Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de

 
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu

 Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Gaziantep ve çevresinde faaliyet alan bir konsolosluktur. Fahri konsolosluklar, konsolosluk açılmasına gerek olmayan bölgelerde açılmaktadırlar. Fahri konsoloslukların görevi bölgedeki ticari faaliyetleri yürütmek ve kolaylaştırmaktır.

Böylelikle başkonsoloslukların iş yükü hafifler. Fahri konsolosluklarda çalışan kişilerin, o ülkenin vatandaşı olması gibi bir zorunlulukları bulunmamaktadır.

Gaziantep Fahri Konsolosluğu yalnızca Gaziantep’te görevli değildir. Çevre illerde de fahri konsolosluklar görev yürütmektedir. Gaziantep Fahri Konsolosluğu,  Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis’te görev yapmaktadır.

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

 Almanya konsolosluğu ve Almanya büyükelçiliği, Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını aracı kurumlar aracılığı ile toplamaktadır. Almanya konsolosluğu ve büyükelçiliği ayrıca, Türkiye’de yaşayan Alman vatandaşlarının da konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Belge tasdiki, evlilik, pasaport işlemler, vatandaşlık belgesi ve dirim belgesi gibi işlemleri Alman konsoloslukları aracılığıyla yapılmaktadır.

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu
Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Almanya Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

 

Almanya konsolosluğuna vize başvurusunda bulunurken, ilk etapta Schengen Formunun doldurulması gerekmektedir. Schengen formu, bilgisayar ortamında hem Türkçe hem de Almanca olarak doldurulmalıdır. Form doldurulduktan sonra ıslak imza ile imzalanmalıdır.

Schengen formunda verecek olduğunuz bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurunuz iptal edilme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bu nedenle bilgileriniz arasında herhangi bir çelişki olmamaldır.

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

 Adres: Organize Sanayi Bölgesi 20. Cadde No: 10 Başpınar / GAZİANTEP

Tel     : +90 342
Faks :  +90 342
E-mail: gaziantep@hk-diplo.de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir