Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu 1 – ERAYTUR.COM

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Almanya gaziantep konsolosluk bilgileri

Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Gaziantep ve çevresinde faaliyet alan bir konsolosluktur. Fahri konsolosluklar, konsolosluk açılmasına gerek olmayan bölgelerde açılmaktadırlar. Fahri konsoloslukların görevi bölgedeki ticari faaliyetleri yürütmek ve kolaylaştırmaktır.

Böylelikle başkonsoloslukların iş yükü hafifler. Fahri konsolosluklarda çalışan kişilerin, o ülkenin vatandaşı olması gibi bir zorunlulukları bulunmamaktadır.

Gaziantep Fahri Konsolosluğu yalnızca Gaziantep’te görevli değildir. Çevre illerde de fahri konsolosluklar görev yürütmektedir. Gaziantep Fahri Konsolosluğu,  Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis’te görev yapmaktadır.

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

 Almanya konsolosluğu ve Almanya büyükelçiliği, Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını aracı kurumlar aracılığı ile toplamaktadır. Almanya konsolosluğu ve büyükelçiliği ayrıca, Türkiye’de yaşayan Alman vatandaşlarının da konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Belge tasdiki, evlilik, pasaport işlemler, vatandaşlık belgesi ve dirim belgesi gibi işlemleri Alman konsoloslukları aracılığıyla yapılmaktadır.

Almanya Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

Almanya konsolosluğuna vize başvurusunda bulunurken, ilk etapta Schengen Formunun doldurulması gerekmektedir. Schengen formu, bilgisayar ortamında hem Türkçe hem de Almanca olarak doldurulmalıdır. Form doldurulduktan sonra ıslak imza ile imzalanmalıdır.

Schengen formunda verecek olduğunuz bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurunuz iptal edilme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bu nedenle bilgileriniz arasında herhangi bir çelişki olmamaldır.

gaziantep-konsolosluk-bilgisi

Almanya vize başvuru işlemleri Gaziantep Konsolosluğu üzerinden yapılabilmektedir.

 

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu S.S.S

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Vize İşlemleri Nedir?

Genel olarak bir ülkeye seyahat edebilmek için alınan vize işlemleri o ülkenin dış temsilcilikleri ya da yetkili vize merkezlerinde yapılır. Bazı ülkeler dış temsilciliklerinin olmadığı yerlerde bu yetkilerini Fahri Konsoloslara verebilir. Antalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu vize başvurularını kabul edebilir.

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Adresi Nedir?

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Adres: Organize Sanayi Bölgesi 20. Cadde No: 10 Başpınar / GAZİANTEP

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Telefon: (0342) 606 06 39

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu E-Mail Adresi Nedir?

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu e-mail: [email protected]

Almanya Büyükelçiliği sitesini ziyaret ediniz.

Almanya vize işlemleri hakkında bilgi alınız.