Almanya Vizesi Alacaklar Dikkat! 1 – almanya vizesi bilgi 1

Almanya vize başvurusu iDATA internet sitesi üzerinden alınabilir. Almanya konsolosluğu tarafından yetki verilen birkaç firmadan biri olan iDATA, tüm başvurularınız için size üstün bir hizmet vermektedir. Uzun yıllardır bu işi yapan ve tecrübeli bir danışman ekip tarafından destek verilen şirkette, kısa dönem başta olmak üzere pek çok vize türü için başvuru yapabilirsiniz. Bunun için önce gerekli olan evraklar hazırlanmalı daha sonra da iDATA internet sitesi üzerinden randevu alınarak, randevu günü beklenmelidir. O gün geldiğinde ise hazırlanan evrakların tamamı, ilgili kuruluşun ofisine götürülmelidir.
[toc]

Almanya Vize Randevu Nasıl Alınır

Almanya vize randevusu nasıl alınır sorusu özellikle ilk kez seyahate çıkacak olan vatandaşların sorduğu soruların başında gelmektedir. Aslında çok karışık bir süreci bulunmuyor ama politik nedenlerden dolayı ve bürokratik işlemlerin fazla oluş insanların gözünü korkutabiliyor. Bu yüzden Konsolosluk tarafından bu işlerin halledilmesi için bazı kurumlara yetki verilir. iDATA firması da bu yetkili kuruluşlardan biridir. Bu kuruma başvurarak gerekli evrakların temininden, nasıl vize randevusu alınması gerektiğine kadar tüm şeyleri size söyleyeceklerdir. Kısaca şunu söylemek gerekirse; Almanya vize randevusu online bir şekilde iDATA internet sitesi üzerinden alınabilir. Ancak uzun dönemli bir vize istiyorsanız, bu kez telefonla bire bir görüşmeniz gerekecektir.

Almanya Vize Ücreti 2023

Özellikle yaz ayları gelince insanların seyahat etme istekleri ortaya çıkıyor. Bu durumda da genellikle rota yurt dışı oluyor ve Türklerin daha çok olduğu ülkelerden biri olan Almanya bu konuda öncü durumda diyebiliriz. Ancak her yıl değişen vize ücretlerini takip eden vatandaşlar Almanya vize ücreti 2023 yılında nasıl bir değişiklik gösterdi onu merak etmektedir. Almanya vize ücreti 2023 yılında % 33 oranında artarak 80 euro’ya yükseldi. Bu bedel başkonsolosluk adına alınmaktadır. Vize ücreti Euro olarak verilmiş olsa da ödemeler Türk Lirası olarak kabul edilmektedir. 6 yaş ve 12 yaş arasındaki çocuklardan ise 40 euro bir ücret talep ediliyor. Bunların dışında da yetkili kurumlar kendi harç bedellerini de bu faturaya dahil ediyorlar.

iDATA İletişim

Almanya vize başvurusunun daha hızlı çözümlenebilmesi için iDATA iletişim kanallarını kullanarak gerekli tüm bilgileri temin edebilirsiniz. En önde gelen firmalardan biri olan iDATA oldukça tecrübeli bir danışmanlık ekibine sahipler. Vize başvuruları, vize randevuları ya da aklınıza takılan herhangi bir soruda gerek internet sitesi üzerinden gerek müşteri hizmetleri telefonları vasıtasıyla iletişim kurabilirsiniz. Her sorunuzun cevabını net bir şekilde alacağınızdan emin olabilirsiniz.

iDATA Gayrettepe

Almanya vize başvuruları için merkez olarak görünen ve başarılı bir ekip ile hizmet veren iDATA firması Türkiye’nin her yerindeki vatandaşlara hizmet vermeye çalışıyor. Bunun içinde bir çok yerde ofisleri ve mobil araçları bulunuyor. Bu ofislerin yerleri hakkında kısa bir bilgi verelim. iDATA Gayrettepe İstanbul Avrupa yakasında olması sebebiyle oldukça yoğun bir şekilde talebi karşılamaktadır. Asya yakasında ise Altunizade ofisi bu yükü taşımaktadır. Aynı zamanda Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya ve Trabzon illerinde sabit ofisler bulunmaktadır. Adana, Malatya, Diyarbakır, Sakarya, Kocaeli, Çorlu, Kahramanmaraş illerinde ise mobil ofisler ile Türkiye’nin her yerine hizmet vermeye çalışıyor.

iDATA Randevu Ücreti

Vize almak oldukça maliyetli bir iştir. Haliyle her vatandaş ödeyeceği paranın hesabını yapar. Özellikle ilk kez vize alarak yurt dışına çıkacak olan vatandaşların kalem kalem nereye ne kadar para vereceklerini bilmek isterler. Vize ücreti ve ekstra giderler gibi pek çok kalemi listeye dahil edebiliriz. Ancak iDATA randevu ücreti bu listeye girmez. Çünkü vize başvurusu yapmanın birinci adımı olan randevu almak oldukça basit ve ücret gerektirmeyen bir işleme sahiptir. Genellikle kısa süreli vize başvuruları yapıldığı için ilgili kurumun internet sayfasından ücretsiz ve online bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz.

iDATA İtalya

iDATA İtalya ve iDATA Almanya olarak Türkiye’de vize alımı için yetkilendirilmiş resmi kuruluş olan iDATA kurumu, bu ülkelere gitmek isteyen Türk vatandaşlarına vize başvuru sürecinde oldukça iyi hizmetler vermektedir. Vatandaşların kendi başlarına yapmaya çalışsa çok daha uzun süre ve başvurunun kabul edilememe gibi riskleri olduğu için bu tarz yetkili kurumlar oldukça işe yarıyor. Verdikleri danışmanlık hizmetleri sayesinde de vatandaşların vize başvuru sürecini çok hızlı ve eksiksiz bir şekilde tamamlanıyor.

iDATA Randevu İptal

Seyahat planınız yaptınız, tüm rezervasyonlar hazır geriye sadece vize almak kaldı. Yetkili kuruluşlardan olan iDATA üzerinden online bir şekilde randevu aldınız. Ancak beklenmedik bir sorun yüzünden tüm bu süreci iptal etmeniz gerekti. Firma burada da oldukça kolaylık sağlamaktadır. iDATA online randevu aldığınız sayfada iDATA randevu iptal et başlığı bulunmaktadır. Pasaport numarası ve doğum tarihinizi girerek robot olmadığınızı da ispatlayarak yapmış olduğunuz randevuyu çok kolay bir şekilde iptal edebilirsiniz.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır

Almanya vizesi nasıl alınır sorusu, özellikle ilk kez Almanya’ya seyahat gerçekleştirecek vatandaşların cevabını almak istediği önemli bir sorudur. Almanya vizesini almak için şahsi ya da firma aracılı ile başvuru yapmanız gerekir. Şahsi olarak çok uğraşacağınız için Almanya konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş bir firma ile çalışmanız çok daha iyi olacaktır. Bu hizmeti aldığınız da firmanın internet sitesinden randevu almalısınız. Bununla birlikte süreç başlamış olacaktır. Sizden istedikleri evrakları hazırladıktan sonra randevu günü geldiğinde bu evraklarla birlikte kurumun ofisine gitmeniz gerekir. Gerekli harçlar yatırıldıktan sonra yaklaşık 5 iş günü gibi bir zamanda vizenizi size teslim edeceklerdir.

Almanya Ankara Büyükelçiliği sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Almanya Vizesi Ekşi

Almanya vizesi ekşi sözlük olmak üzere pek çok platformda fikir alışverişinin yapıldığı konulardan biridir. Burada insanlar yaşadıkları deneyimleri ve vize temini ile ilgili görüşlerini paylaşmaktadır. Her başvuru sahibinin yaşadıkları şeyler farklı olabileceği için her biri bir tecrübe ve bilgi niteliğinde olacaktır. Bu yüzden bu tür paylaşımlar oldukça önemlidir. İlgili toplulukları takip ederek, sizde kendinizce bir fikir edinebilirsiniz.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Almanya vize başvurusu normal koşullarda 5 iş günü gibi bir sürede çıkar. Ancak İstanbul Asya, Bursa ve Trabzon şubelerinde ki yoğunluktan dolayı bu süre 7 iş gününe yükselebilir. Türkiye dışında birinin Almanya vize alma süresi ise 15 güne ulaşmaktadır. Bu sürelerin tamamı başkonsolosluk yetkisinde olup, tüm kararların tek yetkilisidir. Özellikle bayram tatilleri öncesinde işlemler çok fazla uzayacağı için, programlanmış olan seyahat tarihinden en az 2 hafta öncesinde işlemlerin başlatılmış olması çok daha iyi olacaktır. Özellikle Almanya vizesi kaç günde çıkar sorusunu sürekli kendisine soran insanların her şart altında bu süreci çok daha önce başlatmaları, oluşabilecek aksaklıkların önüne geçecektir.

Almanya Vize Ücreti + iDATA

Almanya vize ücreti sadece Euro ile ödenir ve banknot ile 200 euro altındaki paralar geçerlidir. Almanya vize ücreti + iDATA ücreti fiyatlarına şöyle bir göz atacak olursak; Konsolosluk adına tahsil edilen bedel 80 eurodur. 12 yaş altındaki çocuklar ise ücrete tabi tutulmazlar. Türkiye vatandaşları dışındaki ülkenin insanları ise yine 80 euro bir bedel öderler, ancak 6-12 yaş aralığında ki çocuklarda 40 euro bir ücrete tabi olurlar. iDATA hizmet ücreti ise verilen tüm hizmetlerin karşılığına denk gelmektedir. Bunun içinde 210 lira bir ücreti vardır. Bu bedel sadece Türk Lirası olarak kabul edilir.

Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya için turistik, iş için ya da ailevi nedenlerle gerçekleştirilecek kısa süreli vize başvuruları için online olarak başvuru formunu doldurabilirsiniz. Almanya vize başvuru formu oldukça kolay bir şekilde hazırlanır. Dilerseniz iDATA vize başvuru merkezleri ekstra bir ücret karşılığı bu hizmeti de veriyor. Burada dikkat etmeniz gereken nokta başvuru formunu doldurduğunuz zaman çıktı almanız gerekiyor. Hazırlanan formun 4, 5 ve 6. sayfalarının özellikle imzalanması gerektiğini sakın unutmayın.

Almanya Vize Ücreti Öğrenci

Öğrencilerin Almanya Vize ücretleri, diğer vatandaşların vize ücretleri ile aynı kategoride değerlendirilir. Almanya vize ücreti öğrenci olarak 60 euro bir ücrete tabidir. Bu sadece konsolosluk için alınan tutardır. Aynı şekilde hizmet veren iDATA kurumu da 23 euro bir ücret talep etmektedir. Bu ücretin yanı sıra öğrenci belgesi, diploma gibi evraklarda hazırlanan başvuru dosyasında mutlak suretle olmalıdır.

İtalya Vize Ücreti 2023

İtalya vize ücreti 2023 yılında gelen fiyat geçişi ile birlikte 80 euro oldu. 0-6 yaş arasındaki çocuklardan ücret talep edilmezken, 6-12 yaş arasında bulunan çocuklar için 40 euro bir ücret bulunuyor. Bu belirlenen vize ücretleri konsolosluk için belirlenen ücretler olurken, bunlara ek olarak bir de yetkili aracı kurum için de bir bedel bulunmaktadır. Koordinasyon ücreti adı altındaki bu hizmet karşılığında kurumlar 221 lira nakit olarak bir ücret talep etmektelerdir. Eğer çok daha özel hizmetler almak isterseniz onlar içinde ekstra ücretler belirlenmiştir.

Almanya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar

Almanya turist vizesi, aile ziyareti ya da ticari amaçla alınan vizelerin aksine oldukça uzun bir sürece sahiptir. Yaklaşık 20 gün sürebilen bu vize başvurusunda mağdur olmamanız için seyahat planlamanızda ki otel ve uçak rezervasyon tarihlerine göre 30 gün 35 gün önce vize başvurusu yapmanız çok daha mantıklı ve doğru olacaktır. Bu sayede oluşabilecek herhangi bir ters durumda rezervasyonlarınız zarar görmeyecektir.

Davetiye İle Almanya’ya Gitmek İçin Gerekli Evraklar

Almanya vize başvurusunda bulunacak kişi, ziyaret içerikli bir vize alacağı için Almanya belediyelerinden onaylı olarak davetiye belgesi talep etmektedir. Davetiye ile Almanya’ya gitmek için gerekli evraklar diğer vize işlemlerinde hazırlanan evraklarla aynıdır. En az 1 yıl geçerliliği olan pasaport, biyometrik fotoğraf, banka hesap dökümü, gayrimenkul tapuları, sahip olunan araç bilgileri, bankada nakit para gibi standart evrakların yanına ek olarak Almanya’da ziyaret edilecek kişi tarafından gönderilen daveti mektubu yeterli olacaktır.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2023

Almanya vizesi için gerekli evraklar 2023 yılında güncellenerek yayınlandı. Buna göre geçerli süresi olan pasaport, eski vize fotokopileri, internet üzerinden yapılan vize başvurusu, son 3 aylık banka hareket dökümleri, yine 3 aylık maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü gibi belgelerin hazırlanarak ilgili aracı kuruma teslim edilmesi gerekir. Zaten internet üzerinden aldığınız başvuru zamanı, bu belgelerle birlikte kurumun ofislerine gittiğinizde evraklarınızı tekrar kontrol edecekler. Eksiklik olması durumunda kısa sürede tamamlamanız istenebilir. Ancak bu süreci uzatacağı için başvuru süresi gelmeden önce aracı kurumla sürekli iletişim halinde olarak evrakların sorunsuz bir şekilde hazırlanması konusunda destek isteyebilirsiniz.

 

Almanya Vizesi Alacaklar Dikkat S.S.S

Almanya Vize Kaç TL 2023?

Almanya vize ücreti 2023 yılı için 80 Euro harç bedeli ve 80 Euro hizmet bedeli olarak toplamda 160 TL’dir. Bu ücret konsolosluktan ya da konsolosluğun belirttiği bankalardan geri ödemesiz olarak ödenir.

Almanya C Tipi Multi Vize Nedir?

Almanya Schengen C Tipi Multi Vize Schengen vize bölgesindeki ülkeler arasında seyahati mümkün kılan bir kısa süreli vizedir. 180 gün içinde 90 gün Schengen vize bölgesindeki ülkelere giriş çıkışı sağlar.

Almanya Vize İçin Bankada Ne Kadar Olmalı?

Almanya vizesi alacak kişilerin kişisel vadesiz hesaplarında 7000 TL tutarında bir bakiye olmalıdır. Banka hesap özetleri yetkili kişinin imzasını ve kaşesini taşımalıdır.

Almanya C Tipi Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya kısa süreli vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir. Başvuru yapılan vize türüne göre gerekli vize evrakları hazırlanmalı ve vize ücreti ödenmelidir.

Almanya Büyükelçiliği İnternet Sitesi

Almanya vize ücret bilgisi