Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.tuerkei.diplo.de

 
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Consultation For Federal Republic Of Germany
Previous
Next

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Vizeye başvurma sürecinde en önemli husus başvuranın dokümanları olmakta, bu dokümanların tam listesi için visa center web sitelerinin ilgili sayfaları incelenerek ya da merkezin çalışanlarına danışarak bilgi almak mümkündür. Almanya turist vizesi için gerekli evraklar vize merkezlerinin desteği ve danışmanlık hizmeti ile düzenlenebilir, çıktılar alınabilir, eksik evrak varsa teslim öncesinde öğrenilerek ret riski azaltılabilir.

Evrakların kişinin maddi durumuna, statüsüne, mesleğine, seyahat amacına, süresine, amacına ya da beraberinde seyahat edeceği kişilere dair pek çok evrak temin etmesi gerekeceği bir süreçten bahsetmekteyiz. Bu evrakların belirli kriterler çerçevesinde düzenlenmesi, en basitinden örnek olarak bazı belgelerin kopyası ya da çıktısı kabul edilirken, bazılarının orijinali yetkililere verilmelidir. Belgeler konusunda doğru bilgi almak, kriterlere uygun şekilde belgeleri düzenlemek Konsolosluk yetkililerinin yapacağı kapsamlı değerlendirme içinde oldukça büyük yer tutar.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır
Almanya Vizesi Nasıl Alınır

Almanya vizesi almak için size dair tüm bilgiler bu evraklar aracılığıyla sunulmuş olacağından, evrakların sizin güncel bilgilerinizi göstermesi zorunlu tutulur. Tüm bu bilgiler dahilinde evrak dosyasının önemi anlaşılabilmekte, visa center sorularınız ve destek ihtiyacınız için yanınızda olsa da sizin de aynı hassasiyetle yaklaşmanız beklenmektedir.

Evrakların düzenlenerek teslim edilmesinden sonra başvuru sahibi için bekleyiş süreci başlar ancak Konsolosluk yetkililerin gerekli gördüğü hallerde ek belge talep etme ya da kişiyi şahsi görüşmeye çağırma yetkisi olduğu unutulmamalıdır. Bu durumda yine visa center ile iletişime geçilmeli, bu durum hakkında bilgi alınmadır.

Konsolosluk yetkililerinin başvuru değerlendirme sürecinde sizi şahsi görüşmeye çağırması halinde, size yine Konsolosluk yetkilileri tarafından randevu tarih ve saatiniz belirtilecektir. Bu durumda sizin ek bir randevu almanıza gerek yoktur ancak size belirtilen randevuya sadık kalmanız sürecin olumlu sonuçlanması bakımından büyük önem arz edecektir.

2 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir