Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Gaziantep ve çevresinde faaliyet alan bir konsolosluktur. Fahri konsolosluklar, konsolosluk açılmasına gerek olmayan bölgelerde açılmaktadırlar. Fahri konsoloslukların görevi bölgedeki ticari faaliyetleri yürütmek ve kolaylaştırmaktır.

Böylelikle başkonsoloslukların iş yükü hafifler. Fahri konsolosluklarda çalışan kişilerin, o ülkenin vatandaşı olması gibi bir zorunlulukları bulunmamaktadır.

Gaziantep Fahri Konsolosluğu yalnızca Gaziantep’te görevli değildir. Çevre illerde de fahri konsolosluklar görev yürütmektedir. Gaziantep Fahri Konsolosluğu,  Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis’te görev yapmaktadır.

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

 Almanya konsolosluğu ve Almanya büyükelçiliği, Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını aracı kurumlar aracılığı ile toplamaktadır. Almanya konsolosluğu ve büyükelçiliği ayrıca, Türkiye’de yaşayan Alman vatandaşlarının da konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Belge tasdiki, evlilik, pasaport işlemler, vatandaşlık belgesi ve dirim belgesi gibi işlemleri Alman konsoloslukları aracılığıyla yapılmaktadır.

Almanya Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

Almanya konsolosluğuna vize başvurusunda bulunurken, ilk etapta Schengen Formunun doldurulması gerekmektedir. Schengen formu, bilgisayar ortamında hem Türkçe hem de Almanca olarak doldurulmalıdır. Form doldurulduktan sonra ıslak imza ile imzalanmalıdır.

Schengen formunda verecek olduğunuz bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurunuz iptal edilme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bu nedenle bilgileriniz arasında herhangi bir çelişki olmamaldır.

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

 Adres: Organize Sanayi Bölgesi 20. Cadde No: 10 Başpınar / GAZİANTEP

Tel     : +90 342
Faks :  +90 342
E-mail: [email protected]

Türkiyeden Misafir Getirmek İcin Ne Gerekli

Türkiye’den misafir getirilmesi için Türkiye’de bulunan kişinin Almanya Konsolosluğu’na giderek pasaport, biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, orijinal davet yazısı, banka hesap özeti, başvuru formu, konaklama ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası ve meslek evrakları ile ziyaret vizesi başvurusunda bulunması gerekir.

Almanya Konsolosluğu

Almanya Konsolosluğu, Almanya ile Türkiye’nin dış ilişkilerinin yürütüldüğü ve vize işlemlerinin gerçekleştirildiği yerdir. Konsolosluk İstanbul içerisinde Almanya Başkonsolosluğu, Ankara içerisinde ise Almanya Büyükelçiliği şeklindedir. Konsolosluğun web sitesi https://tuerkei.diplo.de ‘dir.

Almanya A1 Sınavı Kalktımı 2021

Almanya aile birleşimi, çalışma ya da benzeri nedenler ile Almanya’ya gelecek olan kişilerden dil şartı istemeye devam ediyor. Ancak dil öğrenemeyen ya da Almanca öğrenme konusunda aşılması zor problemleri bulunan kişiler dil geçerlilik almadan da vize alabilir.

Aile Birleşimi İçin Aylık Gelir 2020

Almanya’da aile birleşimi için kesin olarak belirlenmiş bir gelir bulunmuyor. Gelir durumu için beklenen en temel koşul kişinin aile üyesi sayısına bağlı olarak herhangi bir yardıma muhtaç olmadan geçiniyor olmasıdır. Bunun için ise kişilerin asgari ücretten daha çok kazanması beklenir.

Almanya Transit Vize İstiyor Mu

Resmi pasaportlara ya da Schengen transit vizesine sahip olan kişilerin Almanya üzerinden gerçekleştirecekleri yolculuklar için transit vizesi almasına gerek yoktur. Ancak bu şartları karşılamayan kişilerin transit vize alması gerekir.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize