile ilgili evraklardır.

Almanya Vize Evrakları Nereye Teslim Edilir?

Kısa süreli vize türlerinde Almanya vize evrakları yetkili vize başvuru merkezine teslim edilir. Uzun süreli vizelerde vize evrakları Almanya konsolosluğu vize birimine teslim edilmelidir.

Almanya Vize Evrakları Nasıl Düzenlenir?

Almanya vize evraklarındaki kişisel bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Resmi belgelerde imzalar ve kaşeler bulunmalıdır.