Almanya Vizesi Nasıl Alınır? 1 – ERAYTUR.COM

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya vizesi alınır güncel bilgiler

Vizeye başvurma sürecinde en önemli husus başvuranın dokümanları olmakta, bu dokümanların tam listesi için visa center web sitelerinin ilgili sayfaları incelenerek ya da merkezin çalışanlarına danışarak bilgi almak mümkündür. Almanya turist vizesi için gerekli evraklar vize merkezlerinin desteği ve danışmanlık hizmeti ile düzenlenebilir, çıktılar alınabilir, eksik evrak varsa teslim öncesinde öğrenilerek ret riski azaltılabilir.

Evrakların kişinin maddi durumuna, statüsüne, mesleğine, seyahat amacına, süresine, amacına ya da beraberinde seyahat edeceği kişilere dair pek çok evrak temin etmesi gerekeceği bir süreçten bahsetmekteyiz. Bu evrakların belirli kriterler çerçevesinde düzenlenmesi, en basitinden örnek olarak bazı belgelerin kopyası ya da çıktısı kabul edilirken, bazılarının orijinali yetkililere verilmelidir. Belgeler konusunda doğru bilgi almak, kriterlere uygun şekilde belgeleri düzenlemek Konsolosluk yetkililerinin yapacağı kapsamlı değerlendirme içinde oldukça büyük yer tutar.

Almanya Vizesi İşlemleri

Almanya vizesi almak için size dair tüm bilgiler bu evraklar aracılığıyla sunulmuş olacağından, evrakların sizin güncel bilgilerinizi göstermesi zorunlu tutulur. Tüm bu bilgiler dahilinde evrak dosyasının önemi anlaşılabilmekte, visa center sorularınız ve destek ihtiyacınız için yanınızda olsa da sizin de aynı hassasiyetle yaklaşmanız beklenmektedir.

Evrakların düzenlenerek teslim edilmesinden sonra başvuru sahibi için bekleyiş süreci başlar ancak Konsolosluk yetkililerin gerekli gördüğü hallerde ek belge talep etme ya da kişiyi şahsi görüşmeye çağırma yetkisi olduğu unutulmamalıdır. Bu durumda yine visa center ile iletişime geçilmeli, bu durum hakkında bilgi alınmadır.

Konsolosluk yetkililerinin başvuru değerlendirme sürecinde sizi şahsi görüşmeye çağırması halinde, size yine Almanya Konsolosluk yetkilileri tarafından randevu tarih ve saatiniz belirtilecektir. Bu durumda sizin ek bir randevu almanıza gerek yoktur ancak size belirtilen randevuya sadık kalmanız sürecin olumlu sonuçlanması bakımından büyük önem arz edecektir.

 

almanya-vizesi-nasil-alınır-bilgi

Almanya vize başvuruları vize başvuru merkezlerinde uzman danışmanlar gözetiminde yapılmalıdır.

Almanya Vize Başvurusu

Almanya Vize Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1.) Elektronik vize başvuru formumu doldurun.

Almanya  vize başvuru formunun çıktısını alıp, elle doldurabilirsiniz.

Elektronik Vize Başvuru Formu   |   Doldurmak icin form

2.) Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayın.

Eksik evrak vize başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken belgeleri vize başvuru merkezinden öğrenebilirsiniz.

3.) Vize başvurusunda bulunmak için bir randevu alınız.

Başvuruyu zamanında ve eksiksiz  gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. Bu nedenle Schengen Vizesi için en geç seyahatinizden 15 gün önce başvurmalısınız. Schengen Vizesi başvurunuzu en erken seyahatinizden üç ay önce gerçekleştiriniz.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır? S.S.S

Almanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya Schengen Başvurusu: Schengen üyesi ülkelere elektronik başvuru yapılabilmektedir. Başvuru formlarını elektronik ortamda doldurup imzalayıp vize başvuruları iletilebilir. Ayrıca gitmek istenilen yerin temsilciliği aracılığıyla Schengen vizesi alınabilir.

Almanya Vize Almak İçin Neler Gereklidir?

Almanya Vizesi almak için gerekli evraklar şunlardır: Almanya vize başvuru formu ve dilekçesi, Pasaport ve kimlik belgeleri fotokopileri, nüfus kaydı ve adli sicil kaydı, otel ve ulaşım rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası, gelir belgeleri ve banka hesap özeti

Almanya Vizesi Almak İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Almanya kısa süreli vize başvurularında yetkili vize başvuru merkezlerine, uzun süreli vizelerde şahsen Almanya konsolosluklarına başvuru yapılmalıdır.

Almanya Büyükelçilik sayfasını ziyaret ediniz.

Almanya vize ücretleri hakkında bilgi alınız.